Menü

Hamis életveszély, de oka van

Halálfélelem, szapora szívverés, szédülés, remegés. Ezek a tünetek életveszélyt jeleznek, de nem minden esetben. Amikor szervi ok és külső veszélyforrás hiányában is hasonló tüneteket érzékelünk, akkor valójában éppen egy pánikrohamot élünk át.

A pánikbetegség legfőbb jellemzője, hogy a fóbiával ellenétben nem egy konkrét dologhoz kapcsolódik szorosan, hanem egy általános szorongásból fakadó tünetcsoport. A pánikrohamot átélők annak ellenére, hogy nincsenek valódi életveszélyben, mégis valóban halálfélelmet élnek át, ez a negatív élmény pedig fokozza a rettegés szintet, és ez által valószínűsíti az újabb roham kialakulását.

Az ördögi kört az indítja el, hogy a pánikbetegek rettegnek az újabb rohamtól, bár ennek a félelemnek nincsen konkrét tárgya mégis a korábbi helyzetek melyekben a betegek átéltek pánikreakciót újból előhívhatják a tüneteket.

Pánikbetegség esetén gyakori kezelési eszköz a nyugtatók használata, de könnyedén belátható, hogy gyógyszerrel csak átmeneti és felszínes javulást érhetünk el. Bár szervi ok nem áll a betegség hátterében, lelki, mentális, pszichés annál inkább. A pánikrohamok szervezetünk figyelmeztető jelzései, hogy valami nincs rendben az életünkben. Ilyenkor nagyon gyakran a betegek mégis valamilyen fizikai, testi betegséget feltételeznek és elkezdik ebből az aspektusból monitorozni testüket. Igazából életmódjukat, életvitelüket kellene felülvizsgálni, hiszen a pánik a szervezet egyértelmű jelzése hogy valamin változtatnunk kell. Persze a betegség visszavezethető gyermekkori krízishelyzetekre is, de aktuális lelki problémák is állhatnak a háttérben, például egy rossz párkapcsolat, vagy túlzottan stresszes munkahelyi környezet.

Van néhány akut kezelési módszer, például a mély hasi légzés, illetve az adott szituáció átértelmezése, vészhelyzetszerű értékelés realizálása. A kiváltó ok feltérképezése nélkül azonban igazán hatásos ellenszert nem fogunk találni. 

Fotó:
pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.