Menü

Hamarosan itt az influenzajárvány?

Magyarországon egyelőre nincs influenzajárvány, ugyanakkor több jel is arra mutat, hogy hamarosan fel kell rá készülnünk. Mit tegyünk?

Vannak statisztikák és adatok, amelyek megmutatják, hogyan, hol és mikor nőtt a megbetegedések száma. A külföldi források is elérhetőek, így egy esetleges influenzajárvány ideje jól előre jelezhető papíron.

Ahhoz azonban nem kell papír, amit látunk, tapasztalunk: környezetünkben, családunkban egyre többen lesznek betegek. Mit tegyünk, mely óvintézkedések a legfontosabbak?

Jelenleg úgy tűnik, néhány hét és hozzánk is elér a Nyugat és Észak-Európában már jelen lévő járvány.  Mi tehetünk annak érdekében, hogy mi ne legünk majd ott a háziorvosi váróteremben? Először is beoltathatjuk magunkat, de ezzel sietni kell, mert a védettség kialakulásához idő kell, átlagosan egy-két hét, így simán lehet, hogy elkésünk vele.

Fontos tipp, hogy nem szabad megfeledkezni a D-vitamin pótlásáról, ugyanis ebben az időszakban rendszerint az emberek hiányt szenvednek e téren. A C-vitamin szintén fontos eleme a megbetegedéssel szembeni védekezésnek. A megfelelő folyadékpótlás és rendszeres testmozgás szintúgy. Utóbbinál persze a zsúfolt konditermek, uszodák és szaunák elkerülése erősen ajánlott.

Közhely, de igaz, a tömegek (főként a zárt helységben tartózkodó tömegek) elkerülése az járványos időszakban, a gyakori kézmosás és fertőtlenítés.

Fotó:
pixabay.com

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Amit a nyiroködémáról tudni kell

A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.

Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?

A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?

Az érzékeny bőr okai

Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.