Menü

Terhesség kezdetén jelentkező problémák – dilemmák és tanácsok

Semmi nem üti ki a ringből azt az izgalmat, amikor pozitív terhességi tesztet lát egy nő abban az esetben, ha már készen áll az anyaságra. De életük egyik legboldogabb pillanata idegessé is teheti őket.

Attól függően, hogy mikor veszik észre a jövevény érkezését, akár 3 hónapjuk is lehet a „biztonságos időszak” eléréséig. Talán várni szeretnének, míg elárulják a titkot a szeretteinknek. Néhányan azonnal elújságolják a híreket a közeli barátaiknak és a családnak, míg mások csak a partnerükkel osztják meg. Vannak emberek, akik okos próbakérdésekkel tudják bombázni az illetőt, hogy rájöjjenek, valóban állapotos-e, mielőtt ő maga kényelmesnek érezné bevallani.

A reggeli rosszullét és a hányás egyértelműen nem betegség jelei. Éjszaka is rájuk jöhet, lehet enyhe vagy állandó, de szerencsére vannak olyan nők is, akiknek teljesen kimarad az életéből. Néhányuknál azonban komoly, kezelést igénylő formában is jelentkezhet. Ebben az időszakban ajánlott sokat pihenni, és a könnyű ételek választását javasolják, hogy a rosszullétet csírájában tudják elfojtani. A legjobb tanács ilyenkor, hogy ne féljenek segítséget kérni, ha nagyon szenvednek!

Minden állapotos nőnek előnyös, ha tisztában van azzal, milyen ételeket érdemes elkerülnie, és milyen mozgásformákat ajánlott, illetve nem ajánlott végeznie. Ezt a kérdést jó megvitatni a háziorvossal, barátokkal, édesanyákkal.

Az állapotos nőknek jó, ha a szociális hálójukat is a saját igényeiknek megfelelően alakítják ebben az időszakban. Senki sem fog megharagudni, ha bizonyos találkozókat lemondanak, amikor nem érzik magukat 100%-osan!

Boldogok lehetnek azok, akik ülőmunkát végeznek, ugyanis az irodai munka kifejezetten ideális hányinger esetén. Ha a munkahelyen betöltött pozíció megerőltető és mindig egész embert kíván, talán szükség lehet rá, hogy beszéljenek a főnökkel, és rábízzák a titkukat.

A szaglószerv érzékenysége ebben az időszakban drámaian megváltozhat. Így legyenek óvatosak azokkal a szagokkal, amelyeket alapjáraton is rossznak tartanak. Talán szembesülhetnek kellemetlenebb egészségügyi problémákkal is, mint székrekedés és gyakori vizelési inger. Ez is lehet azonban társaságkovácsoló erejű, ha igyekeznek például a közösségi oldalakon hasonló problémákkal küzdő emberekkel kapcsolatot építeni.

Az a fő, hogy figyeljenek magukra, testük és lelkük jelzéseire, és a pozitív oldalra koncentráljanak!

Forrás: patient.co.uk

Korai zenei nevelés fontossága

Születésünktől kezdve megvan az a képességünk, hogy észleljük a dolgok zeneiségét. Sőt, ez a képességünk segít minél hamarabb megérteni a világ történéseit. Talán nem is olyan véletlen, hogy összehangolódásnak nevezzük az újszülöttekkel való kezdeti összecsiszolódást. Számukra még ez az elsődleges információforrás, és ennek további támogatása a fejlődési területek mindegyikére pozitív hatással lesz.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.