Menü

Makacs torokfájás

Akit épp nem érint valamely tünet, az is jól tudja: szezonja van a torokgyulladásnak. A televízióban némi túlzással minden harmadik reklám valamilyen torokfertőtlenítőt népszerűsít. Mit kell tudni a betegségről?

A torokgyulladás rendszerint vagy vírusos, vagy bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Általában eredményesen lehet küzdeni ellene vény nélkül kapható szerekkel és egyéb házi módszerekkel (például citromos-mézes tea), de (bakteriális fertőzés, vagy felülfertőződés esetében) előfordulhat, hogy antibiotikumos kezelésre van szükség.

Az enyhébb panaszok enyhítésére rengeteg szer áll rendelkezésre, szopogatós tabletta, spray, por, cukor, vagy más formákban. A torokfertőtlenítők mellett használhatunk gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatású fájdalomcsillapítókat is, ezeket elsősorban akkor ajánlják, ha komolyabb a baj. Sokan tapasztalják, hogy hiába a gyors beavatkozás (és a szuper, „mindenre jó” szerek, a tünetek nem, vagy csak lassan enyhülnek. Nekik érdemes orvosi segítséget kérniük, ezen kívül – korábban, vagy legközelebb, még a megbetegedés előtt – tenniük azért, hogy ne alakuljon ki a makacs torokfájás. Az egyik leghatékonyabb módszer erre a C-vitamin (legalább 500 milligrammosat érdemes venni), amelynek szedése egyébként betegen is ajánlott.

Zöldségek, gyümölcsök rendszeres fogyasztása, sportolás, és friss levegő – ezekkel sokat tehetünk azért, hogy betegség nélkül vészeljük át a hideg hónapokat. Természetes apróság, de legfőképpen járványgyanús időszakban nagyon fontos a zsebkendőhasználat és a gyakori kézmosás, amire gyermekeinket is figyelmeztetni kell.

Fotó:
noivilag.hu

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.