Menü

Szexuális vágyak- jönnek, mennek…

Zeller, paradicsom, banán, avokádó, méz- csak néhány élelmiszer a sok közül, melyeknek a közvélemény vágyfokozó hatást tulajdonít.

A tudomány ezt azonban egyáltalán nem támasztja alá. Placebo hatás mindig fennállhat, de a szakemberek állítása szerint csak nagyon kevés olyan természetes anyag van, amely valóban növeli a szexuális vágyat. Pusztán külső tényezők, például bizonyos ételek önmagukban nem teremtik meg az intim együttlét feltételeit.

Érdekesség, hogy a jó szex körülbelül 4-5 évvel is meghosszabbíthatja életünket. Persze nem ez a fő érv, hogy foglalkozzunk a problémával.

Orvosok szerint lelki és fizikai tényezők egyaránt okozhatnak potenciazavarokat, ráadásul hatásuk egymást erősítve jelenik meg általában. Vagyis például cukorbetegség, vérnyomás zavarok közrejátszhatnak ilyen jellegű probléma kialakulásában, de ez majdnem minden esetben lelki tényezőkkel is összefügg.

Fontos tudni, hogy a potenciazavar egy betegség első tüneteként is jelentkezhet. Vizsgálatok bizonyítják, hogy azoknál, akik merevedési zavarokkal küszködtek, 2 éven belüli szívinfarktus kialakulásának kockázata nagyon magas.

A cukorbetegek között közel 50%-ban jelentkezik a potenciazavar. És még mindig nagyon szemérmesen hallgatunk ezekről a problémákról. Inkább az internethez fordulunk segítségért, ami tévút lehet. Főleg olyan esetben, ha hinni kezdünk az interneten árult csodaszerek potencianövelő hatásában.

Érdemes megemlíteni azért az életmód szerepét, az elhízás és mozgás szegény életvitel szintén negatív hatással lehet szexuális életünkre. És mielőtt a fizikai tényezőkre koncentrálnánk csak, nem árt szemügyre venni párkapcsolatunkat sem, hiszen a lelki okok gyakran a háttérben, elrejtve maradnak kezeletlenül.

Fotó:
pixabay.com

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.