Menü

Miért baj, ha elmarad a fésű, vagy a hajkefe megtisztítása?

Van, akinek a fésülködés pár percig tart, de van, akinek egy teljes szertartás. Viszont a fésű, vagy hajkefe mindenkinél a hajápolás egyik elengedhetetlen kelléke. De vajon fordítunk-e kellő figyelmet arra, hogy megfelelően megtisztítsuk ezeket a használati tárgyakat?

Ételek, amelyekkel fokozhatod bőröd UV sugárzással szembeni védelmét

Létezik napvédelem a naptejen kívül is? Igen! Nem csak kívülről, hanem belülről is védelmet biztosíthatunk az UV sugarak káros hatásaival szemben. A biztonságos barnulás pedig olyan dolog, amelyet még a lelkesebb napimádók is szívesen vállalnak. De azért mindig emlékezz a napozás legfontosabb aranyszabályaira is.

Mi az, ami vonzza a darazsakat?

Ha jön a jó idő, azzal együtt jár a számunkra nem kívánatos rovarok megjelenése is. A nyár folyamán a legtöbb időt a szabadban és a természetben töltjük, amikor is nagy bosszúságot okozhatnak a darazsak. Fájdalmas csípéseket, de akár allergiás reakciót is kiválthatnak. De mi az, amivel bevonzhatjuk ezeket az állatokat?

Hajápolás nyáron

Miért kell külön cikket szentelni a nyári hajápolásnak, miben más ez, mint az év többi napján? Mire figyeljünk napozás előtt, alatt és után? Ha bizonytalanok vagyunk, hogy hogyan is ápoljuk helyesen a hajunkat az év legforróbb hónapjaiban, mindenképp érdemes elolvasni mai cikkünket!

Mit tehetünk a hajunkért?

Életünk során, nagyon sok külső hatás éri a hajunkat, ami következtében roncsolódhat. Emellett pedig mi magunk is teszünk azért, hogy kevésbé egészséges frizuránk legyen. Azon felül, hogy kiválasztjuk a megfelelő ápoló szereket a hajunkra, figyelnünk kell a berögződött rossz szokásaink elhagyására is.

Apró változtatásokkal a környezettudatosság felé

A természeti környezet pusztulásának jeleit egyre inkább érezzük, ezért is kerül fokozatosan előtérbe a környezettudatosság. Vajon mi mit tehetünk a környezetünk védelme érdekében?

Mire jó a Hidrogén-peroxid?

Mondhatnánk róla, hogy egy „csodaszer”! De, mint tudjuk minden „csodaszer” értelmezése sajnos manapság már el van koptatva. Sokan úgy vélik, egy csodaszer valójában semmire sem jó?!

Bőrápolás télen

Bőrünk nemcsak védelmezőnk, hanem szabályozza a testhőmérsékletünket is és tárolja a szükséges energiát. A külső környezeti hatások (nap, dohányzás, alkohol) és a belső tényezők (nem megfelelő táplálkozás, vitaminhiány, elegendő folyadékfogyasztás hiánya, öregedés) folyamatos veszélyt jelent a bőrünkre, emellett a hideg vagy meleg levegő, az évszakok váltakozása is próbára teszi bőrünk egészségét. Megfelelő ápolással azonban megóvhatjuk, megőrizhetjük egészségét.

Az érzékeny fog védelmére

Ha valamilyen külső inger hatására hirtelen nyilalló fájdalmat érzünk a fogunkban, és ez rendszeresen fellép hideg, meleg étel, ital, levegő hatására, nem szabad félvállról venni e kellemetlen érzést. Az a fájdalom ugyanis utalhat fognyaki érzékenységre, amely súlyos problémákat okozhat, ha kezelés nélkül marad.

A bőr legfontosabb támogatói

Minden vitaminnak fontos szerep jut egészségünk szempontjából, ám néhánynak kiemelt szerepe van bőrünk egészségének megőrzésében.

A kézmosás fontossága

Semmelweis Ignác nevét mindannyian ismerjük. Az anyák megmentőjének korszakalkotó találmánya a fertőtlenítő hatású, klórmeszes kézmosás rengeteg életet megmentett, a kézmosás pedig igen hasznos, nagyszerű találmány.

Állati meleg van!

A nyári hőséget és a kánikulai forróságot nemcsak az emberek, hanem az állatok is nehezen vészelik át. Ki jobban, ki rosszabbul tűri ezeket a megpróbáltatásokat, hirtelen jött meleget. Egy felelős állattartó odafigyel állatai megóvására.

Fényvédők és smink

A tudatos bőrvédelem és bőrápolás bizony ott kezdődik, hogy már tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron? Vajon a sminkkel, hogy fér össze a fényvédő krém?

Hogyan ismerhetők fel a veszélyes anyajegyek?

Anyajegyek boríthatják egész testünket, különböző formában, színekben, méretben. Általában jóindulatúak és nincs velük probléma, ám egyesesetekben sajnos rákos elváltozásokká fajulhatnak. Az anyajegyek kapcsán az egyik legfontosabb kérdés, hogy milyen gyakran és mikor érdemes orvoshoz fordulnunk vizsgálatra.

Újkeletű pszichés probléma: A klímaszorongás

A globális felmelegedéssel járó veszélyek valós problémát jelentenek, nem szabad elbagatellizálni. A klímakatasztrófától való félelem azonban egyes esetekben olyan mértéket ölthet, ami megnehezítheti a hétköznapi cselekedeteket is, mint a bevásárlást. A klímaváltozás erőteljes szorongást válthat ki, ez hosszabb távon káros lehet egészségünkre nézve. Ne várjuk ezt meg, tegyünk ellene!

A biotin hatása a szépségre

A színtelen, vízben oldódó, tűszerű kristályokból álló, kéntartalmú biotin neve D-biotinként, B7, vagy H-vitaminként is ismerős lehet sokak számára.

Gyermekkori védőoltások fontossága

A védőoltások feltalálásáig számos olyan fertőző vírusos és járványos betegség szedte áldozatait, melyeket ma a védőoltásoknak köszönhetően elkerülhetünk. Mit előznek meg? mit tartalmaznak, kik kaphatják és mikor? Kiknek ellenjavallt? Erről szól mai cikkünk.

Hibák, amiket lehet, hogy te is elkövetsz szelektív hulladékgyűjtésnél

Minden jó szándékú tenni akarás ellenére is sokan vannak, akik rosszul válogatnak hulladékot. Összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat. Soha nem késő változtatni.

Amit jó, ha tudsz a fényvédelemről

Mindenki szereti a napfényt, csupa pozitívumot ad, jó kedvre derít, D vitamin nyerünk belőle, jobb lesz a hangulatunk, szebb a bőrünk, kellemesebb a közérzetünk. A napfény jó tulajdonságait nem is kell bemutatni, azonban a napozásnak vannak veszélyei is.

Őszi vitaminbombák

Ahhoz, hogy az immunrendszerünk megfelelően működhessen, szükséges a helyes táplálkozás. A vitaminok és az ásványi anyagok bevitele alap, még akkor is, ha nem szeretjük a zöldségeket és gyümölcsöket sem szívesen eszünk.

Az ökológiailag tudatos étkezés rajtunk múlik

Az év elején készített ökoforradalmi sorozatában a Budapest Park zenészekkel, szakértők segítségével járja körbe a klímaváltozásért felelős területeket és gyűjti össze a hétköznapokban hasznosítható tippeket, hogy együtt változtatni tudjunk, fel tudjunk lépni a klímaváltozás ellen. Természetesen ennek mi is helyt adunk ezúttal az ökológiailag tudatos étkezés pár alapszabálya kerül terítékre.

Meddig egészséges a futás?

Napjainkban a futás, ill. kocogás népszerűsége növekvő tendenciát mutat, amely főleg praktikusságának köszönhető: szinte semmi felszerelést nem igényel, csak egy jó futócipőt. Bárhol (városban, faluban, tengerparton, focipályán, stb.) végezhető, hiszen majdnem mindenhol találhatunk olyan területet, ahol egy kicsit átmozgathatjuk magunkat egy fél-egy órás kocogással, futással.

A hűtlenség, mint bélyeg

Az emberek személyiségének és cselekedeteinek elkülönítése nagyon nehéz feladat. Bizonyos tettek következményeképpen ezért is fordul elő megbélyegzés. Vannak bélyegek, melyek egy idő után elkopnak, érvényüket vesztik, és vannak olyanok, melyeket nagyon nehéz eltüntetni.

Hajápolás télen

Túl a tél közepén a hajunk is megérzi a természetes meleg és az elegendő napsütés hiányát. A fűtés miatt kiszárad, a sapka miatt azonban folyamatosan zsírosodik. Természetes hajpakolásokkal azonban a hajunk is egészségesen vészelheti át a hideg időszakokat.

"Gyógyító" közhelyek

Ha az a mondat hangzik el, hogy "majd az idő minden sebet begyógyít", vagy, hogy "úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna", akkor a legtöbben csak legyintünk, hogy ezek közhelyek. Mégis krízishelyzetekben gyakran nyúlunk klisésnek hangzó mondatokhoz, hogy jobban érezzük magunkat. Van jelentősége ezeknek? Valóban jótékony hatásuk van a sokszor hangoztatott, általános igazságoknak?

Praktikák alacsony vérnyomás ellen

A legtöbb embernek nincs szüksége orvosi kezelésre az alacsony vérnyomása miatt. Nekik is érdemes azonban ismerniük néhány módszert, amely megemelheti a vérnyomást.


Májbetegség tünetei

A máj az emberi szervezet legnagyobb mirigye, mely többek között a méregtelenítésért felelős. Szerepe nélkülözhetetlen az anyagcsere folyamatok normális működéséhez.

Évezredes csodaszernek mondható a kefir

Ha az egészséges táplálkozásról beszélgetünk, amely elősegíti a megfelelő emésztést is, akkor rövid időn belül a kefir is szóba kerül, amit már nagyon régóta az emberek. De mit is érdemes tudnunk róla?

A túró szuperegészséges hatásai

A túró számos vitaminban, ásványi anyagban bővelkedik, diétát is felpörgeti. Továbbá probiotikus élelmiszer, amely fokozza a szervezet védekezőképességét, csillapítja a lázat és a bélflórára is pozitív hatást gyakorol.

Vesetisztítás természetes úton

Köztudott, hogy a vesék az ember létfontosságú szervei között foglalnak helyet, mivel a szervezet általuk dolgozza fel a testbe kerülő káros anyagokat, ami az élelmiszerekből, gyógyszerekből, alkoholból kerül be a testünkbe.

A gyönyörű bőr titka

Mindenki vágyik tiszta, szép és rugalmas bőrre. Ebben segítenek az újabbnál újabb bőrápoló készítmények és kozmetikai kezelések. Ami viszont ennél is jobban számít, az az egészséges életmód, mely az öregedés leghatékonyabb ellenszere.

A bemelegítés elengedhetetlen fontossága

Miért kell bemelegíteni edzés előtt? Hogyan kell ezt végezni? Mit veszítesz, ha kihagyod? Remélem ez a cikk segítséget fog nyújtani abban, hogy ne ész nélkül kezdj neki az edzésnek.

A hideg hatása szervezetünkre

„Húzz kesztyűt, igyál forró teát, öltözz rétegesen, vegyél fel csizmát…” A télre vonatkozó jó tanácsok listája végtelen. De mégis mi történik velünk, ha bármelyiket is figyelmen kívül hagyjuk? Most meglátjuk

Gondoljunk a szemünk védelmére

Ha nem fáj semmink akkor gyakran hajlamosak vagyunk kihagyni a szűrővizsgálatokat, és csak akkor fordulunk orvoshoz, hogy ha már baj van. Így van ez a szemünkkel is, pedig apró odafigyeléssel számtalan kellemetlenségtől megóvhatnánk magunkat.

Anya, melegem van!

Beköszöntött az igazi kánikula. Nehéz sokszor elviselni a hőséget és a magas páratartalmat, de néhány tipp segítségével talán könnyebben átvészelhető ez az időszak!

Fogápolási kisokos

Hajlamosak vagyunk csak akkor látogatni a fogorvosunkat, ha már elviselhetetlenül fáj a fogunk és megeshet az is, hogy azt már nem tudják megmenteni és ki kell húzni. A fogaink megvédése érdekében különböző módszerekkel és praktikákkal tudunk védekezni. Most, nézzük meg, mire kell, odafigyeljünk a fogaink ápolásánál.

Alma és az egészség viszonya

Igaznak bizonyul az a mondásunk, miszerint:„Minden nap egy alma, az orvost távol tartja!”. Hiszen, számos jótékony hatása van a szervezetünkre. Őseink gyógyszerként használták, több nép mitológiájában is megjelenik, illetve a Bibliában is kulcsszerepet kapott. De, most nézzük meg, mit is kell tudnunk erről a gyümölcsről.

Kulcsár Edina: „A terhességemben is a maximumra törekszem”

Kulcsár Edina egyik legnagyobb álma válik valóra: két év próbálkozás után idén ősszel végre édesanya lesz. Az egykori szépségkirálynő mindenre szeretne felkészülni, hogy anyukaként is a maximumot nyújthassa. Emellett továbbra is dolgozik, de a kicsi egészsége a legfontosabb számára, és ennek érdekében a kismama minden tőle telhetőt meg is tesz.

Ribizli – előnyök és egy könnyű, nyári édességrecept

Gyerekkorom egyik emlékezetes gyümölcse volt a ribizli. A nagyszüleim kertjében lévő két-három bokor képe még mindig tisztán él a fejemben. De mégis mire jó a ribizli vagy másik nevén vörös ribiszke?

Tedd könnyebbé az éjszakai vezetést!

Előfordulhat, hogy akaratunkon kívül kerülünk abba a helyzetbe, hogy az éjszaka folyamán kell autóval hosszabb utat megtennünk. Ha egyedül utazunk sofőrként, nehezebb dolgunk van, de így sem lehetetlen a feladat megoldása.

Ki véd meg az internetes attrocitásoktól?

Bár a facebook-on látszólag mindenki mindent tud rólad, és figyeli, mi kerül nyilvánosságra, mégis ha baj és konfliktus van, elképzelhető, hogy senkire sem számíthatsz... Megtörtént eset következik.

17 egyszerű zöldségkertészeti tipp

Ha még nem vagyunk gyakorlottak a kertészeti praktikákban, de hobbink a zöldségtermesztés, itt a nagy lehetőség a fejlődésre! Összegyűjtöttünk néhány zöldségkertészeti tippet, amellyel egészségesebb, ellenállóbb és szebb növényeket nevelhetünk.

Miért építenek a gyerekek kuckókat?

Ki ne emlékezne arra, hogy gyerekként mindenféle helyen, szinte akármiből épített kuckót magának, ahol elbújhatott, ahová elvonulhatott, ahol játszhatott... Vajon miért építenek a gyerekek kuckókat, bungalókat maguknak oly lelkesen?

A két legjobb tea nők számára: palástű és cickafark

A rendszertelen menstruáció, az alhasi görcsök, és egyéb kellemetlen panaszok számtalan nő életét keseríthetik meg. Ha ezekkel a problémáinkkal rögtön orvoshoz fordulunk, nagy valószínűséggel hormonális gyógyszeres kezelést kapunk. „1-1 doboz gyógyszer, és megszűnik a probléma” – mondják a szakemberek. De mi van, ha nem szedhetünk ilyesmit, vagy szimplán csak nem akarjuk hormonokkal terhelni szervezetünket?