Házi praktikák herpesz ellen
- Dátum: 2014.06.06., 22:39
- herpesz, herpesz elleni házi praktikák, herpesz kezelése házilag
A herpesz a világ egyik legelterjedtebb fertőző betegsége, amelyet ha egyszer elkapunk, szabadulni tőle már nem lehet. Viszont a sebes, gennyes kis hólyagok kialakulását megelőzhetjük néhány egyszerű, minden háztartásban fellelhető szerrel.
A herpesz vírus az úgynevezett Herpesz szimplex I-es típusú változata főleg az ajkakon, vagy azok körül, esetleg orr tövében, jelenik meg. A II-es típusú már ennél sokkal rosszabb helyen üti fel a fejét, mert a nemi szerveket támadja.
Most, az I-es típusú vírus kezelésének, megelőzésének módját ismertetnénk.
A herpesz általában akkor jelentkezik, amikor az immunrendszerünk legyengült, kimerült állapotban van. Ha állandó fáradtság, erős stressz, láz gyötör minket, akkor a szervezetünk egyszerűen nem bírja tovább és a herpesz megjelenésével jelez. Persze ez csak azokra vonatkozik, akiknek a szervezetében ott bujkál ez a vírus. Ami egyébként kiirthatatlan, mert az orvostudomány egyszerűen nem talált még rá megfelelő gyógymódot.
Ha a herpesz felszínre akar törni, akkor általában égő fájdalmat, kellemetlen bizsergést érzünk az ajkainkon és ki is pirosodhatnak. Aztán megjelennek az apró kis vörös hólyagok, majd amikor kifakadnak sárgás, gennyes pörköt hagynak maguk után.
Nos, már a fájdalom, a bizsergés megjelenésekor érdemes néhány házi praktikát bevetni. Például az ecet igen hatékony módja annak, hogy a hólyagok ne bújjanak elő, vagy ne fakadjanak ki, inkább húzódjanak vissza. Nem kell mást tenni, mint egy fülpiszkát ecetbe mártani és ezzel alaposan bedörzsölni az adott felületet. Biztosan kellemetlen, csípő, maró érzést hoz majd az ecsetelés, de naponta háromszor ismételve akár másnapra eltüntethetjük a kellemetlen látogatókat.
A jegeléssel párosítva még gyorsabb eredményt érhetünk el.
Jó megoldás lehet a teafaolajos, vagy citromfűolajos ecsetelés is. Ezeket olívaolajban, kókuszzsírban elvegyítve kenjük a fájdalmas részre, és naponta háromszor ismételjük meg. Mindkét olaj igen erős vírusölő, ráadásul fertőtlenítenek is.
A szakemberek még azt is tanácsolják, a herpeszre hajlamosak fogyasszanak rendszeresen cinket, ez ugyanis meggátolja a vírus szaporodását.
Fotó:
pixabay.com
A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.
Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.
Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!
A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?