Napi 10 ezer lépés!
Hallottuk már párszor, igaz? Ez a szám az ajánlás arra, hogy mennyit kell megtenni naponta a hosszabb, egészséges életért. Vajon sok vagy reális? Egyáltalán hol és hogyan tudunk ennyit gyalogolni, sétálni?
Eladó nélküli nonstop boltok nyitnak hamarosan Magyarországon
Új boltok nyílnak Magyarországon: sosem zárnak be, és nem lesz bennük eladó! Kassza és eladó nélküli, éjjel-nappal nyitva tartó boltok érkeznek Magyarországra, az első üzletek pedig várhatóan nyáron nyitnak majd-olvastam a neten a minap.
Ne tiltsuk a gyerekeknek az édességet
Igen, tisztában vagyok vele, hogy mit írtam címként, nem tévedés valóban úgy gondolom, hogy ne tiltsuk az édességet a gyereknek, ugyanis megvan a helye az étrendben, máris kifejtjük, hogy mit értünk ezalatt.
Mire figyeljünk az ajándék visszaváltásakor?
A leggondosabban kiválasztott ajándékkal is megesik, hogy a megajándékozott nem szeretné megtartani. Nem tetszik neki, nem jó a méret, nem jó a színe, már van belőle itthon, vagy csak hibás a termék. Ha bármilyen probléma felmerül, akkor a két ünnep között van lehetőségünk helyrehozni a bakit. Na de hogyan?
Hol vásárolhatunk a legolcsóbban?
Jelenleg még Magyarországon nem elterjedt, de a nyugati országokban már régóta népszerűek az adományboltok. Habár országunkban is egyre több városban nyílik már e féle bolt, még mindig sokan ódzkodnak a használt dolgok vásárlásától. Pedig több szempontból is jót tehetnénk a környezetünkkel, ha egyszer-egyszer ide térnénk be vásárolni.
10 ezer lépés naponta az egészségért!
Igen, az ajánlás szerint ennyit kell megtenni naponta a hosszabb, egészséges életért, vajon könnyen teljesíthető?
A szupermarketek trükkjei
A legtöbb bevásárlóközpont mindenféle felületen és módon, reklámmal, emaillel, online és számtalan más egyéb módszerrel szeretné becsalogatni a potenciális vásárlókat az üzleteikbe. A szupermarketek marketingje a vevők manipulálására nagy hangsúlyt fektet, különböző trükkökkel cserkésznek be minket. Vagy nem?
A séta, mint edzés
A szakértők azt mondják, már napi harminc perc intenzív sétával rengeteget javíthatunk az erőnlétünkön, ha pedig egy tempós sétát, vagy emelkedőre gyaloglást választunk, amivel bizony az anyagcserét is felpörgethetjük, akkor már egy kiadós zsírégető mozgásformáról beszélünk.
Mit is rabolunk a polcokról?
A járvány teljesen átalakította hétköznapjainkat, és ez a Hajrá Egészség oldalán is meglátszik. Egész egyszerűen át kell állnunk más fajta életritmusra, más fajta egészséges életmódra. Hogy jelenleg pánik folyik az emberek között? Ezt most nem tudom megállapítani. De hogy az első napokban az volt, az bizonyos. A felvásárlási láz a tetőfokára hágott, és ha ez nem lenne elég nagy baj, akkor ezt tetézte, hogy sokszor haszontalan termékeket kezdtek el felhalmozni. Persze a legfontosabb, hogy jelen helyzetben ez indokolatlan is.
Most ez komoly?
Ne legyen cukros, zsírban úszó, vagy csupa fehérlisztes, nos ez a fő irány. A többi már csak adalék. Abszolút nem csoda, ha az ember megkeveredik a sok jótanácsban és a sok irányzatban.
Amit nem érdemes boltban venni
Ma már bármit megvehetnünk a bevásárlóközpontokban, szupermarketekben, azonban van néhány termék, amit nem érdemes a boltokból beszerezni.
Gondolnád?
Gondolnál arra, hogy a rágógumi miatt nem fogysz? Vagy az energiaital miatt? Hogy mi a baj a reggelizőpehellyel és miért nem egészséges a bolti gyümölcsjoghurt vagy salátaöntet?
Önállósodik a gyerek
Vajon hol és hogy kezdődik az önállósodás és mit tehet egy szülő, hogy megtalálja az arany középutat? Mi a jó döntés, mitől érzi a gyermekünk, hogy megbízunk benne, s mi az, amit még korai megengedni?
A tudatos vásárlás nem pénztárca kérdése
Sok rákkeltő anyagot, „szemét” kaját, adalékanyagot, műételeket és temérdek édességet veszünk, hozzádobunk mindig egy újabb műanyag szatyrot, néhány csokit, kekszet és plusz két nápolyit a fizetésre várva. Nem megvesszük, amit kell, hanem vásárolgatunk. Ha van is cetlink, kétszer annyi termék kerül a kosárba. Miért?
Vásárlás-mánia
Az üzletek folyamatosan változó-bővülő kínálata mindenkire nagy hatást gyakorol. Vágyakozunk, hogy megvehessük azokat a ruhadarabokat, konyhai eszközöket, játékokat, műszaki cikkeket, amiket a szemünk meglát a boltok polcai között sétálva. De vannak, akik nem csupán eljátszanak a gondolattal, hogy milyen jó lenne megvenni, hanem a tettek mezejére is lépnek. És akik ezt folyton, kényszeresen megteszik, azokra bizony már mondhatjuk, hogy vásárlás-mániások.
Segíthetsz rajtuk!
A szegénységben élő családokon, gyerekeken idén is segíthetünk, ha tartós élelmiszereket, tisztító- és tisztálkodási szereket, valamint jó állapotú könyveket és játékokat, édességeket vagy ruhákat ajándékozunk. Csatlakozzunk a gyűjtőakciókhoz idén is!
Tökfaragás és felháborodás – avagy Halloween van-e Magyarországon?
A magyarok mindig találnak alkalmat a jókedvű mulatozásra, vagy a sírásig éneklős-közösen táncolós-hajnalig beszélgetős összejövetelekre. Ezek a sztereotípiák nem csupán a külföldiek fejében élnek, mi is sűrűn hangoztatjuk őket. Mégis, ha az idegen népektől átvett ünnepekről van szó, heves tiltakozás alakul ki, és foggal-körömmel védjük magunkat, azt hangoztatván, hogy: „de hát ez nálunk nem szokás!”. Erre legjobb példa a Halloween.
Vigyük-e el vásárolni magunkkal gyermekünket?
Kisgyermekes családok mindennapos problémája, hogy a vásárlást hogyan oldják meg. Lehet-e úgy bevásárolni, hogy közben folyton ezt halljuk: „Anya, ez mi? Ilyet veszünk? Csokit kérek! Nem, csokit kérek! Apa, ez milyen játék? Megvesszük?”
Tudtál erről? Megnézed? Érdekel? – Alattomos ételek
Mielőtt beleharapsz a kedvenc ételedbe, vagy töltesz egy pohárral a finom üdítődből, netán ketchupot locsolsz a bolognai tésztádra, érdemes egy mozdulattal megfordítani kedvelt finomságod dobozát, hogy a csomagoláson lévő adatokra rápillants egy kicsit. Mennyi is ebben a cukor?
Peller Mariann megoldása hisztihelyzetekre
A hiszti az első helyezett a modern szülők „nevelési parák” listáján.Az új Gyereklélek magazin 25 megoldást kínál nekünk, ezekből szemezgetünk néhányat, és megkérdeztük Peller Mariannt is, ő mit csinál „vészhelyzetben”.
Újra hódít a bakelit!
Ha nyitott szemmel sétálunk a városok utcáin, olykor-olykor szembe találhatjuk magunkat egy lemezbolttal. Ilyenkor, eszünkbe jutnak a régi szép emlékek, esetleg a gyerekünknek megmutatjuk, hogy mi is az a bakelit lemez. De nem is gondolnánk mekkora érték a mai napig és, hogy mennyi gyűjtőt találhatunk napjainkban.
Együnk színeket! - Szivárvány, a tányérunkon!
Gyönyörű évszaknál járunk, elkezdődött a tavasz, igaz szeszélyes mivolta megmutatkozik, de mégis az egyik év legizgalmasabb hónapjait jelenti. Gondolj csak a kedvenc színeidre, s most nemcsak a ruháidról beszélek, hanem szivárványszínű virágokról, színes ételekről. Együnk tavasszal színeket!
Téli leárazások vagy átverés?
A rengeteg reklám a valóságban gyakran csalódássá válik. A beharangozott óriási kedvezmények helyett sok helyen csak 10-20 százalékos kedvezményt ígérnek, ennyit pedig az év többi napjaiban is látni. Biztosan annyira leakciózzák az árakat, ahogy hirdetik?
Hogyan szűnik meg az időérzékünk vásárláskor?
Itt a karácsonyi láz és ezzel együtt rohamosan nő a bevásárlóközpontok tömeges forgalma. Milyen marketing trükköket, taktikákat vetnek be az üzletek, hogy minél több időt töltsünk bent vásárlással?
Dolce Vita testközelből – egészség olasz módra
Hogyan is élik valójában „édes életüket” az olaszok? S miért foglalnak el ma is magas helyet a hosszú élettartam toplistáján Európában? Cikkírónk, aki maga is ott él hónapok óta, testközelből ismeri a válaszokat.
Édes gyerekeink, avagy miért NE dugjuk el a csokit?
Az egészséges életmódban hivatalosan nincs helye a cukros édességeknek, és csak nagy adag bűntudattal fogyaszthatunk el egy szelet sütit, vagy pár kocka csokit. Pedig az édes ízek iránti vágy már az anyatejjel elkezdődött az életünkben, az édes íz nem ellenség, elfojtásával több kárt okozhatunk, mint hasznot.
Műételek tömkelege a boltokban
Noha úton-útfélen biztatnak minket az egészséges táplálkozásra, egyáltalán nincs könnyű dolgunk. Ha egészségtudatos emberként betérünk egy élelmiszerboltba, igencsak kevés olyan étel akad, amit nyugodt szívvel tudunk a kosarunkba tenni.
Magyarok, akik Kaliforniában viszik a jóhírünket
Hogy hol is van Magyarország pontosan, azt kevés amerikai állampolgár tudja. Sokat háborogtak ezen a magyarok, pedig nem biztos, hogy mi is minden hazánk méretéhez hasonló nagyságú országot meg tudnánk jelölni a térképen.