Menü

Lábdagadás a melegben – mitől, miért, mit tegyél ellene?

A meleg nem csak a bőrünknek lehet rossz érzés sokszor, sokféle kellemetlen tünetet, problémát előhozhat a szervezetben, az egyik ilyen a láb dagadása, amit érdemes komolyan venni, hiszen komolyabb egészségügyi problémákat jelezhet.

Természetes módszerek csípések esetén

Amikor már megtalált bennünket a szúnyog és szép piros folt, gyulladt duzzanat, viszkető dudor éktelenkedik rajtunk, akkor milyen természetes ám hatásos módszerekkel enyhíthetők a panaszok?

Bőrreakciók szúnyogcsípésre

Nyáron kivétel nélkül mindenki találkozik szúnyogokkal, azonban nem mindenki reagál a csípésükre ugyanúgy. Mutatjuk, milyen reakciót válthat ki a szúnyogcsípés.

Anafilaxia, vagy anafilaxiás sokk, amit tudni kell

Sok ember életét megnehezítik a különböző allergiás reakciók, melyekkel szervezetünk válaszol a számára tűrhetetlen behatásokra. Ezek közül az egyik legveszélyesebb az anafilaxia.

Hogyan szabaduljunk meg a duzzadt ajkaktól?

Előfordul, hogy az ajkak valamilyen sérülés következtében nagymértékben megduzzadnak. Ezt okozhatja szélsőséges időjárás, szárazság, tápanyaghiány, vírusos fertőzés, sérülés vagy vágás, kiszáradás, rovarcsípés, allergiás reakció, vagy a szájápoló termékek helytelen használata.

Pajzsmirigy göbök- mit kell tudni róluk?

Mit kell tudni a pajzsmirigy göbökről, hol találhatóak, mi a teendő velük, milyen bajt jeleznek és hogy lehet észrevenni őket?

Mitől lehet duzzadt a nyirokcsomónk?

A téli időszakban nem ritka, hogy megbetegszünk, amit gyakran kísérhet nyirokcsomó-megnagyobbodás. Mutatjuk, mi okozhatja még.

A keserűsó, ami gyógyít és szépít is

A keserűsó az a természetes ásványi por, amely nagyszüleink háztartásának mindenkori részét alkotta, sokoldalúságával segít bajainkon és még bőrünk szépségére is jó hatással van, egyike azoknak a természetes gyógyhatású anyagoknak, amit a WHO is elismer.

Mi az a rosacea?

Sokan azt hiszik, csak érzékeny a bőrük vagy egyszerűen nem bírja a kozmetikumokat, pedig lehet, hogy épp a Rosacea okozza.

Szúnyogok elleni küzdelem

Mindannyian ismerjük az érzést, amikor este kényelmesen elfekszünk az ágyban, ki egy könyvvel, ki a távirányítóval, esetleg fagyival és megérkezik a nem várt vendég, ami irritáló hangon zümmög a fülünkbe és akkor sem hagy békén, ha fejre állunk. Ott cincog, amíg el nem fogy a türelmünk és villanyt kapcsolva, tv újsággal a kezünkben lesben állva várjuk a pillanatot, hogy közöljük vele: „Te belőlem nem eszel!”. Tippek és tanácsok a szúnyogok és csípésük ellen.

Csípések és kezelésük

Rovarcsípés bárkin bármikor előfordulhat. A körülöttünk élő rovarok kertészkedés közben, sétálva vagy otthon is okozhatnak kellemetlenségeket, duzzanatot, viszketést, bőrpírt, rosszabb esetben súlyosabb allergiás reakciót.

Allergiavizsgálat: melyik teszt mit mutat?

Sajnos egyre nagyobb probléma, egyre többeket érint, egyre több mindenre terjed ki. Nem szabad félvállról venni. Hogyan zajlik egy allergiavizsgálat, miként készüljünk rá és mi derül ki belőle? Nézzük meg kicsit közelebbről!

Hogyan alakul ki az orrcseppfüggőség?

Mi lehet rosszabb az állandó orrdugulásnál? Hát az orrcseppfüggőség. Mutatjuk, hogyan alakulhat ki és miért érdemes elkerülni.

Mit (ne) tegyünk, ha gyulladás van a szervezetünkben

Életünk során számtalanszor előfordulhat, hogy szervezetünkben gyulladás keletkezik. A gyulladással járó fájdalom mindig egy jel, melyet komolyan kell vennünk, hiszen a szervezet védekezőmechanizmustá mutatja, gyulladáscsökkentő anyagok termelésével, az immunrendszer aktivizálódásával.

A rovarcsípésről

Nem csak a napsütést és a jókedvet hozza magával a nyár, sajnos a rovarcsípések is ilyenkor a leggyakoribbak. Megmutatjuk, hogyan lehet őket otthon kezelni a leghatékonyabban.

Természetes módszerek szemhéjgyulladás ellen

A szempillák szőrtüszőkből nőnek ki, és ezek mellett faggyúmirigyek is találhatóak a szemhéjunkon. Időnként ezek a szőrtüszők, illetve mirigyek eltömődhetnek és begyulladhatnak.

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

Így ismerhetjük fel az ágyi poloska csípését

Az ágyi poloska 0,5-0,7 cm nagyságú, lapos, barnás-vöröses árnyalatú élősködő, mely állatokból, emberekből táplálkozik. Az ágyi poloska a világon mindenütt elterjedt, és bár gyakoribb az elhanyagolt, szennyezett környezetben, a tiszta otthonokban is megtelepedhet (számoltak már be ágyi poloskákról luxusszállodákban is).

Pókemberrel a traumatológián

Itt a farsangi mulatságok ideje, nincs ez másképp egy oviban sem. Természetesen nagy izgalommal várták tavaly is a gyerekeim a jeles napot. Már reggel mind jelmezt öltöttek és készülődtek a bulira, akkor még nem hittük, hogy aznap valami történni fog…