Babassu, az ápoló csoda
- Dátum: 2014.09.25., 19:54
- aroma, babassu, bio, bőr, bőrgyulladás, bőrszárazság, dió, ekcéma, gyümölcs, haj, hajvégápoló szérum, kávé, kókusz, natúrkozmetikum, pálma, pikkelysömör, sheavaj, száraz bőr, táplál, természetes, testápoló
Hallott már a babassupálmáról? A Dél-Amerikából származó különlegességet teljes egészében felhasználják, de különösen a gyümölcse értékes: a babassu diószerű terméséből vajat/olajat nyernek, ami kiválóan táplálja a bőrt, és a hajat.
Bár a babassuból készülő vajak, olajak igen drágák (kb. 1300 Ft/100 ml), de amint beleszagolunk a tégelyekbe, máris megállapíthatjuk, hogy sok pénzt érne meg ez az illat: aromájában a kókusz és a kávé keveredik, gondolatban hamar Brazíliába, a babassudió származási helyére repülhetünk. A belőle készült vaj a kókuszzsírra emlékeztető állagú: szobahőmérsékleten (24 °C alatt) szilárd, de ha a tenyerünkben melengetjük, vagy a testünkre dörzsöljük, akkor hamar megolvad. Nagyon tápláló és zsíros, ezért leginkább alapanyagként használják más összetevőkkel együtt test-, haj- és arcápolási termékekhez.
Gyorsan felszívódik, majd selymessé, csillogóvá teszi a bőrt és hajat, gátolja a bőr öregedését, és tartósan megóvja a kiszáradástól. Kiváló hajvégápolónak is, de bőrbetegségek esetén is hasznunkra válik: alkalmazzák az pikkelysömör, bőrszárazság, bőrgyulladás, ekcéma esetén is.
A natúrkozmetikumok egyre közkedveltebb alapanyaga. Keverik shea- és mangóvajjal, szőlőmagolajjal, esetleg különböző aromákkal. Fontos azonban, hogy finomítatlan, megbízható forrásból származó terméket válasszunk! Kiváló alapanyag házi szappanok készítéséhez is, jól keményítik a készítendő szappanunkat. A babassu kivonatot ajakápoláshoz, valamint leégett bőrkezelésére is alkalmazzák, érzékeny bőrűeknek is kifejezetten ajánlott.
Azoknak viszont, akik allergiásak a dióra, csak óvatos kipróbálás javasolt, mert esetükben sajnos a babassutól is allergiás reakciók jelentkezhetnek.
Fotó:
pixabay.com
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.