Menü

A kutyatartás előnyei

Nézzük is, milyen előnyökkel jár, ha kutyát tartunk.

Fitten tart.

A kutya segít, hogy kimozdulj az otthonodból, és fitt légy, mivel egy egészséges kutyus igényli a rendszeres (napi szintű) testmozgást. Egy hosszú, fárasztó munkanap után nem biztos, hogy van kedved csak úgy elmenni sétálni egyet, viszont ha van egy kutyád, akkor nincs kifogás, vár a mozgás!

Csökkenti a szívbetegségek előfordulását.

A kutyatartóknak általánosságban véve alacsonyabb a vérnyomásuk és a koleszterinszintjük. Ha aggódsz a jövőbeni szívproblémák esetleges kialakulása miatt, akkor a kutyatartás neked való. A kutya társasága békés és megnyugtató, ami csökkenti a feszültséget, így összességében kisebb a veszélye a szívbetegségek kialakulásának.

Jobbat alszunk.

Az új kutatások szerint azok az emberek, akik alvás előtt megölelik, megsimogatják kedvencüket, valamint megengedik a kutyájuknak, hogy velük legyen éjszaka, sokkal jobban alszanak. A kutya jelenléte ugyanis biztonságérzetet nyújt, nyugtatóan hat a közérzetre. Ehhez viszont az is kell, hogy a házikedvenc nyugodtan tudjon pihenni mellettünk.

Nemcsak fizikai, hanem mentális egészségünk is javítja.

Kedvenceink jelenléte csökkenti a kortizol, vagyis az ún. stresszhormon szintjét, emellett a boldogság, nyugalom és szeretet érzéséért felelős szerotonin- és oxitocinhormonokat szabadít fel a szervezetben.

Ha a gyermek kutya mellett nő fel, csökkenhet az allergia kialakulásának esélye.

A kutyaszőr tele van korpával és szennyeződésekkel, éppen ezért a kutya jelenléte kisgyermekkorban hozzászoktatja annak szervezetét a különböző allergénekhez, és a későbbiekre nézve is segíti immunrendszerük erősödését.

Megvéd a veszélytől.

Nem feltétlen kell, hogy egy nagytestű kutya legyen a házikedvenc, mivel minden kutya ösztönösen védelmezi családját. Emellett maga a tudat is, hogy a háznál kutya is van, segíthet megőrizni nyugalmunk. Továbbá megérzik a füst szagát, és a szokatlan zajokra is felhívják figyelmünk.

Jó hangulat lesz tőle a házban.

Színt visznek a szürke hétköznapokba, mellettük nem lehet unatkozni. Sokszor csalnak mosolyt az ember arcára vicces viselkedésükkel, remek hangulatot tudnak okozni a szomorúbb időkben is. Viszont a kutya nagy felelősséggel jár (mint minden más háziállat). Tőlünk függnek, mi tudunk nekik boldog, egészséges és remélhetőleg hosszú életet biztosítani. Ehhez azonban sok törődést és figyelmet igényelnek. Ezekkel mind-mind számolnunk kell, ha kutyát szeretnénk. Tehát gondoljuk át, hogy ezeket tudjuk-e biztosítani nekik.

Ha igen, akkor jöhet a kiskedvenc, és ha valami igazán jót szeretnénk tenni, akkor a legjobb, ha a menhelyről választunk kutyust.

Liszli Kornélia

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.