Menü

Jelek, amik mutatják, hogy partnered nem tisztel

Sokszor hallom, hogy a tisztelet ósdi, elcsépelt dolog. Vagy azt, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni. Egyik állítással sem értek egyet. Szerintem egy kiegyensúlyozott, harmonikus párkapcsolatban a másik tisztelete alapvető kell, hogy legyen. Nem kell kiérdemelni, alanyi jogon jár.

Spórolás másként! Vonjuk be a gyerekeket is

Lekapcsolom a villanyt, ha kimegyek a szobából (a családtagjaim után is), fürdés helyett zuhanyozunk, nem indítok el mosógépet, ha nincs tele és energiatakarékos izzókat használunk, ezek alapdolgok, ha az ember spórolni akar, vajon milyen tippeket lehet még elsajátítani? Nézzük!

Mi az a digitális detox?

A modern világ velejárója a megnövekedett képernyőidő, a több digitális jelenlét, valamint a közösségi média forradalma. Az elektronikus készülékek használata sokszor elkerülhetetlen, például a munka világában is nap mint nap szükséges a számítógépek többórányi igénybevétele. Ám mindez időnként súlyos hatást gyakorol a jólétünkre nézve, és rengeteg negatív következményt idéz elő.

Fiatal vagy, miért lennél magányos?

Fizikailag nem fáj, nem betegség, mégis nehéz kibírni. A magányról van szó, amely riasztó tendenciát mutatva egyre több korosztályt érint, és egyre nagyobb problémákat okoz. Még akkor is, amikor a technikai fejlődés talán legnagyobb forradalmát éljük át, s aminek köszönhetően a világ különböző pontjain élő emberek is kapcsolatba léphetnének egymással.

Nekem erre nincs időm!

Biztos? Vagy nézzünk néhány olyan dolgot, ami észrevétlenül elveszi az időnket. Mert nyilván mindenki az idejével küzd, sosem elég semmire, nem jutunk körül, nem érünk rá, nem fér a napba, nem elég rá a délután, beterveztük, de mégsem értünk oda…satöbbi. Miért is nem?

Facebook függőség

Napjaink egyre nagyobb részét teszi ki a közösségi médiával töltött idő. Ez vajon áldás, vagy átok? A facebook, a legkedveltebb közösségi platform használata szinte már mindenki napi rutinjához tartozik, azonban mégis ritkán hallunk arról, hogy ez függőség volna.

Könyvajánló: Paulo Coelho : Tizenegy perc

Nemrégiben olvastam az „Alkimistát”, a „Veronika meg akar halni”-t, a „Tizenegy percet” és persze keresem már fel a könyvtárakban a többi művet is. Paulo Coelho nem véletlenül napjaink egyik legkedveltebb írója.

Kirakat-kapcsolatok, avagy amikor csak „jól néznek ki egymás mellett”

A 21. század az újdonságok százada, azonban vannak dolgok, amelyek nem változnak. A házasságok és párkapcsolatok motivációi általában érzelmi alapúak, de előfordul nagyon sok olyan is, amelyet külső tényező indít.

Nyolc hazugság, ami csak az internet miatt jött létre

Az emberi kapcsolataink egy részére kiváló hatással van az internet. Napi kontaktusban maradhatunk, könnyebben informálódhatunk. Ha pedig arra van szükség, akár régi ismerősöket és elfeledett személyeket is megtalálhatunk. Viszont nem is gondolnánk, mennyi hazugság jön létre az internet létezésének következtében.

A média és az étkezés

Napjainkban a média és a közösségi oldalak hatása az életünkre tagadhatatlanná vált. A zenei ízlésünk, az öltözködésünk, a stílusunk mind nagyban függ attól, amit a tévében vagy az internet világában tapasztalunk. Ez az étkezésünkre is vonatkozik, melyet impliciten és expliciten egyaránt befolyásol a virtuális világ.

Retró karácsony

A 70-es, 80-as évek karácsonyai. Aki emlékszik, elmosolyodik. Ünnep akkor és ma. Időutazás, ami kicsit megmelengeti a szívünket.

Napjaink betegsége a társas magány

Sok pozitív oldala van a közösségi oldalaknak, de nagyon sok veszélyt is jelentenek, közvetlenül és közvetve is. Minél többet nyomkodod a mobilodat, minél többször kattintasz fel a facebookra, minél többször számolod meg az instagram lájkokat, annál inkább egyedül érzed magad.

Feltétlenül kell a gyereknek insta profil?

Nyilván a legnépszerűbb közösségi oldalak használata korhatárhoz kötött, azonban ez könnyen kijátszható (bár ezt nem javaslom), hogy felkerülhessen a kiskorú profilja, fiókja a világhálóra, de miért is? Vagy ha már itt tartunk, tovább megyek: muszáj digitális családdá válnunk és annyi képet kiposztolnunk?

A közösségi oldalak hatása az önismeretre

Az önbizalom és a közösségi média kapcsolatba állítása mindennapos, hiszen jól láthatóan szoros az összefüggés. De ennél tágabb téren összeegyeztethető az, hogy a közösségi oldalak használata mellett hogyan tudjuk a saját külső-belső értékeinket, vágyainkat, örömeinket szemlélni. Tehát az, hogy hogyan ismerjük magunkat, szintén összefügghet azzal, amit a világhálón tapasztalunk.

Infuenszer-példaképek – Hol húzzuk meg a privát szféra határát? 2.rész

Az előző részben kifejtettük, hogy lényegében kik az influenszerek, és felmerült a nagy kérdés: vajon miért van rájuk szükség, vagy épp miért nem? Miért jobb talán, ha vannak saját ötleteink, és elgondolásainkat követni, avagy miért nem probléma, ha épp példaképeket keresünk magunknak. Ezúttal az új internetes dimenzió etikai vetületét jártuk körül, hiszen érdekes kérdés, hogy mit szabad, mit illik, és mit nem egy-egy öntevékeny elgondolás kapcsán.

Infuenszer-példaképek – Hol húzzuk meg a privát szféra határát? 1.rész

Hétköznapjaink során mind magánéleti mind munkahelyi okokból gyakran kerülünk telefon, illetve számítógép közelébe. Ha a közösségi média felületein is jelen vagyunk, nagy kérdés lehet számunkra, hogy mit osszunk meg, és mit tartsunk meg magunknak a privát családi életünkből?

Ne küldd tovább

Szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik ebben az évben is megörvendeztettek a számtalan körlevéllel és a 'küldd tovább' típusú e-mailekkel, videókkal, különben nem tudom mi minden rossz fog történni velem. Sokat változtattatok az életemen. Tényleg.

Motiváció a mozgáshoz

Manapság egyre több helyen látni, hogy a mozgás az emberek nagy hányadát érdekli, de mi a kiváltó ok? Túlontúl sokat olvashatjuk talán az ezekkel kapcsolatos cikkeket, megnyilvánulásokat a közösségi médiában? Vajon régen is ennyi „Gyurma Gyuri és Iron Lady” volt, csak kevesebb figyelmet kaptak?

Elrettentő társadalomkép a facebook-on

Hogyan gondolkodik az új generáció, s mivel tölti a szabadidejét? A facebook-ról (majdnem) minden kiderül! Egy csoport révén bepillantást nyerhettem az elrettentő valóságba. Biztosan ezt akarjuk, emberek?

Megváltozott mozgás-motivácók

Edzésnaplóm újabb fejezetében arról írok, hogy miként alakult át idővel a motivációm a sportolással kapcsolatosan. Magam is meglepődtem, de a kisebb sikertelenségek ellenére is megszerettem az edzést.

Ki véd meg az internetes attrocitásoktól?

Bár a facebook-on látszólag mindenki mindent tud rólad, és figyeli, mi kerül nyilvánosságra, mégis ha baj és konfliktus van, elképzelhető, hogy senkire sem számíthatsz... Megtörtént eset következik.

Facebook-ban első, digitális tájékozottságból utolsó...

Érdekes adatokkal szolgálnak az internetkutatók, ami kis hazánkat illeti: a népességhez arányosítva világviszonylatban másodikak vagyunk, akik a legtöbbet használják a facebook közösségi oldalt, viszont összességében digitálisan felkészületlenek és elmaradottak vagyunk.

Kérdezzünk egy idegent, ha profilképet választunk!

Mindegy, hogy a kedvenc randioldalunkra vagy a vállalkozásunk honlapjára választunk profilképet, a legjobb fotó kiválasztását nem hagyhatjuk akárkire. Ez az az ok, amiért egy teljesen idegen személy véleményét kell kikérnünk, mondja egy új tanulmány.

Nyolc nap Facebook nélkül

Reggelente a metróra felszállva a tekintetemet igyekszem az olvasó embereken pihentetni, hacsak nem egy könyvet bújok éppen. Az okostelefonjukat nyomkodó emberek gyakran elszomorítanak. Hová tűnik a mindennapi, közeli, szeretetteljes emberi kommunikáció...? Ezért döntöttem: egy rövid időszakra likvidálom a Facebook-ot az életemből.

Minden mozgás számít!

Érdemes emlékeztetni magunkat néhány apró trükkre, amivel plusz mozgásra bírhatjuk a testünket. Ez főleg azok számára fontos, akik ülőmunkát végeznek, vagy nem sportolnak rendszeresen, de a többieknek is hasznosnak bizonyulhatnak. Kis dolgokkal is sokat tehetünk az egészségünkért!

Képernyőbe zárt világ

Facebook, Instagram, Snapchat, Pinterest és még sorolhatnánk azokat az érdekes alkalmazásokat, amik a képernyőkön tartják a figyelmünket. Olyan könnyed, de mégis érdekes információkat nyújt az Internet ma már könnyen elérhető világa, amely még a személyiségünket is átformálja. Szabjunk ennek keretet tudatosan!

Így facebookozunk mi

Átlagosan napi 86 percet tölt a legnépszerűbb internetes közösségi oldalon az átlag magyar felhasználó.

Nem voltunk elhízott gyerekek - a facebook bizonyít

"A kövérség a családunkban genetikai eredetű. Nálunk senki sem volt vékony!" - hallhatjuk az egyik leggyakoribb kifogást a túlsúlyra. A facebook-on most futó kezdeményezés mégis az ellenkezőjét bizonyítja.

Tabuk nélkül a párkapcsolatokról: Interjú Pilát Gáborral - 3. rész

A Tabuk nélkül a párkapcsolatokról c. facebook oldalt Pilát Gábor hozta létre. A site pillanatok alatt hatalmas népszerűségre tett szert, fél év alatt 20 ezer követője lett. Interjút készítettünk Gáborral a munkájáról, és a legizgalmasabb párkapcsolati kérdésekről. Interjúsorozatunk 3. részét olvashatják.

Tabuk nélkül a párkapcsolatokról: Interjú Pilát Gáborral - 2. rész

Interjúsorozatunk második része Pilát Gáborral a legizgalmasabb párkapcsolati kérdésekről.

Tabuk nélkül a párkapcsolatokról: Interjú Pilát Gáborral – 1. rész

Interjúsorozatot készítettünk Pilát Gábor kommunikációs szakemberrel a munkájáról és a legizgalmasabb párkapcsolati kérdésekről. Ezen a héten a három részes beszélgetés első részletét olvashatják.

Digitális identitás

A közösségi oldalak használata szerves részévé vált életünknek, tehát már nemcsak arról kell beszélnünk milyen előnyei és hátrányai lehetnek, hanem tudatosítanunk kell, hogy például a facebookon való aktív részvétel hogyan formálja személyiségünket.

Közösségi sportolás anyukáknak (is)

Akinek gyereke van, babysittere/gyerekfelvigyázója pedig nincs, az tudja, hogy a sportolást nem is olyan egyszerű megvalósítani a kicsi(k) mellett. Ezért jött létre a „Gyerünk anyukám” mozgalom, amelynek az eseményeit a weben és a facebook-on is követhetitek, és otthon tornázhattok, de virtuálisan közösen a többi édesanyával.

Blog ajánló: Szép világunk magazin

Az internet elterjedésével sokan féltik a világ legszebb hobbijait, az olvasást, a túrázást, az utazást. Szerencsére a világháló a hasznunkra is válhat, ha olyan kiváló oldalakkal találkozhatunk, mint a Szép világunk magazin. Kollát Gyula blogját olvasva ugyanis virtuális utazásra indulhatunk, és az írások olyan magával ragadóak, hogy néha fel kell ébresztetnünk magunkat.

D.Tóth Kriszta bevállalja – smink nélküli képek egy évig

A most negyven éves D.Tóth Kriszta különleges és példamutató akcióba kezdett a facebook oldalán. Egy évig, 41 éves koráig minden nap posztol magáról egy képet a teljes valóságában smink és mindenféle módosítás nélkül. A mai világban, amikor alig látunk a médiában, a tévében, az interneten valódi képeket valódi nőkről, ez igazán inspiráló.

Te hogyan osztod be az idődet?

Azt szokták mondani, hogy a napok egyre gyorsabban telnek az idő előrehaladtával. 17 évesen még nem tűnik fel az, ami 30-40-50 évesen, hogy mily gyorsan peregnek a napok. Hát még akkor, ha rengeteg a teendő!

A nagyképű állatok blogot és könyvet írnak

A blogok elterjedése óta népszerűek a szórakoztató, állatokról, vagy gyerekekről szóló internetes naplók.

Waze – a közösségi navigációs alkalmazás

Ha közösségi alkalmazásokra gondol, akkor elsősorban olyanok jutnak eszébe, mint a Facebook, vagy a Twitter. De tudta Ön, hogy akár egy navigációs applikáció is lehet „közösségi”? És mindez nem csak szórakozás: a Waze nevű alkalmazás előnyei éppen a közösségi mivolta által érvényesülnek.

Odafigyelünk eléggé az apák fontosságára?

Nemrég, június 15-én ünnepeltük az apák napját. Már akinek eszébe jutott, mert egyelőre közel sincs olyan ismertsége ennek, mint az anyák napjának, amelyet a virágboltok is előszeretettel propagálnak (amivel nincs is baj). Nos, az apák napja biztosan nem nekik hoz hasznot, annál inkább a családoknak! Fontos ugyanis elismerni nemcsak az anya, hanem az apa fontosságát is. Régóta ünnepeljük már az édesanyákat májusban, és nem is véletlenül. Az édesanya életet ad, szoptat, gondoz, gondoskodik, oltalmaz, ésatöbbi. Bár az édesapák ezen feladatok egy részére biológiailag nem tehetnek szert, fontos tudatosítani az ő szerepüket is.