Menü

Okosórák szerepe a sportban és azon túl

Az okosórák piacra kerülésük óta egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert. Ezek az okos kütyük remek kiegészítői sportolásnak, fizikai tevékenységeknek és egy sok más egyéb dologban is hasznosak és praktikusak. Vajon mit tudnak az okosórák?

Sokszor látjuk az okosórákat az emberek kezén, amikor edzenek, sportolnak, túráznak, sétálnak, bicikliznek. Ez az eszköz számos olyan funkcióval rendelkezik, amelyeknek hasznát vehetjük sportoláskor és még azon túl is.

Mit tudnak az okosórák sport közben?

Számos hasznos dolgot, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, mint például: GPS, pulzusmérés, fitnesz-követés, egészségügyi adatok és azok elemzése.

Mérik a vér oxigénszintjét, nézik a stresszfaktort, mutatják az eredményeket és komplett edzéstervvel is rendelkeznek, így a sport szerelmesei személyre szabott edzésben részesülhetnek.

A hozzá tartozó alkalmazásban beállíthatjuk a céljainkat, a napi mozgásadagunkat, elégetett kalóriáinkat és megnézhetjük a megtett útvonalakat is, de barátaink edzéseit is nyomon követhetjük és kommunikálhatunk is velük.

Lépésszámlálásuknak köszönhetően javíthatjuk az egészségügyi állapotunkat, hiszen különböző kihívásoknak tehetünk eleget és törekedhetünk az ajánlott napi tízezer lépés megtételére.

Okosóráink valódi intelligens asszisztensként működnek, és az akkumulátorok pedig sokáig kitartanak.

Mi mindenre jó még egy okosóra?

A lehetőségek túlmutatnak a sporton, ugyanis ezekkel az eszközökkel zenét is hallgathatunk, telefonálhatunk, értesítéseket és üzeneteket fogadhatunk, képeket és videókat készíthetünk, figyelmeztetéseket állíthatunk be rajtuk (például a napi folyadékfogyasztásunkat) is kaphatunk, ezzel megkönnyítik az életünket. Az okosóráink figyeli az alvásunkat, segítenek nyomon követni az alvási mintákat, és meg tudják különböztetni a mélyalvás és a REM alvás szakaszait.

S végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: léteznek olyan okosórák, melyeket kifejezetten gyerekeknek fejlesztettek ki és amellyel követhetjük gyermekeink mozgását, ez pedig szülőként nagyon hasznos információ.

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.