Menü

Csatold be!

Nem okoskodónak akarok tűnni, de nehezen állom meg szó nélkül, mikor a közösségi oldalon azt látom, hogy a gyermekével utazó anyuka kiposztolja a gyermekei fényképét, énekelve, pózolva, mosolyogva – csak épp jól láthatóan a biztonsági öv használata nélkül.

Miért? Kérdezem ilyenkor magamban, mint anyuka, mint felelősségteljes ember, mint sokat hallott tűzoltófeleség. Az anyukának megemlítve természetes a sértődés, „mert ő pedig be szokta kötni”. Csak most nem. Meg akkor nem. Meg néha nem. Gondolom, meg úgy egyébként.

Azt mindenki tudja, hogy a biztonsági öv használata a jármű összes ülésében kötelező, teljesen mindegy, hogy lakott területen belül, vagy kívül utazunk.

Ha ezt elmulasztjuk, vagy helytelenül használjuk az övet, akkor sofőrként és utasként is pénzbírságot kaphatunk.

Nézzük a közlekedési szabályokat.

„Magyarországon (is) a biztonsági öv és a gyerekülés használata KÖTELEZŐ.”

Van néhány eset, amikor nem büntethetnek meg azért, ha nem vagyunk bekötve:

„Nem kötelező biztonsági övet használni:

a hátramenetben közlekedő gépkocsik vezetőinek

a szolgálatban lévő taxisofőröknek

a mentőben szállított betegeknek

a lakott területen közlekedő tömegközlekedési eszközök utasainak

azon távolsági autóbuszok utasainak, amelyek álló utasokat is szállíthatnak

az autóbuszban szállított, 3. életévüket be nem töltött gyermekeknek

az egészségügyi okból mentességet élvező személyeknek

Kötelező gyerekülést használni a 3 éven aluli és 150 cm-nél alacsonyabb gyermekeknek.

Nem kötelező gyerekülést használni:

a 3 éven felüli és 135 cm-nél magasabb gyermekeknek, ha a kocsiba szerelt biztonsági öv megfelel a testméretüknek

a taxiban, mentőben, rendőrségi járműben vagy olyan autóbuszban utazó gyermekek esetében, amely álló utasokat is szállíthat

az egészségügyi okból mentességet élvező gyermekeknek.”

Forrás: https://utazas.tanulmanyokeuropaban.eu/s/4108/78564-Biztonsagi-ov.htm

Nagyon sok baleset történik azért, mert nem kötik be magukat az emberek, s ezzel veszélybe sodorják magukat, utasaikat. Hiába jelez az autó, hogy a biztonsági öv bekapcsra vár, néha magam is figyelmeztetnem kell az utasomat, külön felhívni a figyelmét, hogy addig nem indulok el, amíg nem kötötte be magát. Hiszen sofőrként az én felelősségem, és most felnőttekről beszéltem, a gyerekeknél elképzelhetetlen számomra, hogy ne tegyem szülőként számukra biztonságossá az utazást.

Általában egy baleset tényleges kimenetelének súlyosságát jelentősen befolyásolja az, hogy a sértett nem volt övvel rögzítve. Az egész pedig, ha belegondolunk, mindössze egyetlen mozdulat.

Találó idézet és válasz arra vonatkozóan, hogy a biztonsági öv kényelmetlen, ami meglehet, de még mindig komfortosabb, mint a tolószék.

Kössük be magunkat és gyermekeinket! Az ő biztonságuk a mi kezünkben van, járjunk el jó példával és lássák a kicsik, hogy miután őket bekapcsoltuk az övvel, magunkat is a bekötjük, nemcsak mert a KRESZ szabályzata ezt írja elő, hanem mert így tudatos, ésszerű, bölcs, megfontolt és biztonságos.

Sült csirke aroma, fűszag, szalonnaillat

Sült csirke illatú parfümöt dob piacra a KFC – olvastam a minap a neten. Picivel több mint ötezer forintnak megfelelő összegért bárkinek olyan illata lehet, mint a KFC-s bundának. Meghökkentő illatok a világ minden tájáról mai cikkünkben!

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.