Menü

Schroth terápia

Sokféle gerincet érintő betegséget ismerünk, különböző gyógymódokat, mint gyógytorna, fűző viselése, de van egy módszer, ami a gerincferdülés korrigálásában nagyon hatékonynak bizonyul, ez a Schroth terápia.

A Schroth terápia Katharina Schrothról kapta a nevét, aki egy német gyógytornász volt. Módszerének lényege, hogy a gerincferdülést, ami nem tévesztendő össze a hanyag tartással, úgy kezelik, hogy a gerincet annak maximális nyújthatóságával és helyes légzéstechnikával középpontba állítják és innen indítva kezdik el az izmok megerősítését és nyújtását. Ezen aktív torna mellé ajánlják a fűző, azaz korzett viselése, mely a torna után segít megtartani a helyen pozíciót, ezzel helyes helyzetben tartva a vázizmokat. Ez mind azért jó, mert nem csak a kezelés alatt kerül testünk a megfelelő tartásba, hanem a nap 24 órájában képes fenntartani ezt, így sokkal eredményesebb a gyógyulási szakasz.

A gyógytorna mindig egyénre szabott, mivel nem mindegy, hogy a gerinc deformitásai következtében melyik izmot vagy ínszalagot hogyan és mennyire terheljük. Itt jön a képbe a légzés, vagyis a háromdimenziós, speciális, forgatólégzés elsajátítása. A légzés hatással van a deformitásokra. Minden gerincferdülési problémánál ajánlott a Schroth terápia, nem csak korrigál, hanem a fájdalmakat is képes rövid időn belül csökkenteni. Az szakemberek azt ajánlják, hogy a diagnózis felállítását követően a lehető legkorábbi időpontban kezdjék meg a terápiát, de bármilyen életkorban el lehet kezdeni.

A terápia testtudat fejlesztésével, légzésterápiával, a tartáskontroll megtanulásával, a külső kellemetlen behatások napi szintű kivédésének technikájával, és a korzett helyes használatának megtanulásával éri el gyógyító hatását. Torna közben nagy hangsúlyt fektetnek a nyújtózásra, mely elősegíti az izmok aktivitását. A gyógytornát kizárólag erre szakosodott gyógytornász instrukciói és ellenőrzése alapján lehet végezni, és a terápia megkezdése előtt mindig szükség van egy nagyon alapos állapotfelmérésre, hogy a szakember egy teljesen egyénre szabott tornagyakorlat sort tudjon összeállítani.

A módszer alkalmazása ajánlott gerinc operáció előtti mobilizációra, műtét utáni rehabilitációra, mindenféle gerincferdülésre, azaz scoliosis-ra, gyerekkori csigolya növekedési zavarra, tartási problémákra és csigolya deformitások okozta panaszok megszűntetésére, illetve az állapotromlás megelőzésére, későbbiekben megállítására is. Fontos ezen kívül a rendszeres orvosi ellenőrzésen való részvétel, a tornagyakorlatok mindennapos elvégzése, és az egyénre szabott korzett gyártása és mindennapos viselése is.

A Schroth terápia ajánlott minden gerincferdülés okozta panaszokkal élő embernek, nemtől és kortól függetlenül. A módszer alkalmazás során már pár alkalom után javulást érhetünk el.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?