Menü

Az ősi, gyógyító rezgés

A belső béke, a harmónia keresése és megtalálása minden ember, egyén számára komoly feladat. Főleg olyankor, amikor már a rendezetlenség miatt betegségek nehezítik az utat. A hangterápia ősidők óta használt módszer, amely segít a nyugalom, az egyensúly megtalálásában és fenntartásában.

A hangterápiában különböző hangszerek segítségével gyógyítanak, lazítanak el, oldják fel a különböző lelki, fizikai gátokat, blokkokat. Ezek a hangszerek ősi, gyógyító rezgést bocsátanak ki. A rezgés egészen a sejtek szintjéig hat, s ott fejti ki építő, gyógyító hatását.

A különböző kultúrákban különböző módokon juttatják el a gyógyulni vágyót, az ellazulást, a nyugalmat keresőt a meditációs állapotba, vagy másképpen fogalmazva, a transzállapotba. Erre a szintre jutva pedig már a rezgések őserővel hatnak.

Számtalan eszköz, hangszer létezik, amelyet a hangterápiát végzők használnak, persze különböző célzattal. Harang, gong, zengőtál, ütő, kagylókürt, talpas-tál, zen-tál, tingsha – hogy csak a legismertebbeket említsük. A hangterápiás kezelés során valamennyi eszköznek más és más a feladata, ahogy más és más rezgéseket bocsátanak ki.

Összességében a megszólaltatott tál az emberben felgyülemlett, alul rezonált energiákat feloldja, majd a helyére gyógyító rezonanciájú rezgéseket tölt be.

A hangterápiát mindazoknak javasolják, aki például a különböző civilizációs betegségekben szenved, pánikbeteg, alvási problémákkal küzd, stresszes, feszült, ideges, nem tud megfelelően koncentrálni. Ezen kívül jótékony hatással van a különböző érrendszeri problémákra, a háttáji, deréktáji, nyaki fájdalmakra, az ízületi problémákra, erősíti az immunrendszert, segít a méregtelenítésben, fejfájás, erőtlenség esetén.

Fotó:
pixabay.com

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.