Menü

Kajak-kenu vb - Egy-egy arany és bronz a váltókban, hat elsőséggel zártak a magyarok

  • Dátum: 2014.08.10., 21:06

A magyar versenyzők a férfi kajakosok, illetve a kenusok révén egy-egy arany- és bronzérmet gyűjtöttek a moszkvai kajak-kenu világbajnokság vasárnapi váltóversenyei során, így 6 elsőséggel, 5 második és 6 harmadik hellyel zárták a viadalt.

A férfi kajakosoknál Dudás Miklós volt az első ember, ő negyedikként "adta át a stafétabotot" az ifjúsági olimpiai bajnok Tótka Sándornak, majd a mindössze 18 éves Nádas Bence következett, aki harmadikként váltotta a befejező embert, Hérics Dávidot. Utóbbi aztán óriásit hajrázott, s nagyszerű teljesítménnyel behozta a csapatot az első helyre. A fiatal együttesben Dudás a rangidős a maga 23 évével, Hérics 1993-as, Tótka 1994-es, Nádas pedig 1996-os születésű.    

A kenusoknál egy bronz jutott a magyaroknak: a Lantos Ádám, Nagy Péter, Hajdu Jonatán és Korisánszky Dávid alkotta együttes szinte végig a harmadik helyen haladt a nagy fölénnyel győztes oroszok, valamint az ukránok mögött, s végül felléphetett a dobogóra.
    

A női kajakosok - Vad Ninetta, Kárász Anna, Lucz Dóra és Tóth Dzsenifer - éppen lemaradva a dobogóról negyedikek lettek.
    Eredmények:
    férfi K-1 4x200 m, világbajnok:
   Magyarország (Dudás Miklós, Tótka Sándor, Nádas Bence, Hérics Dávid) 2:24.193 perc
2. Franciaország 2:24.348 
3. Nagy-Britannia 2:24.972
      

férfi C-1 4x200 m, világbajnok:
   Oroszország 2:43.602 perc
2. Ukrajna 2:48.629
3. Magyarország (Lantos Ádám, Nagy Péter, Hajdu Jonatán, Korisánszky Dávid) 2:50.046
    női K-1 4x200 m, világbajnok:
   Lengyelország 2:47.793 perc
2. Oroszország 2:48.833
3. Fehéroroszország 2:49.762
4. Magyarország (Vad Ninetta, Kárász Anna, Lucz Dóra, Tóth Dzsenifer) 2:50.253

Forrás, fotó:
MTI

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.