Menü

Terápia hangtálakkal

A hangtálak eredeti származási helyei Tibet, Nepál, India, valamint Kína. A főként rezes kinézetű, különböző méretű és formájú tálakat hét fém ötvözetéből készítették és terápiás célra használják. Akár felnőttek, akár gyerekek, egyéni, páros és csoportos terápiák testi-lelki harmonizáló, gyógyító eszközei lehetnek.

A hangtálakat többféle módon lehet megszólaltatni, például textil- és bőrfejű, vagy gumi és fa ütőkkel, dörzsfákkal. Akár közvetlenül érintkezik a testtel, akár csak a hang alapján kiváló terápiás eszköz. Az érintkezésnek kétféle módja is van. Az egyik opció, hogy a kliens lefekszik, és a hangtálakat a különböző testrészeire helyezve szólaltatják meg, ez a hangmasszázs. A másik verzió pedig, hogy a nagyobb méretű hangtálakat megtöltik illóolajos vízzel, és ebbe kell belehelyeznünk a lábunkat. Mindkét módozat lényege, hogy a hangok által keltett rezgések kiváló hatással vannak az emberre. A terápiás frekvenciákon megszólaló hangtálak révén a szervezet működése jobb és összehangoltabb lesz, aktivizálja a sejteket, oldja az energiablokkokat, megnyugtat, felfrissít, energetizál.

Ez a hatás akkor is érvényesül, ha közvetlenül nem érintkezünk a hangtálakkal, ezért lehetséges, hogy csoportos kezelésre is alkalmazzák őket, ezt hangfürdőnek nevezik. Így akár munkahelyeken, csapatépítő tréningeken, valamint családoknál is alkalmazzák. A kisebb és nagyobb hangtálak, gongok és egyéb kiegészítő eszközök közösségben való megszólaltatása segíti az egyéni és csoportos folyamatokat is, azaz az egyéni hatások érvényesülése mellett hozzájárul a csoporttagok összeHANGolódásához.

Ennek köszönhetően duálterápiára is alkalmazzák a hangtálakat: szülő-gyermek kapcsolatok, párkapcsolatok, vagy akár kétszemélyes kollegiális viszonyok kezelésére, összhangjának elősegítésére.

Összességében a hangtálakat használják akár testi, akár lelki bajok gyógyítására, energetizálásra, alvászavarok kezelésére, koncentráció javítására. A felhasználási módok nagyon sokfélék, például a meditáció segítésének kiváló eszközei. De használják fogyatékos személyek terápiájához, valamint gyerekek kezeléséhez is.

Gyerekeknél kiváló hatást érnek el a tanulási nehézségek, koncentrációs problémák, hiperaktivitás csökkentésében. Segíti a motorikus fejlődésüket, az olvasási, írás- és beszédproblémák kezelését is.

Hangtálakat vásárolhatunk otthoni használatra is. Általánosan véve nem olcsóak, de léteznek kedvező áru, ilyen célra kifejlesztett szettek. De választhatjuk azt is, hogy egyéni, vagy csoportos hangtálterápián veszünk részt, ahol szakemberek szólaltatják meg a hangtálakat – ugyanis léteznek hosszabb-rövidebb hangterápiás oktatások. 

Fotó:
pixabay.com

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.

Az őszinteség fontossága

Előbb önmagunkkal kell őszintének lennünk ahhoz, hogy máshoz is őszinték lehessünk. A legtöbben azonban azt sem ismerjük fel, hogy még saját magunk elől is elrejtjük a gondolatainkat.

Érzelmeink kommunikációja - Az 5 szeretetnyelv

Mindannyian máshogy fogadjuk be a szeretetet, és fejezzük ki azt, amelyre neveltetésünk és személyes hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul gyakran elő, hogy szeretetünk kifejezése nem ér célt, mert az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Mi tehát a megoldás, és mit lehet tenni érzelmeink kifejezése érdekében?