Menü

Nézd meg jól, milyen naptejet használsz!

A bőrünkön keresztül közvetlenül, védelem nélkül jutnak a szervezetünkbe azok az anyagok, amiket rákenünk és kozmetikumként használunk.
Itt a nyár, amikor naptejjel óvjuk a bőrünket - de tájékozódjunk róla, hogy ez valóban védelem-e számunkra,
vagy a termék káros összetevőket tartalmaz.

Sokan nem tudják, hogy a kozmetikai termékekben jelen lévő anyagok sokszor ártalmasabbak lehetnek, mint az ételekben lévők. Miért? Mert az emésztőrendszerünk fel van rá készülve, hogy a mérgező összetevőket kiszűrje, de ugyanez a védelmi rendszer a bőrünk esetén nincs meg.

Nyáron az UV-sugárzás, valamint a leégés kivédése érdekében sok naptejet, napolajat elhasználhatunk. Ezen termékek alkalmazását kifejezetten javasolják, főként, hogy mostanában mindenki úgy érzi, tényleg fokozott a kockázat.

De ha már azért vásároljuk és használjuk a naptejeket, hogy óvjuk magunkat, legyen valódi a védelem - azaz vizsgáljuk meg jól az összetevők listáját, hiszen sok termék káros, veszélyes anyagokat, például parabéneket tartalmazhat. Amennyiben nem ismerjük, hogy mely alapanyag mit jelent, tájékozódjunk az interneten, ma már több erre alkalmas weboldalt is találhatunk. További jó megoldás, ha bio termékeket választunk, amelyekbe főként természetes összetevők kerültek.

Azonban van néhány praktikus "biotanács", amit kezeljünk kellő óvatossággal. Ilyen például, hogy a kakaóvaj önmagában is védelmet nyújt a nap égető sugarai ellen. Ez kényes bőr esetén tévedés lehet, sőt akár fokozhatja a leégés mértékét! Mindenképpen kifejezetten erre a célra kifejlesztett védelmet nyújtó termékeket keressünk.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?