Menü

Hallottál már a katona-diétáról?

Mindannyian ismerünk valakit, aki ha elmegy táborozni, valószínűleg vékonyabban tér vissza – ez lehet a vonzó az úgynevezett military vagy magyarul a katonai diétában is. A fogyókúra, ami egyébként nem kapcsolódik bármilyen katonasághoz vagy fegyveres erőhöz, mindössze hét napos, és akár 5 kilótól is megszabadulhatunk a segítségével fárasztó testmozgás vagy vényköteles gyógyszerek nélkül.

Ezek után felmerülhet benned a kérdés, hogy a katonai diéta vajon tényleg egészséges módszer a fogyás elérése érdekében? Tényleg működik, és ami még fontosabb, valóban biztonságos?

Mi is ez valójában?

A katonai diéta hét napig tart, tekintélyes neve pedig jól mutatja, milyen szigorú étrendet kell követni, hiszen a diéta pontosan felvázolja, mit kell enni három napon keresztül, egészen az utolsó kanál mogyoróvajig, hiszen szabályozva van minden egyes étkezés. A cél az anyagcsere fokozása, így az ételek kombinációi eszerint vannak kialakítva. Az első napon körülbelül 1400 kalóriát kell bevinni a szervezetbe, míg a második és harmadik napon ez a szám 1200 és 1100 kalóriára csökken.

Miután letelt a három szigorú nap, a hét további részében is folytatódik a diéta: a fennmaradó négy napban elvileg korlátlanul ehetsz bármit, azonban az étrend összeállítói azt javasolják, hogy a legjobb eredmények elérése érdekében ezeken a napokon is tartsuk be a maximum 1500 kalóriabevitelt. A három- és négynapos ciklusokat annyiszor ismételhetjük meg, ahányszor csak akarjuk, amíg el nem értük vele a kitűzött célunkat.

Egy tipikus étkezési terv így nézhet ki:

1.nap:

Reggeli: Fekete kávé vagy tea, egy szelet pirítós két evőkanál mogyoróvajjal és egy fél grapefruit.

Ebéd: Egy szelet pirítós, egy fél tonhalkonzerv és fekete kávé vagy tea.

Vacsora: 85 gramm hús (pl. csirke vagy marhahús), egy csésze zöldbab, fél banán és egy kis narancs.

2.nap:

Reggeli: feketekávé vagy tea, egy keményre főtt tojás, egy szelet pirítós és egy fél banán.

Ebéd: Egy csésze túró, öt sós keksz és egy kis narancs.

Vacsora: Két virsli, egy csésze brokkoli, fél csésze sárgarépa és fél banán.

3.nap:

Reggeli: Fekete kávé vagy tea, egy szelet cheddar sajt és öt sós keksz.

Ebéd: Egy szelet pirítós és egy keményre főtt tojás.

Vacsora: Egy csésze tonhal, fél banán és fél narancs.

A military diéta nagyon alacsony kalória- és szénhidráttartalmú, ami miatt a szervezet gyorsan ketózisos állapotba kerül. A ketózisban a szervezet elkezdi használni a zsírt, mint energiaforrást, mivel nem áll rendelkezésre szénhidrát.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.