Menü

Fighter’s Run-egy igazi kihívás

  • Dátum: 2013.04.10., 14:15

Ha unod a konditermet, és igazi kihívásra vágysz, akkor a Fighter’s Run akadályversenyt neked találták ki. A versenyt már harmadik alkalommal rendezik meg.

A verseny védnökei között dr. Leyrer Richárd, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyulai Márton, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára és Erdős Norbert kormánymegbízott szerepelnek, ami mutatja a sportértékét is rendezvénynek. Meghívták a szervezők Ungvári Miklós cselgáncsozót, Kropkó Péter triatlonistát, Palkovics Krisztián jégkorongozót és Pulai Imre kenust is, ami szintén annak a jele, hogy igazi kemény kihívásra számíthatnak a nevezők.
A versenyre nem csak egyénileg nevezhetsz, de csapatban is rajthoz állhattok, sőt gyermek kategória is van, és ha igazán kemény vagy, a „hátamon a párom” opciót is választhatod.

Egyéniben és csapatban 7 és 14 kilométeres szakasz közül választhatsz/választhattok. Csapatban minimum négyen, maximum hatan vehetnek részt vegyesen nők és férfiak. A távon frissítések is vannak, ahol pihenni, frissülni lehet, a rövidebben egy, a hosszabb távon kettő.
A „hátamon a párom” kategória résztvevőinek fontos szabályokat kell betartania. A hölgy nem lehet kevesebb, mint 49 kilogramm, ebben az esetben egy hátizsákot kap pluszban a csapat, hogy a hölgy és a zsák együttesen tegyék ki a határsúlyt. Ha a páros hölgy tagja nagyobb, mint a férfi, akkor bizony a férfit kell cipelnie a hölgynek. Különdíjban részesítik a legszórakoztatóbb párt, a legjobb jelmezt és a legerősebb fuvarozót.

A gyermekeknél két kategória van, 15 év alatt és a 16-18 év közöttiek. A két verseny között a táv és az akadályok száma tér el, a nagyobbaknak több akadályt és hosszabb távot kell teljesíteniük.

A nevezésről és a pontos versenykiírásokról a harmadik.fightersrun.com oldalon érdeklődhetnek.

Fotó:
sporthírügynökség.hu

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.