Babassu, az ápoló csoda
- Dátum: 2014.09.25., 19:54
- aroma, babassu, bio, bőr, bőrgyulladás, bőrszárazság, dió, ekcéma, gyümölcs, haj, hajvégápoló szérum, kávé, kókusz, natúrkozmetikum, pálma, pikkelysömör, sheavaj, száraz bőr, táplál, természetes, testápoló
Hallott már a babassupálmáról? A Dél-Amerikából származó különlegességet teljes egészében felhasználják, de különösen a gyümölcse értékes: a babassu diószerű terméséből vajat/olajat nyernek, ami kiválóan táplálja a bőrt, és a hajat.
Bár a babassuból készülő vajak, olajak igen drágák (kb. 1300 Ft/100 ml), de amint beleszagolunk a tégelyekbe, máris megállapíthatjuk, hogy sok pénzt érne meg ez az illat: aromájában a kókusz és a kávé keveredik, gondolatban hamar Brazíliába, a babassudió származási helyére repülhetünk. A belőle készült vaj a kókuszzsírra emlékeztető állagú: szobahőmérsékleten (24 °C alatt) szilárd, de ha a tenyerünkben melengetjük, vagy a testünkre dörzsöljük, akkor hamar megolvad. Nagyon tápláló és zsíros, ezért leginkább alapanyagként használják más összetevőkkel együtt test-, haj- és arcápolási termékekhez.
Gyorsan felszívódik, majd selymessé, csillogóvá teszi a bőrt és hajat, gátolja a bőr öregedését, és tartósan megóvja a kiszáradástól. Kiváló hajvégápolónak is, de bőrbetegségek esetén is hasznunkra válik: alkalmazzák az pikkelysömör, bőrszárazság, bőrgyulladás, ekcéma esetén is.
A natúrkozmetikumok egyre közkedveltebb alapanyaga. Keverik shea- és mangóvajjal, szőlőmagolajjal, esetleg különböző aromákkal. Fontos azonban, hogy finomítatlan, megbízható forrásból származó terméket válasszunk! Kiváló alapanyag házi szappanok készítéséhez is, jól keményítik a készítendő szappanunkat. A babassu kivonatot ajakápoláshoz, valamint leégett bőrkezelésére is alkalmazzák, érzékeny bőrűeknek is kifejezetten ajánlott.
Azoknak viszont, akik allergiásak a dióra, csak óvatos kipróbálás javasolt, mert esetükben sajnos a babassutól is allergiás reakciók jelentkezhetnek.
Fotó:
pixabay.com
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.