Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Sör a női és férfi szépségért és fiatalságért
Hogyan fiatalít, szépít? Jótékony az alvásra és az intelligenciára. Hogyan használjuk a sört külsőleg? Kutatási eredmények a sör hatásáról.
Borravaló: adjunk vagy ne? Mennyi az annyi?
Étterem, futár, körmös, fodrász. Mai témánk a borravaló – illik adni? 10% Vagy 15% Mennyi az annyi és tényleg számottevő a havi fizetés mellé az odacsúsztatott borravaló?
Hogyan javítható a mérgező munkahelyi légkör?
Az ébren töltött időnk felét jellemzően munkával töltjük, ráadásul jó hangulatban jobban haladunk, így nem is lehet kérdés: fontos a jó munkahelyi légkör. Vajon mit tehetünk mi magunk a hangulat javításáért?
Út a papírmentes konyha felé
A gyerekvállalás időszaka talán sok újdonsült édesanyának válik egy olyan periódussá az életében, amikor a kevés szabadidejében inkább befelé fordul, vagy a környezete csinosításán kezd dolgozni. Hiszen úgy a legkényelmesebb egy kisbabával otthon, ha jól érezzük magunkat az otthonunkban. Mi sem lehetne jobb első lépés, mint egy papírmentes konyha. De hogyan lássunk neki?
Mit csinálj az üres befőttes üvegekkel?
Nem tudom feltűnt-e már, hogy mennyi üveghulladékot termelünk. Igen igen, tudom, hogy rengeteg műanyag is termelődik, és hogy az üveg az egyik legjobban újrahasznosítható, és a környezetre a legkisebb káros hatással bíró anyag, mégis miért dobnánk vissza a rendszerbe, ha otthon is számtalan módon vehetjük hasznát? Ebben a cikkben néhány ilyen ötletet osztok meg.
Legyen rendezett szekrényed!
Otthonunkban a szekrényeink, polcaink vagy tárolóink közül talán a ruhásszekrényben a legnehezebb rendet tartani, hiszen gyakran sietősen csak kirántjuk a legalul lévő felsőt, vagy középről egy nadrágot és már borul is a rendezett sorrend, szétesve maradnak a hajtogatott ruhák. Néhány trükkel azonban meg tudjuk előzni, hogy eluralkodjon a káosz.
Kezdd az új tanévet egészségesen!
Ha kizökkentett a nyár és a pihenés az egészségre való törekvésből, akkor épp itt az ideje, hogy a szeptembert új szemléletben kezdd. Akár iskolába, akár munkába térsz vissza, az egészséged megőrzése ugyanolyan fontos. Ezért néhány apró változtatással kell kezdened az új tanévet.
Hasznos-e számunkra a versírás?
Van egy bizonyos korosztály 12 és 23 év között, akik között mostanában rendkívül népszerű szokás lett a költészet. Van, akinek a verseit csakis az asztalfiók látja rajta kívül, de sokan megmutatják a világnak is műveiket. Mi az oka, hogy pont ebben a korosztályban hódítanak a versek?
Segítség, kiégtem!
Kimerültnek érzed magad? Eltűnt a lelkesedésed, az életkedved? A kiégettség, vagy tipikus tünetei lehetnek ezek. Vajon mi az oka és hogy lehet tenni ellene?
Felkészülési taktikák az érettségire
Közeleg a május, ami nemcsak végtelen strandolást, érettségi szünetet és hajnalig tartó bulikat rejt magában, hanem egy igen népes réteg számára a rettegett érettségit. Pedig nem kellene rettegnünk tőle, csupán a szellemi és lelki felkészültségünket növelni.
Végeztem a vizsgákkal – hogyan tovább?
Bár az egyetemistáknak a vizsgaidőszak a legnagyobb mumus az évben, mégis megtörténhet, még ha ritkán is, hogy idő előtt végeznek a vizsgáikkal. Hogyan lehet a megmaradt időt a lehető legjobban kihasználni? Most erre mutatunk pár ötletet.
Hogyan működik az immunrendszer? - Betegségek
E heti és egyben utolsó részünkben az immunrendszer betegségeinek rejtelmeibe nyerhetünk betekintést, hogy milyen érdekes és egyúttal rémisztő dolgokra is képes lehet a saját testünk.
Hogyan működik az immunrendszer – 1.rész
Nem kell ahhoz biológusnak lenni, hogy tudjuk, milyen fontos szerepet tölt be az immunrendszer testünk egészségének fenntartása érdekében. De vajon tudjuk-e, mennyire összetett ez a rendszer, kik a résztvevői, hogyan kommunikálnak egymással, és miképpen végzik szünet nélkül állandó feladataikat? A következő időszakban ebbe nyerhetünk betekintést.
Kutyát tartani? Miért ne?
Kutyát tartani felelősség - hangzik minden szülő szájából. Általában ezzel rekesztik be az "akarok kutyát - nem kaphatsz kutyát" vitákat. De legközelebb, ha a gyerek kutyát kér, mondjuk rá ezt: miért is ne?
Nem kerül ennyibe, hogy lefogyj!
A diéták és fogyókúrák útvesztőjében gyakran választjuk a kényelmesnek tűnő, gyors megoldásokat, még akkor is, ha rengeteg pénzünkbe kerül. Biztosan nincs más megoldás?
Tanévkezdés bentlakóként: mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Hiába a pontos és rendezett pakolás, néhány dolog bizony otthon felejtődhet.
Anya, ne dobd ki!
Egy kisebb lakás berendezése mindig nagy kihívást jelent, de néha csak egy kis tértisztítás, szelektálás és ötletesség kell ahhoz, hogy otthonunkban mindig rend legyen.
A haj egészsége
A hajunk, körmünk és bőrünk nagyszerű előrejelzők az egészségünk szempontjából, hiszen ha valami nincs rendben a szervezetünkben, azt nagyon sokszor először rajtuk tapasztaljuk. Töredezik a körmünk, megváltozik a bőrünk tapintása, hullik a hajunk, vagy épp feldúsul. Most arról lesz szó, milyen jelzéseket küld nekünk a testünk a hajunkon keresztül, és hogyan őrizhetjük meg annak egészségét.
A zene hatása egészségünkre
Az, hogy a zene megmozgat, felüdít, szórakoztat, és jobb kedvre derít, nem mai találmány. Évezredek óta szeretnek az emberek zenére mulatni, de nemcsak ez az oka annak, hogy annyian szeretik. Az ember testi és lelki egészségéhez is rengeteg köze van.
Rendszerben az egészség
Sokaknak okoz komoly problémát az, hogy hiába a motiváció, nem tudják megtalálni az időt és a helyet a testmozgásra.
Ilyen az ideális reggel
A reggel alapjaiban határozza meg a napunkat, ezért érdemes nagyobb figyelmet szentelni annak, hogyan töltjük. Tervezés, tudatosság, leleményesség.