Menü

Házi praktikák - Így moshatod tisztára a mosógépedet

Hazánk nagy részén bizony meglehetősen kemény a víz. Emiatt a mosógép, mosogatógép, vízforraló, kávéfőző és egyéb konyhai eszközök eldugulhatnak, elromolhatnak, vagy a működésük emiatt nem tökéletes. Most eláruljuk, hogyan tartsuk tisztán a mosógépünket.

A mosógép minden háztartásban az egyik legtöbbet használt eszköz. Épp ezért igen gyorsan eldugulhat, vagy csökkenhet a mosási hatékonysága, esetleg a megszokottnál jóval több energiát fogyaszt. Ennek az egyik oka az, ha vízkövessé, penészessé válik. Érdemes tehát félévente, de legalább évente egyszer kitisztítani a mosógépünket.

Erre az egyik legnagyszerűbb és leginkább költséghatékony módszer egy, vagy két liter ecet. Öntsünk négy-öt deciliternyit a mosószer adagolóba, a többit pedig a dobba. Ezután indítsuk el 90 fokon a gépet, üres programon. Miután lejárt, hagyjuk néhány órát száradni a szerkezetet, a legjobb egy éjszakát, s csak ezután vegyük újra használatba.

Aki nem szereti az ecetet, az használhat helyette mosószódát, vagy szódabikarbónát is, esetleg citromsavat, vagy trisót. Utóbbi garantáltan felszed minden lerakódást, felold minden dugulást és szennyeződést, még a penészt is.

Az állandó nedvesség miatt ugyanis az is előfordulhat, hogy a gép penészes lesz és emiatt nem lesznek megfelelően tiszták a ruhák, sőt az illatuk sem lesz a megszokott, kellemes. Ha így áll a helyzet, akkor inkább trisóval próbálkozzunk, amely tényleg az egyik legtökéletesebb tisztítószer.

A mosószer adagolót úgy moshatjuk tisztára, ha néhány órára beáztatjuk ecetes, vagy mosószódás, szódabikarbónás vízbe, majd jól átdörzsöljü

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.