Menü

Tavaszi bőrápolás

Régóta vártuk már a tél végét, most végre újra itt a tavasz. Hagyományosan ez az ideje a külső-belső megújulásnak. A hideg, szeles időjárás megviselte bőrünket, de különböző krémekkel, arcpakolásokkal és hidratáló krémek segítségével újra széppé varázsolhatjuk arcunkat, nyakunkat, kézfejünket és egész testünk igényelheti a gondos ápolást.

Első lépésként fakó, sápadt és száraz bőrünk keringését kell serkentenünk. A bőrfelületet szemcsés anyagokkal le lehet dörzsölni, néhány kezelés hatására a fakó, elszarusodott bőr regenerációs folyamata erőteljesebbé válik. Emellett a szaunázás is remek módja annak, hogy az egész testre kiterjedően élénkítsük a keringést. A verejtékezés révén a bőrünk megtisztul és rugalmasabbá, fiatalabbá válik. A testmozgás is hasonló hatásokkal jár.

A fentebb említetteken túl is fontos, hogy napi szinten igyunk 2,5-3 liter friss vizet, gyümölcslevet vagy pedig gyümölcsteát. Szintén érdemes különböző gyümölcsleveket is fogyasztani, mint például narancs, alma, kivi, grapefruit felhasználásával. Ezeket pedig jobb cukor nélkül inni, de ha mindenképp édesen szeretnénk, akkor érdemes inkább édesítőszert vagy mézet használni.

Fényvédelem

A szép idő beköszöntével újra oda kell figyelnünk az UV-sugárzás veszélyeire. A napfényre testünknek-lelkünknek egyaránt szüksége van, így újra boldogan tölthetjük el az egész napot a szabadban. Ilyenkor úgy tűnik, hogy gyenge, erőtlen még a nap sugara, de ez csalóka lehet. Ha nappal is kenjük a bőrünket, akkor különösen fontos, hogy már kora tavasztól védekezzünk a nap káros sugárzása ellen. Különösen akkor, ha valakinek nagyon fehér, világos bőre van. Ilyenkor lehet alkalmazni egy-két fényvédő krémet is, amelyek különösen jót tesznek a bőrnek, és nem csak az UV-sugárzás elleni védelmet segítik.

Tennivalók minden nap

Reggelenként – különösen, ha melegebb idő van – érdemes gyorsan hideg vízzel zuhanyozni. Mivel ez élénkíti és serkenti a keringést és legtöbbször jobban indul tőle a nap. Napközben, ha lehetőség van rá érdemes egyet edzeni vagy tornázni. Valamint ekkor is jó a szabad levegőn tartózkodni legalább egy rövid ideig, hogy szintén felfrissüljön az ember. Emellett, hogy ha ülőmunkát végzünk, akkor érdemes figyelni arra, hogy néha felkeljünk a székből, és mozgassuk át magunkat. Esténként pedig, ha van rá lehetőség, akkor pihenjünk, hallgassunk zenét. Lefekvés előtt pedig ápoljuk a bőrünket valamilyen éjszakai krémmel.

Annak érdekében, hogy ne alakuljon ki a száraz, zsírhiányos, húzódó bőr állapot, mindenképpen bőrtípusnak megfelelő, vitaminokkal gazdagított hidratálókrém használata ajánlott. Nem elhanyagolandó szempont a megfelelő folyadékbevitel sem, mely azt jelenti, hogy naponta legalább 2 liter ásványvizet kéne fogyasztani. Emellett figyeljünk oda a vitaminpótlásra, egészséges étkezésre, illetve a rendszeres testmozgásra is a friss levegőn.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?