Menü

Hamarosan itt az influenzajárvány?

Magyarországon egyelőre nincs influenzajárvány, ugyanakkor több jel is arra mutat, hogy hamarosan fel kell rá készülnünk. Mit tegyünk?

Vannak statisztikák és adatok, amelyek megmutatják, hogyan, hol és mikor nőtt a megbetegedések száma. A külföldi források is elérhetőek, így egy esetleges influenzajárvány ideje jól előre jelezhető papíron.

Ahhoz azonban nem kell papír, amit látunk, tapasztalunk: környezetünkben, családunkban egyre többen lesznek betegek. Mit tegyünk, mely óvintézkedések a legfontosabbak?

Jelenleg úgy tűnik, néhány hét és hozzánk is elér a Nyugat és Észak-Európában már jelen lévő járvány.  Mi tehetünk annak érdekében, hogy mi ne legünk majd ott a háziorvosi váróteremben? Először is beoltathatjuk magunkat, de ezzel sietni kell, mert a védettség kialakulásához idő kell, átlagosan egy-két hét, így simán lehet, hogy elkésünk vele.

Fontos tipp, hogy nem szabad megfeledkezni a D-vitamin pótlásáról, ugyanis ebben az időszakban rendszerint az emberek hiányt szenvednek e téren. A C-vitamin szintén fontos eleme a megbetegedéssel szembeni védekezésnek. A megfelelő folyadékpótlás és rendszeres testmozgás szintúgy. Utóbbinál persze a zsúfolt konditermek, uszodák és szaunák elkerülése erősen ajánlott.

Közhely, de igaz, a tömegek (főként a zárt helységben tartózkodó tömegek) elkerülése az járványos időszakban, a gyakori kézmosás és fertőtlenítés.

Fotó:
pixabay.com

Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?

Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?

Hatásos légzőgyakorlatok

Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.