Menü

Tippek tanuláshoz

Tippek tanuláshoz

Már egy hónapja tart a tanév és egyre közelebbé válik az egyetemisták számára a vizsgaidőszak, az iskolásoknak pedig a félévzárás. A tanulás folyamatában nagyon hangsúlyos, hogyan, kivel, mennyit és hol tanulunk, nem is gondolnánk mennyire. Lássunk pár tippet, ami segíthet a teljesítmény növelésében!

Derítsd ki milyen a tanulási stílusod!

Egyedül szeretsz tanulni vagy a többiekkel? Csendben vagy hangosan? Nem mindegy, nagy különbségek vannak a két típus között!

A tudomány ma többféle tanulási stílust különböztet meg, ilyen az auditív, a vizuális, a mozgásos, a társas, a csendes, az impulzív és a mechanikus stílus. Ezek lényegesen eltérnek egymástól, és a teljesítményt is jelentősen befolyásolják.

Érdemes elvégezni a tanulási stílusról szóló kérdőívet, amely kiértékelésével megtudhatod, melyik jellemez a leginkább és így tanulva jobb eredményeket érhetsz el!

Legyen egy tanuló-sarkod!

Fontos, hogy legyen egy része a szobádnak, vagy akár egy teljesen külön szoba, ahol tanulsz. Ez segíthet a koncentrációban, nem vonja el a figyelmedet.

Légy rendszeres!

A tanárok nem hiába hangsúlyozzák az óráról órára készülést, ami persze a tanulók legnagyobb részénél nem valósul meg. Pedig hasznos, mert a felhalmozódó anyag egy éjszaka alatt nem tud a hosszútávú memóriába kerülni.

Tarts szünetet!

A pihenés nemcsak tanulás előtt és után, hanem közben is szükséges. Állíts fel magadnak egy tanulási rendet, ahol meghatározott időnkét szünetet tarthatsz és megpihenhetsz egy kicsit. Ilyenkor jó átmozgatni az elgémberedett végtagokat, valamint enni és inni egy kicsit.

Jutalmazd magad!

Ha van valami cél, az ember könnyebben tesz erőfeszítéseket. A tanulás során is fontos kisebb célok kitűzés és ha elérted őket, bátran jutalmazd magad bármivel! Ez segíti a motivációt, ám visszafelé nem működik olyan hatékonyan.

Készíts elmetérképet!

Ez a módszer tanulási módszertől függetlenül szinte mindenkinek beválhat. Nagyobb, nehezebb anyag rendszerezésére érdemes elmetérképet készíteni, ami segít a tanulnivaló lerövidítésében, átláthatóságában és érthetőségében is.

Sipos Zsófia

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.