Házi praktikák herpesz ellen
- Dátum: 2014.06.06., 22:39
- herpesz, herpesz elleni házi praktikák, herpesz kezelése házilag
A herpesz a világ egyik legelterjedtebb fertőző betegsége, amelyet ha egyszer elkapunk, szabadulni tőle már nem lehet. Viszont a sebes, gennyes kis hólyagok kialakulását megelőzhetjük néhány egyszerű, minden háztartásban fellelhető szerrel.
A herpesz vírus az úgynevezett Herpesz szimplex I-es típusú változata főleg az ajkakon, vagy azok körül, esetleg orr tövében, jelenik meg. A II-es típusú már ennél sokkal rosszabb helyen üti fel a fejét, mert a nemi szerveket támadja.
Most, az I-es típusú vírus kezelésének, megelőzésének módját ismertetnénk.
A herpesz általában akkor jelentkezik, amikor az immunrendszerünk legyengült, kimerült állapotban van. Ha állandó fáradtság, erős stressz, láz gyötör minket, akkor a szervezetünk egyszerűen nem bírja tovább és a herpesz megjelenésével jelez. Persze ez csak azokra vonatkozik, akiknek a szervezetében ott bujkál ez a vírus. Ami egyébként kiirthatatlan, mert az orvostudomány egyszerűen nem talált még rá megfelelő gyógymódot.
Ha a herpesz felszínre akar törni, akkor általában égő fájdalmat, kellemetlen bizsergést érzünk az ajkainkon és ki is pirosodhatnak. Aztán megjelennek az apró kis vörös hólyagok, majd amikor kifakadnak sárgás, gennyes pörköt hagynak maguk után.
Nos, már a fájdalom, a bizsergés megjelenésekor érdemes néhány házi praktikát bevetni. Például az ecet igen hatékony módja annak, hogy a hólyagok ne bújjanak elő, vagy ne fakadjanak ki, inkább húzódjanak vissza. Nem kell mást tenni, mint egy fülpiszkát ecetbe mártani és ezzel alaposan bedörzsölni az adott felületet. Biztosan kellemetlen, csípő, maró érzést hoz majd az ecsetelés, de naponta háromszor ismételve akár másnapra eltüntethetjük a kellemetlen látogatókat.
A jegeléssel párosítva még gyorsabb eredményt érhetünk el.
Jó megoldás lehet a teafaolajos, vagy citromfűolajos ecsetelés is. Ezeket olívaolajban, kókuszzsírban elvegyítve kenjük a fájdalmas részre, és naponta háromszor ismételjük meg. Mindkét olaj igen erős vírusölő, ráadásul fertőtlenítenek is.
A szakemberek még azt is tanácsolják, a herpeszre hajlamosak fogyasszanak rendszeresen cinket, ez ugyanis meggátolja a vírus szaporodását.
Fotó:
pixabay.com
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.