Menü

Házi praktikák - Gyertyafolt eltávolítása

Most, hogy már beköszöntött az ősz és közeledik a tél egyre többet tartózkodunk otthon. A családi fészek melegségét, hangulatát fokozhatjuk néhány szál gyertyával. De mit tegyünk, ha az olvadó gyertya miatt viasz került a ruhánkra, a bútorainkra, az asztalterítőre?

Jó hír, hogy a viasz gyakorlatilag minden anyagból eltávolítható. Persze a különböző anyagú holmikhoz különböző trükköket kell bevetnünk.

Az asztalterítőre cseppent gyertya viaszát forrásban lévő vízbe mártott kés tompa oldalával vakarjuk le. Mosás és száradás után itatóspapír közé téve vasaljuk át a foltot.

Ha valamilyen ruhanemű szennyeződik, akkor is hasonló módon érdemes eljárni. Viszont a kényesebb holmik esetén több réteg itatóspapírt használjunk és ne a folt mindkét oldalára helyezzünk belőle. Ha nincs otthon itatóspapír, akkor valamilyen nedvszívó papírt használjunk, például jó minőségű papírtörlőt, esetleg zsírpapírt. A foltot ezután addig vasaljuk, amíg a folt el nem tűnik.

Gyapjú, vagy kötött holmi esetén sem kell kétségbe esni. Ott kés helyett alkoholt kell bevetnünk. Érdemes a foltot beáztatni alkoholba, majd ezután egy tiszta ronggyal alaposan dörzsöljük át.

A bútorra került pecsét esetén elegendő, ha lekerekített hegyű késsel levakarjuk a foltot.

Polírozott, vagy lakkozott bútorról kemény kartondarabbal szedhetjük le a viaszt. Ezt követően langyos vízbe áztatott puha ruhával dörzsöljük át a folt helyét, majd terpentin és lenolaj egyenlő arányban vett keverékével újra dörzsöljük meg.

Természetesen annak érdekében is bevethetünk néhány praktikát, hogy megelőzzük az ilyen baleseteket. Nem cseppen le az égő gyertya viasza, ha használat előtt egy éjszakára erősen sózott vízbe áztatjuk, vagy nedves szappannal áttöröljük.

Hosszabb ideig és egyenletesen ég a gyertya, ha a láng tövébe néhány szem sót teszünk, vagy a használat előtt több órára a hűtőszekrénybe tesszük.

Fotó:
pixabay.com

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.