Menü

Káros kozmetikumok – jobb, ha nem használod

Meglepődnél, ha olykor tüzetesen végigolvasnád az arckrémed, az alapozód, a krémeid, a tusolód, az arcpakolásaid, a dekorkozmetikumaid összetevőinek listáját! Pedig van belőlük a fürdőszobapolcon dögivel. Állítólag egy átlagos nő százhatvannyolc, egy férfi nyolcvanöt kozmetikai összetevőt ken magára egyetlen nap alatt.

Néha bele sem gondolunk vásárláskor, hogy el kéne olvasni az összetételt, merthogy ezek közül bármelyik káros is lehet, netán allergiát okozhat, vagy ami még rosszabb: rákkeltő hatású.

Ha valakinek a bőre érzékeny, vagy esetleg babát vár, mindenképp a gyengédebb termékek közül kell válogatnia, s alaposan odafigyelni az összetevőkre.

A reklámok természetesen eladni akarnak, ott csupa hatékony és szuperholmikról beszélnek, de nem szabad mindent elhinni, amit a hirdetésekben látunk, s gondolkodás nélkül drága kencékkel szépíteni magunkat, a termékek alapos tanulmányozása nélkül.

Melyek azok az alkotóelemek, melyeket mindenképp próbáljunk elkerülni?

Például a kőolajszármazékok. Ezekre mondják, hogy olcsó anyagok, és valójában olyan „élettelen” olajok, amelyek semmilyen pozitív hatással nincsenek a bőrre, sőt! Ugyanide sorolhatnám a szilikonokat.

A szilikonokat tartalmazó krémek könnyen beszívódnak a bőrbe, de ezek tulajdonképpen műanyagok, jobb nem magunkra kenni.

Tartósítószerekkel is óvatosan! Sajnos ma már mindenben vannak. Ezek az alapanyagok irritálhatják a bőrt és a környezetet is szennyezik. Nem barátunk.

Alumínimum származékok jönnek a sorban. Megtalálható izzadásgátlóban, dezodorokban, arckrémekben, de még babaápolási készítményekben is.

Parabének halmaza…ismerős szó. A parabének tartósítószerek, melyek igencsak veszélyesek lehetnek, mivel a bőrön keresztül felszívódva a hormonrendszer működésébe is beavatkozhatnak, nagyon káros anyagok. A szintetikus illatanyagok kerülése is fontos, ugyanis ezek durva bőrirritációt okozhatnak.

Miért olyan fontos erről beszélni? Mert a káros kozmetikumok használata hosszú távon számos következménnyel járhat, például allergiát okozhatnak, vagy irritálhatják a bőrt, de okozhatnak hosszútávon mérgezési, vagy környezetvédelmi problémákat is.

Én magam sose használok olyan termékeket, melyek állatkísérletekkel járnak, vagy szennyezik a földet.

A fenti sorok remélhetőleg adtak némi támpontot ahhoz, hogy ezentúl kicsit több időt szánjunk a kozmetikai polcok előtti körültekintő válogatáshoz, s a természetes, natúr kozmetikumokkal ismerkedjünk.

Martinka Dia

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.