Mi határozza meg, hogy mekkora a fájdalomküszöbünk?
Mi a fájdalomküszöb? Azt a határt nevezzük fájdalomküszöbnek, ahol a fájdalom kezdődik. Más szavakkal az a legkisebb inger, amely már fájdalmat vált ki. A fájdalomküszöb mindenkinél más és más, lehet alacsony és magas, nagyon sok tényező befolyásolhatja.
Csótányinvázió
A csótányok a természetben hasznos rovarok, ám az otthonainkban azonban nem látjuk szívesen.
Babalátogatás – mit illik és mit nem
Nem veszi le a cipőjét, nem mos kezet, köhög, cigarettázik…Háromgyerekes anyukaként tudom, hogy vannak olyan okok, amiért lelkifurdalás nélkül rászólhatunk a babalátogatókra.
Csináljunk otthoni edzősarkot!
Nem mindenki olyan szerencsés, hogy saját, jól felszerelt konditeremmel rendelkezzen otthon, de egy mini torna-sarkot, edző-részt leválaszthatunk valamelyik helyiségből, gondolkozzunk csak el rajta!
Babalátogatási etikett
Múlt cikkemben az etikettről, protokollról, illemszabályokról, viselkedéskultúráról esett szó, most ezen felbuzdulva, 3 gyerekes anyukaként a babalátogatási etikettet venném górcső alá. Melyek ezek a kimondatlan, íratlan illemszabályok babalátogatás előtt, alatt? Nézzük!
Mi értelme az életünknek? – Értelemkeresés fiatal felnőttkorban
Életünk során minket is folyamatosan végigkísér valamikor kisebb, valamikor nagyobb figyelmet követelve a kérdés: Mi értelme van az életnek? A serdülőkor és a fiatal felnőttkor tipikus olyan szakasza az életünknek, amikor a ki vagyok én, és mit fogok csinálni kérdés központi témává válik bennünk.
Mire jó a méhpempő?
Érdekes tápanyag, rendkívül hasznos étrendkiegészítő, számos egészségügyi problémára megoldás lehet, azonban nem gyógyszer, viszont gyógyhatású készítmény. Mi mindenre jó a méhpempő és mi ez tulajdonképpen?
Elavult, vagy hasznos? Miért jó a pólya?
Régen természetes dolog volt a pólya használata, később a mozgásfejlődés szempontjából rossznak ítélték meg, aztán megint divatba jöttek a kókuszpólyák és társai. Megosztó téma: jó vagy rossz, ha pólyába tesszük a babát? Nézzük!
Értelmes és hasznos hobbik
Ki mivel tölti a szabadidejét? kinek mi a hobbija? A következő téma eköré épül fel, igyekeztünk hasznos, tartalmas szabadidős tevékenységeket összegyűjteni, melyek között van olyan is, amellyel az intelligencia is növelhető. Remélhetőleg kedvet kaptak a cikk elolvasásához!
SMR henger. Aktuális divatkellék, vagy hatékony sporteszköz?
Az SMR, vagyis self-myofascial release roller, egy henger, melynek lényege, hogy tulajdonképpen egy kötőszöveti önmasszázst végezhetünk vele, a letapadt izmok fellazítására szolgál. Aktuális divatkellék, vagy hatékony sporteszköz? Hogyan kell használni és mik azok a trigger pontok?
Hogyan ne legyen unalmas a futópad
Egy futópadon lassan telik az idő. Hasznos találmány ugyan, de monoton. Mit tehetünk, amivel kevésbé unatkozunk a futópadon?
Ne bántsd a pókokat!
A Magyarországon előforduló pókfajok közül azok, amik lakásokban is előfordulhatnak, mind veszélytelenek. A legtöbb pókunk ártalmatlan, ezért semmi értelme rettegni tőlük.
Erkölcsi nevelés: kinek a feladata?
A kisgyermekes családok számos kérdéssel találják szemben magukat nap mint nap. Ahogyan az intézményes nevelés megjelenik az életükben, és a szülők óvodába adják a gyermekeket, egyfajta felelősség-megosztás történik az intézmény és a család között. De vannak feladatok, amelyek egyértelműen inkább egyik vagy inkább másik helyen tudnak megvalósulni.
Hozd ki a maximumot az erkélyedből!
Egy aprócska erkély is lehet trendi és hangulatos, praktikus és hasznos, ahol szívesen levegőzik, napozik, dolgozik, étkezik, vagy olvas az ember. Sajnos sokan csak így tudják megoldani a kint létet, a friss levegőzést.
A hűtlenség, mint bélyeg
Az emberek személyiségének és cselekedeteinek elkülönítése nagyon nehéz feladat. Bizonyos tettek következményeképpen ezért is fordul elő megbélyegzés. Vannak bélyegek, melyek egy idő után elkopnak, érvényüket vesztik, és vannak olyanok, melyeket nagyon nehéz eltüntetni.
Okostelefon vagy butamobil?
2020-at írunk, a 21. században pedig az okoskütyük fénykorát éljük és folyamatos technikai fejlődésen megyünk keresztül, ami egyrészről persze jó, másrészt kérdések sorát veti fel. Vajon mit gondolunk arról, hogy egy kis elsősnek, másodikasnak, alsós kisdiáknak mennyire van szüksége mobiltelefonra? Okostelefon vagy butamobil?
Vírusok mindenhol
Az enyhe novemberi idő, bár élvezzük, nem igazán hasznos. Nagyon kedvez a vírusok és baktériumok által okozott fertőzések kialakulásának, és ez ellen folyamatos és intenzív védekezés szükséges.
Hajhásszuk a boldogságot? - Az igazi függőség
Számos függőség létezik, vannak köztük furcsák és teljesen megszokottak is. De mi okozza őket? Válthat-e ki belőlünk ilyen fokú ragaszkodást egy hétköznapi tárgy, vagy egy személy? És ami a legfőbb kérdés: létezhet-e, hogy a boldogság görcsös keresés alakít ki nálunk káros berögződéseket.
Túléli-e a barátság a távolságot?
A szeptember tipikusan a kezdések és újrakezdések hónapja, hiszen véget ér a lazább nyári időszak, és elkezdődik a kemény hajtás, mind az iskolában, mind a munkahelyen. Sokaknak pedig ez az újrakezdés nem is az addig megszokott helyükön történik, hanem attól jóval távolabb. Ezt pedig olykor a kapcsolatok is megsínylik.
Nem olvasunk (eleget)
Mit olvastál utoljára és mikor? Irány a könyvtár!
Hosszabb utazás kisgyerekkel, avagy "Ott vagyunk már?"
Igazi kihívás két gyerekkel zökkenőmentesen elindulni s bárhová időben odaérni, a hosszabb utazásokat, azonban alaposan meg kell tervezni! Néhány ötletet adunk most arra, hogyan lehet enyhíteni a hosszú utak unalmát.
"Úgy hallottam, kihasználnak"
Mindenki szorgalmasan dolgozik a munkahelyemen, én pedig a segítőkészségemet és szívélyességemet is magammal hoztam, amit otthonról kaptam. Nemrég azonban a fülembe jutott, hogy bár nagyon kedves és szorgalmas srác vagyok, de engem itt kihasználnak.
A két legjobb tea nők számára: palástű és cickafark
A rendszertelen menstruáció, az alhasi görcsök, és egyéb kellemetlen panaszok számtalan nő életét keseríthetik meg. Ha ezekkel a problémáinkkal rögtön orvoshoz fordulunk, nagy valószínűséggel hormonális gyógyszeres kezelést kapunk. „1-1 doboz gyógyszer, és megszűnik a probléma” – mondják a szakemberek. De mi van, ha nem szedhetünk ilyesmit, vagy szimplán csak nem akarjuk hormonokkal terhelni szervezetünket?