Menü

Hamarosan itt az influenzajárvány?

Magyarországon egyelőre nincs influenzajárvány, ugyanakkor több jel is arra mutat, hogy hamarosan fel kell rá készülnünk. Mit tegyünk?

Vannak statisztikák és adatok, amelyek megmutatják, hogyan, hol és mikor nőtt a megbetegedések száma. A külföldi források is elérhetőek, így egy esetleges influenzajárvány ideje jól előre jelezhető papíron.

Ahhoz azonban nem kell papír, amit látunk, tapasztalunk: környezetünkben, családunkban egyre többen lesznek betegek. Mit tegyünk, mely óvintézkedések a legfontosabbak?

Jelenleg úgy tűnik, néhány hét és hozzánk is elér a Nyugat és Észak-Európában már jelen lévő járvány.  Mi tehetünk annak érdekében, hogy mi ne legünk majd ott a háziorvosi váróteremben? Először is beoltathatjuk magunkat, de ezzel sietni kell, mert a védettség kialakulásához idő kell, átlagosan egy-két hét, így simán lehet, hogy elkésünk vele.

Fontos tipp, hogy nem szabad megfeledkezni a D-vitamin pótlásáról, ugyanis ebben az időszakban rendszerint az emberek hiányt szenvednek e téren. A C-vitamin szintén fontos eleme a megbetegedéssel szembeni védekezésnek. A megfelelő folyadékpótlás és rendszeres testmozgás szintúgy. Utóbbinál persze a zsúfolt konditermek, uszodák és szaunák elkerülése erősen ajánlott.

Közhely, de igaz, a tömegek (főként a zárt helységben tartózkodó tömegek) elkerülése az járványos időszakban, a gyakori kézmosás és fertőtlenítés.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.