Menü

Mit jelent a DINK életmód és miért népszerű?

Tanulmányok kimutatták, hogy a párkapcsolatban élők gyermekvállalásának ideje egyre inkább kitolódik, külföldön és belföldön egyaránt, sokan pedig le is mondanak a családalapításról. Vajon miért?

A modern világ létszükséglete: az utazás

Az egyik legfontosabb érték a modern generációk számára az utazás lett. Az utazások alapját ma már az élményközpontúság, és egy kultúra megismerése jelenti. A fiatalokat, de az idősebb generációt is a turizmus rengeteg formája csábítja szerte a világban. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy az utazás hogyan vált a mai világ létszükségletévé.

Kánikula kisbabával

Sokan szeretjük a nyarat, a strandolást, a nyaralást, az utazást, azonban kisbabánkat a nyári nagy melegben különösen óvni kell, hiszen a hőség rájuk nézve veszélyes lehet. néhány tanács betartásával elkerülhetjük a kánikula okozta kellemetlenségeket, problémákat.

Utazási trombózis

Itt nyár, meleg van, aki teheti, elindul egy nagyobb víztömeg partjára, de sokan nem is gondolják, hogy a hosszabb utak egyik legrosszabb velejárója a trombózis kialakulásának veszélye.

Stressz vezetés közben: így csökkenthetjük a feszültséget

Manapság alig akad olyan ember, aki rövidebb vagy hosszabb ideig ne érezné magát stresszesnek. A stressz a 21. század egyik népbetegsége, amely nemcsak az egészségünkre, hanem az autóvezetésre sincs jó hatással.

Utazási tippek, melyekkel megkönnyítjük az előkészületeket

Sokaknak jöhet jól a nyaralásuk, utazásuk megtervezésekor, vagy indulás előtt némi segítség, például egy jól összerakott utazási lista, mely segít abban, hogy semmi haszontalant ne cipeljünk, azonban a lényeges dolgok ne maradjanak otthon. Nézzük!

Minimalizmus a mindennapokban

Csak egy táskával utazni – jól hangzik. Könnyen kivitelezhető is. Otthon azonban már sokkal nehezebb kevesebből kijönni.

Erre figyelj a lakásodban, ha elutazol!

Nagyon kellemetlen arra hazaérni egy nyaralásból, utazásból, hogy például égve hagytuk egy hete a villanyt, vagy nem vittük ki a szemetet, esetleg, hogy nem gondoltunk a virágok locsolására. Néhány kellemetlenséget megelőzhetünk, ha észben tartunk néhány apróságot, amire figyelni kell.

Mit vigyünk magunkkal kempingezéshez?

A kempingezés, sátrazás nagyon kedvelt és viszonylag költségtakarékos pihenési, nyaralási forma, nem véletlenül népszerű. Vajon mi mindent kell vinnünk és hogyan készüljünk fel rá?

Kellemes utazást!

Aki már legalább egyszer utazott az életben, jól tudja, hogy a nyaralásoknak, városlátogatásoknak és kirándulásoknak milyen jótékony hatásai vannak az életünkre. A stressz nélkül eltöltött üdülések és szép helyeket felkereső kirándulások után általában rögtön jobban érzi magát az ember, és a hazaérkezése után is frissen és megújult erővel kezd hozzá hétköznapi életéhez. A rövidtávú hatások mellett azonban több hosszú távon is előnyös változást hoz az utazók életébe az utazás.

Ezeket a gyógyszereket tegyük a bőröndbe!

Ha nyaralni készülődünk, mindig gondoljuk át, milyen gyógyszereket vigyünk magukkal. Bár nagyon sok helyen van már gyógyszertár, azonban nem jó utolsó pillanatban futkosni nyitva tartó patika után, jobb, ha nálunk van néhány alap készítmény, egy kis összerakott „házipatika”.

Segítség a távkapcsolati problémák leküzdéséhez

Bármikor kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy a partnerünket vagy minket más országba szólít a munka, vagy a tanulmányok. Viszont erősen tartja magát a vélekedés, hogy a távolság a kapcsolat halála: a legtöbben ugyan elszántan indulnak neki és hisznek abban, hogy ők lesznek a kivételek.

A húszas harmincasok telekocsival utaznak

Még ha a címben szereplő mondat így tételesen nem is igaz, tény, hogy például Szeged és Budapest között minden telekocsi betelik, sőt néha többen utaznának, mint ahány hely van. De mi ennek az oka, hogy elsősorban az aktív munkakorú népesség elpártolt a vonattól? Ráadásul nem ez az egyetlen változás az elmúlt évek telekocsis trendjében.

Ne halogasd

„Majd, ha nyugdíjas leszek lesz rá időm!”- ismerős ez a mondat? Hallottuk, gondoltuk már párszor. A mindenre ráérő nyugdíjas alakja csak egy városi legenda, ami valójában nem létezik.
Azonban amikor arra gondolunk, hogy majd akkor csinálunk meg valamit, ha semmi más dolgunk nem lesz, akkor csak halogatunk.

Fogadalmak, amit fogadjunk, hogy nem tartunk be

A legtöbb fogadalmat, ígéretet pezsgőspohárral a kezünkben a szilveszteri koccintásnál tesszük meg. Mire beköszönt a tavasz, már nem is emlékszünk a fogadalmainkra.

Immunerősítés ősszel

Bár olykor az időjáráson sem látszik meg, de valóban elkezdődött az igazi őszi időszak. Viszont ez a kései nyár számos lehetőséget tartogat számunkra, ha szeretnénk az egészségünket felkészíteni a jóval vitaminszegényebb téli hónapokra.

Nyaralás előtti/utáni depresszió

A nyári szünet általában csak a gyerekek számára tud igazán megvalósulni, a felnőttek jó esetben egy-két hétre tudnak elszabadulni a munkából. Ezt a pár hetet pedig sokan töltik utazással. Csakhogy az utazás nemcsak abból a pár napból áll, amíg elmegyünk. Vannak, akiknek előtte komoly stresszt kell leküzdeniük, és vannak, akik utána esnek mély letargiába

Tényleg a Balaton a Riviéra?

Nyáron mindenkiben felmerül legalább egy forró napon, hogy milyen jó lenne a napsütötte vízparton, egy hideg ital mellett ücsörögni, néha megmártózni a vízben, és nem törődni semmi mással. Hogy ez tengerpart legyen vagy tópart, az részletkérdés. De vajon van- ugyanolyan jó a Balaton is, mint a tengerpart?

Utazós diéta

Nyáron, amikor sokan nyaralni mennek, különösen jogos a kérdés, hogy vajon utazás alatt hogyan lehet megoldani a diétát.

A csapatépítés fontossága

Tévedés azt hinni, hogy feleslegesek a csapatépítő hétvégék! Ezeknek az összeröffenéseknek minden látszat ellenére nagyon is van értelme, rendkívül fontosak, valóban építik a közösséget!

Programok egyedül? Miért ne?

Ha eddig meg voltál győződve róla, hogy egyedül nem lehet jó programokat kitalálni, akkor ezeket a sorokat mindenképp el kell olvasnod. Ugyanis rengeteg érdekes dolgot lehet csinálni egyedül: még nyaralni, pihenni, kikapcsolódni is, nem is beszélve az egyéb, nagyon izgalmas programokról.

Ne dobd ki a banánhéjat!

Sok olyan élelmiszerünk van a háztartásban, melyet nem csak fogyasztásra használhatunk, íme egy újabb újrafelhasználható csodaszer, amit nem érdemes kidobni: banánhéj!

Szedjünk-e probiotikumot, ha elutazunk?

Elutazni egy új célpontra üdítő élmény lehet. Azonban az utazás egyúttal mindig más ételt, vizet, időzónát és eltérő klímát is jelent. Ezek mind meg is terhelik a szervezetünket, és gyakran akár egészségügyi problémákhoz is vezethetnek, ami főleg az emésztőszervrendszert terheli meg.

Egyetem helyett – mi lesz veled a középiskola után?

Többféle lehetőségünk is van, hogy mit kezdjünk magunkkal a középiskola után. Az egyetem és a főiskola kézenfekvő megoldások, hiszen annyi a reklám körülötte. Ad neked még egy kis időt szabadon, hogy a fiatalságod élvezd, és tanulj, nemcsak szakmát, hanem az életet is. De nem ez az egyetlen lehetőséged.

Nem olvasunk (eleget)

Mit olvastál utoljára és mikor? Irány a könyvtár!

Hol van az otthon?

Karácsony előtt sokan kapjuk meg vagy tesszük fel a kérdést: „Hazautazol karácsonyra?” vagy „Otthon töltöd a karácsonyt?” Van-e helyes válasz? Hogyan definiáljuk az otthont?

Ajándékozás újratöltve

Megint egy hóemberes pulcsi, kockás pizsama, meleg zokni, netán egy üveg bor, vagy egy doboz bonbon, újabb parfüm? Idén ne! Legyünk kreatívabbak és fogadjuk meg a cikkben kínált tanácsokat!

Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Szinte minden családban van egy rokon, aki a többitől távol él. Országon belül vagy országon kívül, Budapesten vagy Angliában, mindenképpen nehéz távol lenni. Nehéz összeegyeztetni az ünnepeket, a találkozókat, a családi nyaralásokat, mert mindig bele kell kalkulálni az utazást. És még így is előfordul, hogy belefáradunk a folyamatos tervezésbe és utazásba. Hogyan könnyíthetnénk a terheinken?

Önkénteskedési kisokos a világ körül - One World Institute 2. rész

A sikerre való tekintettel itt a folytatása a One World Institute-t bemutató cikkemnek. Ezúttal az egy éves program kerül terítékre, amellyel a dél-amerikai kontinensbeli környezetvédelmi szervezetek munkájába tekinthettünk be. Jöjjön tehát a Learn to travel, travel to learn program bemutatása.

Ha túl sokat „kütyüzik” a gyerek

Sok szülőt foglalkoztat a kérdés, vajon milyen hatással van gyermekeinkre a technika gyors fejlődése. Mesenézés a számítógépen, tévébambulás, játékok a laptopon, tablet este az ágyban lefekvéskor: ezek bizony egy intő jelek, hogy ideje elgondolkozni!

Önkénteskedési kisokos a világ körül - One World Institute 1. rész

Itt az idő, hogy szemügyre vegyük a világ körüli önkénteskedés formáit. Aki szervezett jótettet akar végbevinni Afrikában vagy Indiában, annak könnyen lehet, hogy a norvég központú One world Institute a megfelelő hely. Az ő nem akármilyen kis világukból adok egy kis ízelítőt.

Létezik őszi depresszió!

Beköszöntött az ősz. Itt a szeptember, elkezdődött az iskola, rövidültek a nappalok, lehullanak lassan a levelek, bizony egy nyár eltelt, az ősz már itt és mivel az idő repül, lassan beköszöntenek a fagyokkal a télies napok is. Néhányan ilyenkor hajlamosak belesüppedni egyfajta őszi depresszióba. A jelenség létezik, de hogyan tehetünk ellene?

Iskolakezdési őrület

Akár általános iskolás, vagy középiskolás a gyermekünk, esetleg egyetemista valaki, az iskola hamarosan mindenkinek elkezdődik. Gyűjtöttünk pár tippet, hogy hogyan spórolhatunk a nem olcsó iskolakezdésen.

Északon, ahol még a Guinnesst is fontban mérik

Az Egyesült Királyság egykori tűzfészke, Észak-Írország köszöni szépen él és virul. Tengeti brit gazdag életét. Lenyűgöző természeti adottságok, kis népesség és érdekes whisky gyárak tarkítják az ide látogatók utazásait. Minden adott egy kis zöld szigetbeli kalandhoz.

Önkénteskedési kisokos – Workaway

Manapság már rengeteg lehetőség van a világcsavargásra és idegen kultúrák, nyelvek megismerésére/elsajátítására. A kíváncsiság nagy úr. Jómagam is próbálkoztam ez irányban. A tapasztalatokat most sorra veszem, hogy mindenki felkészülten vághasson neki az új kalandoknak. Elsőként a workaway helyek kerülnek terítékre.

A gall kakas nyomában 2. rész

A világ első számú turisztikai célpontja Franciaország. A híres konyhával, kultúrával és történelemmel bíró ország mindennel rendelkezik, ami szem-szájnak ingere. Szerencsémre megjártam már nagy részét munkavállalóként és turistaként is. A tapasztalataimat csokorba szedtem, hogy mindenki felkészültem kellhessen útra.

A gall kakas nyomában 1. rész

A világ első számú turisztikai célpontja Franciaország. A híres konyhával, kultúrával és történelemmel bíró ország mindennel rendelkezik, ami szem-szájnak ingere. Szerencsémre megjártam már nagy részét munkavállalóként és turistaként is. A tapasztalatokat csokorba szedtem, hogy mindenki felkészülten kellhessen útra.

Flandria ékkövei

Belgium multikulturális jellege közismert. Egyszerre példaértékű és megmosolyogtató. Remek partik, magával ragadó építészet és kiadós sült krumplis menük otthona. Mielőtt elmennének a környező nagyvárosokba, nézzünk egy kicsit az északi turisztikailag felkapott kis kincsei (Brugge, Gent) után.

Írország a szivárványok bölcsője

Népzene, kocsma túrák, szép táj, örök eső és persze a Guinness. A brit szigetek melletti kis felfedezésre váró kincs, Írország. A most két részben élő alföldi vidék remekül mentette át hagyományait a modern új világba. Igazi ír hangulat fogad minden idelátogatót. Kalandra fel.

Norvégia, az istenek otthona

Norvégia mennyei hely. Túl szép, hogy igaz legyen. Ennek a vizuálheroinnak ,azonban komoly ára van. Csak annak ajánlom, akinek tele a pénztárcája és nyitott a természeti csodák iránt. Kedves emberek, jó halételek és isteni táj. Aki teheti, ne hagyja ki.

A portói bor, és ami mögötte van

Az Ibéria-félsziget egyik legkedvesebb gyöngyszeme, Portugália büszkesége: Porto. Híres foci és borkultúrájáról. Mindenki meglelheti számítását, ezen a dimbes-dombos tengerparti kereskedő központban. A táj remek, az emberek kedvesek, a klíma kiváló és sok a szervezett turistacsalogató is.

Madrid, a királyi lazulás

Madrid nagyon él és nagyon kellemes turistahely. Ha nem akarunk a katalánokhoz menni és nem vágyunk a tengerpartra akkor mindenképpen megér egy próbát. Sok buli, szép hölgyek, remek múzeumok és garantált minőségi foci hangulat. Minden a helyén van, ideje útra kelni.

Luxembourg, a bankok oázisa

Európa leggazdagabb országa lubickol a bankrendszerek adta lehetőségekben. A franciák és németek között hánykolódó kis ország, joggal érzi remekül magát. A központi fekvése megkerülhetetlenné teszi fővárosát, Luxembourgot a nyugati világban.

Leánybúcsú, ahogyan a menyasszony kívánja

A lánybúcsúkra általában ugyanaz jellemző, mint az esküvőkre: ha a menyasszony boldog, mindenki boldog, de ha a menyasszony ideges, fuss, amerre látsz! Ha pedig abban a helyzetben vagy, hogy te szervezed a lánybúcsút, van pár teendő, amire először nem is gondolsz, hogy a te feladatod. Hogy ne érjen minden teljesen váratlanul, pár ötletet összeszedtünk neked.

Bosznia, a múlt árnyai

Ha kevésbé ismert desztinációra vágyunk a Balkánon, irányba vehetjük Boszniát. A helyén most is kereső, egykori háborús pokol, Szarajevó roppant hangulatos. A sok náció keveredése mindig érdekes. Mostar hídja és piaca roppant egyedi hangulatot áraszt. Burekra fel!

Egy régi, kedves barát: Székelyföld

Erdély a magyar kultúra őshazája. A régi határvédő vidék, Székelyföld ezen a fás tájon is kiemelkedik. A hegyvidéki táj festői és hihetetlen kedves emberek lakják. Mindenképpen tegyünk vele egy próbát. Remek ételek, italok és egészen egyedi öntudattal fogunk találkozni.

Négy ok, amiért a nyáron sem hagyhatod abba az edzést

Konditerembe jársz? Esetleg aerobikozol? Úszol? Valami egyéb sportot űzöl? Néhány sportegyesület a nyári szünidő alatt szünetelteti az edzéseket is, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell időt fordítanod magadtól is a mozgásra. Íme, négy érv, hogy miért éri meg edzened a nyár folyamán.

Tervezed a nyaralást? Ezeket a látnivalókat érdemes elkerülni!

Ki ne álmodozna egy napfényes párizsi délutánról, vagy egy velencei gondolázásról a nyár közepén? Sajnos, a valóság sokszor kiábrándítóbb. Nézzük, hova ne utazzunk nyáron!

Hosszabb utazás kisgyerekkel, avagy "Ott vagyunk már?"

Igazi kihívás két gyerekkel zökkenőmentesen elindulni s bárhová időben odaérni, a hosszabb utazásokat, azonban alaposan meg kell tervezni! Néhány ötletet adunk most arra, hogyan lehet enyhíteni a hosszú utak unalmát.

4 nem tipikus turistahely Krakkóban, amit érdemes megnézni

Krakkóba leugrani egy hétvégére a lehető legjobb döntés, ha kirándulnánk egyet az év bármely szakaszában. Íme néhány egyáltalán nem reklámozott célpont, amit érdemes megnézni a városban!

3 dolog, amit nagyra tartok az olaszokban

A Dél-Olaszországban eltöltött 10 hónap alatt rájöttem, miért édesebb, nyugodtabb, jobb itt élni, mint Magyarországon, ami köszönhető az olaszok viselkedésformáinak is.

Őszölj!

Kikapcsolódni, utazni nem csak nyáron lehet, sőt rengeteg előnnyel jár, ha mindehhez őszi időpontot választunk. Hová és miért érdemes ilyenkor ellátogatni?

A külföldi munkakeresés rögös útjai

„Minden kezdet nehéz.” – Ismerjük ezt az ősi bölcsességet. Persze van, amikor alig várjuk a változást, és van, amikor minden porcikánkkal ellene vagyunk.

Történet egy külföldi munkavállalásról

Egy korábbi cikkemben írtam arról, hogyan született meg az elhatározás a diplomával való külföldi takarítás lehetőségével kapcsolatban. Igen, sikerült munkát kapni. De hogyan kezdődött el az életünk a határon túl?

Hogyan ismerjük fel egyéni céljainkat?

Mi emberek rendszerint valamilyen cél eléréséért küzdünk. Ahelyett, hogy felismernénk, nemcsak a cél elérése a lényeg, hanem maga a folyamat, az út, ahogy oda eljutunk. Vannak viszont olyan társaink, akik szeretnének látni, tenni valamit, de nem találják mi is az, amit igazán odaadóan, szeretettel telten tudnának tenni.

Mit tanultam a nagymamámtól?

Valamilyen okból kifolyólag általános jelenségnek tekinthető az, hogy a legtöbb családban van egy „jó” és egy „kevésbé jó” nagymama. Valamiért egyikük mindig közelebb áll unokáik szívéhez. Így volt ez a mi családunkban is...

Álmok útján

A családom normális. Házasság, gyerekek és közben munka – számukra ez a természetes és boldog élet. Mindig kissé furcsa voltam közöttük, a szívemben nehezen értelmezhető vágyakkal és álmokkal. Akkor sem sikerült rendes életet élnem, ha törekedtem rá. Idővel az is kiderült, hogy miért...

Ne felejts otthon semmit!

Veled is előfordult már, hogy az irodakulcs vagy a telefonod nélkül indultál el otthonról, esetleg nem tetted be a telefontöltődet az utazópakkba? Íme néhány praktikus ötlet, hogy máskor biztosan ne maradj a szükséges dolgaid nélkül!

Menj nyaralni mielőbb!

Érdekes, hogy mindenki nyáron ostromolja az utazási irodákat, vagy foglalja le magának az utazásokat, pedig jelentősen ráfizethetünk, ha a csúcsidőszakot választjuk. Jóval érdemesebb tavasszal és ősszel üdülni - a pénztárcánk és a közérzetünk is meghálálhatja!

Telekocsizol? És nem félsz? Nem.

A telekocsizás mind környezetvédelmi, mind pénzügyi szempontból megéri, sokan mégis tartanak a kockázataitól. Pedig a tapasztalatok azt mutatják, hogy kevés okunk van a bizalmatlanságra. De pár beállítással, kis figyelmességgel növelni tudjuk a biztonságérzetünket.

Ez Magyarország bakancslistája

A pénz csak az ötödik vágyként szerepel a magyar emberek kívánságlistáján, más néven bakancslistáján. Jobban vágyunk utazásra, élményekre, boldogságra és nagy tettekre – derül ki egy internetes felméréséből. Az emberek vágyai között akadnak egészen hétköznapi, extrém és pikáns dolgok is.

Mindennapi ingázás? Csak tudatosan!

A mindennapi ingázás negatívan befolyásolhatja mind a fizikai, mind a mentális egészségünket. Hogyan? Egy kutatás szerint ez a jelenség emelheti annak mértékét, hogy több egészségtelen ételt fogyasztunk, és negatívan befolyásolhatja a mentális egészségünket, sőt növelheti a vérnyomásunkat.

Ausztria második legnépesebb városa – a tündöklő Graz

Hangulatos udvarok és kávézók, magasztos épületek, otthonos és meghitt, de pezsgő város. Ez itt nem más, mint az Alpokaljának már nem is annyira az alján elhelyezkedő Graz – vagy sok helyen olvashatjuk magyarul is: Grác.

A harmadik utas a „(halál)unalom”

A kisgyermekes szülők pontosan tudják, hogy gyerekkel való együtt utazás sosem olyan egyszerű, és nemcsak azért, mert sokkal több cuccal jár, mint gyerek nélkül.

Nem olcsó, de csodás Helvécia

Valóban nem túlzás: Svájcban pontosan olyan gyönyörűek a havas hegyek és zöld mezők, mint a csokoládék csomagolásán. De hogy megéri-e ide kirándulni? A lélegzetelállító tájak, ámító környezet miatt mindenképpen, anyagilag már kevésbé… Útibeszámolónk következik.

Hogyan hat a környezetváltozás az egészségünkre?

Jót tesz-e az egészségünknek a környezetváltozás? Az attól függ. Egy rövidebb utazás kifejezetten segíthet, amíg a költözés megviselheti a szervezetünket. Mi ennek az oka?

Nyaraljon ősszel! - megéri

Vége felé közelít a nyár, s ilyenkor hajlamos az emberen eluralkodni az elmúlásérzés. Pedig az augusztus végi-szeptemberi időszak is tud nagyon szép lenni. Nyaraljon, kiránduljon, mozduljon ki! Elmondjuk, miért.

Döntésképtelenségünk leküzdése

Cikksorozatunk 3. részében további tippeket olvashat arról, hogy milyen praktikákkal segítheti önmagát egy nehéz döntési helyzetben. Hiszen mindannyian kerültünk már olyan élethelyzetbe, amikor jelentős válaszút előtt álltunk…

Állapotunk inkább hozzáállás, mint életkor függvénye

„Ehhez én már túl öreg vagyok!” – hallhatjuk sokszor bizonyos tevékenységekkel kapcsolatban a kifogásokat, legyen szó akár valamilyen programról, új kihívásról, változásról. Érdekes módon a változtatás, vagy a kihívás elfogadásának hiányát nem csak az idősebbek fogják az életkorukra, hanem a fiatalabb korosztályra is jellemző, hogy e mögé a mondat és hiedelem mögé bújnak. De vajon van olyan, hogy valamihez már túl öregek lennénk?

Blog ajánló: Szép világunk magazin

Az internet elterjedésével sokan féltik a világ legszebb hobbijait, az olvasást, a túrázást, az utazást. Szerencsére a világháló a hasznunkra is válhat, ha olyan kiváló oldalakkal találkozhatunk, mint a Szép világunk magazin. Kollát Gyula blogját olvasva ugyanis virtuális utazásra indulhatunk, és az írások olyan magával ragadóak, hogy néha fel kell ébresztetnünk magunkat.

Hogyan nyaralnak az európaiak?

A magyarok majdnem nyolcvan százaléka belföldön nyaral, ami messze nem a legmagasabb arány az Európai Unió országait tekintve. Az öreg kontinens utazási szokásairól az Eurostat készített jelentést.

Hogyan utazzunk gyerekkel?

Az amúgy sem egyszerű nyaralási procedúrát alaposan megbolygathatja, ha útitársaink között gyermek is van. Melyek azok a dolgok, amelyekre ilyenkor oda kell figyelni?