Menü

Hamarosan itt az influenzajárvány?

Magyarországon egyelőre nincs influenzajárvány, ugyanakkor több jel is arra mutat, hogy hamarosan fel kell rá készülnünk. Mit tegyünk?

Vannak statisztikák és adatok, amelyek megmutatják, hogyan, hol és mikor nőtt a megbetegedések száma. A külföldi források is elérhetőek, így egy esetleges influenzajárvány ideje jól előre jelezhető papíron.

Ahhoz azonban nem kell papír, amit látunk, tapasztalunk: környezetünkben, családunkban egyre többen lesznek betegek. Mit tegyünk, mely óvintézkedések a legfontosabbak?

Jelenleg úgy tűnik, néhány hét és hozzánk is elér a Nyugat és Észak-Európában már jelen lévő járvány.  Mi tehetünk annak érdekében, hogy mi ne legünk majd ott a háziorvosi váróteremben? Először is beoltathatjuk magunkat, de ezzel sietni kell, mert a védettség kialakulásához idő kell, átlagosan egy-két hét, így simán lehet, hogy elkésünk vele.

Fontos tipp, hogy nem szabad megfeledkezni a D-vitamin pótlásáról, ugyanis ebben az időszakban rendszerint az emberek hiányt szenvednek e téren. A C-vitamin szintén fontos eleme a megbetegedéssel szembeni védekezésnek. A megfelelő folyadékpótlás és rendszeres testmozgás szintúgy. Utóbbinál persze a zsúfolt konditermek, uszodák és szaunák elkerülése erősen ajánlott.

Közhely, de igaz, a tömegek (főként a zárt helységben tartózkodó tömegek) elkerülése az járványos időszakban, a gyakori kézmosás és fertőtlenítés.

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.