Menü

Receptajánló: krumplis vöröslencse főzelék

A változatos étkezés fontossága vitathatatlan, ezzel biztosítjuk, hogy a vitaminok, ásványi anyagok széles körét vigyük a szervezetünkbe. Még a klasszikus receptfélék területén is újíthatunk: szimpla lencse-, vagy krumplifőzelék helyett készítsünk vöröslencse főzeléket! Természetesen egészségesen.

Ebben a főzelékben az a legjobb, hogy teljes mértékben liszt- és cukor nélkül készül, ráadásul a vöröslencsének nagyon magas a fehérjetartalma. Sőt, gyorsan elkészíthető - a vöröslencsét ugyanis nem kell előre beáztatni.


A vöröslencséhez kiválóan illeszkedik a petrezselyem, a fokhagyma és a csípőspaprika is

Hozzávalók: 350 g vöröslencse, 1 nagy fej vöröshagyma, 1 nagy szem krumpli, 6 evőkanál tejföl, 3 evőkanál dijoni mustár (cukormentes!), 3 gerezd fokhagyma, fűszerek: bio vegeta, só, bors, fehérbors, szárított metélőhagyma és medvehagyma, petrezselyem, kevés tört chili.

A hagymát megpirítjuk, lehetőleg olívaolajon. Közben vízben főzni kezdjük a valóban apró kockákra vágott krumplit kevés vízben. Megmossuk a vöröslencsét, és vízzel együtt a krumplihoz adjuk, majd hozzáöntjük a már megpirított hagymát is. Addig főzzük, amíg a krumpli és a vöröslencse meg nem puhul, szerencsére ez nem hosszú idő, mintegy negyed óra, húsz perc. Ha nem ismerjük a vöröslencsét, tudjunk róla, hogy bár a puhaságát nehéz ellenőrizni főzés közben, de látni fogjuk, hogy a színe kivilágosodik, az állaga pedig megváltozik, lágyabb lesz, és természetesen megnő. Ha megfőtt, akkor összekeverjük a tejföllel, a mustárral, majd a fűszerekkel. Igény szerint ha még krémesíteni szeretnénk rajta, akkor adjunk hozzá plusz tejfölt és mustárt, ha pedig higítani, akkor vizet, majd forraljuk össze.

A köretünk is lehet rendhagyó: ez az étel nagyon finom gabonafasírttal, sült sajttal, vagy sült paprikával (akár színes paprika is lehet).

Jó étvágyat kívánunk!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.