Menü

Plusz védelmi szint a szájban

A különböző szájöblítők használata nem helyettesíti a fogmosást, viszont kiegészíti annak védőhatását. Fogalmazhatunk úgy, beépít még egy védelmi szintet a szuvasodás, íngyulladás ellen.

A szájápolás alapja a fogmosás, amelyet naponta két-három alkalommal el kell végezni. Emellett több kiegészítő lehetőség áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy még nagyobb biztonságban tudjuk fogaink, ínyünk és szánk egészségét.

A szakemberek fogmosás után ajánlják a szájöblítők használatát, méghozzá azért, hogy a nem kívánatos baktériumok elpusztuljanak. Elegendő naponta egy-két korttyal öblögetni egy, vagy két alkalommal, s máris sokat tettünk egészségünk érdekében.

Szájöblítőből, öblögetőből rengetegféle van, és azok egyik alfaja, a sima, mindennapos használatra gyártott szájvizek kínálata is széles skálán mozog. A legtöbb tartalmaz alkoholt, ami nem jelent gondot, kivéve azok számára, akik sokat dohányoznak, nekik az alkoholmentes formát ajánlják, mert előbbi segíti a füstből származó káros anyagok felszívódását.

A szájvizeket természetesen nem szabad lenyelni, azonban ha nyelünk belőle egy kicsit, az nem okozhat különösebb gondot. Miután öblítettünk, fontos, hogy egy ideig nem együnk, vagy igyunk, mert ezzel csökkentjük a szájvíz hatékonyságát. A legjobb használati időszaka a szájöblítőknek az esti fogmosás előtt, lefekvés utáni alkalom.

Fotó:
cedruspatika.hu

Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.

Mikortól számít valaki alkoholistának?

Az alkoholfogyasztás társadalmilag elfogadott része sok kultúrának – egy pohár bor vacsora mellé, sör a barátokkal, pezsgő ünnepléskor. De mikortól válik ez a szokás problémává? Mikortól számít valaki alkoholistának?

Mi az a vasfelszívódási zavar?

A vas többsége a vékonybél első területein szívódik fel. Ha valami akadályozza ezeket a szakaszokat – például gyulladás, cöliákia, Crohn-betegség vagy gyomor-bypass műtét –, akkor kialakulhat felszívódási zavar, még akkor is, ha a táplálékkal elegendő vas jut be a szervezetbe. Mi az a vasfelszívódási zavar?

Kiszáradás – figyelj oda!

A nagy nyári melegben könnyű elfeledkezni arról, hogy eleget igyunk, mert elvonja figyelmünket például a strandolás, pedig a kiszáradás veszélyes sokszor fennáll.

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.