Ijesztő dolgokat művelnek a cukros italok
- Dátum: 2015.07.19., 19:55
- cukor, cukorbetegség, Cukros üdítő, daganat, ital, szív és érrendszer
Sajnos sokszor hiába tudjuk egy adott termékről/termékcsoportról, hogy káros az egészségre, évekbe telik azt bebizonyítani. A tudatosítással, figyelemfelkeltéssel, felvilágosítással és újabb kutatásokkal töltött időszak alatt rengetegen esnek áldozatul.
Általában hosszú időbe telik, amíg valamilyen népszerű és sokat használt, de bizonyítottan egészségtelen élelmiszer „kimegy a divatból”. Amíg sikerül kivonni a forgalomból, addig többen betegszenek és halnak meg, mint azt gondolnánk.
Így van ez a cukros üdítőkkel is, amelyek népszerűsége nem csökkent az elmúlt időszakban. Sőt. Pedig számos tanulmány bizonyította, hogy súlyos megbetegedések hozhatóak kapcsolatba a fogyasztásukkal. Elsősorban a cukorbetegség, de különböző szív és érrendszeri, valamint daganatos megbetegedések is. Ezek jó része halálos kimenetelű.
A szénsavas és cukortartalmú üdítőitalok azért különösen veszélyesek, mert a gyerekek, fiatalok körében hódítanak. Gyorsan kedveltté válnak és az élvezők rászoknak a fogyasztásukra, s ami még rosszabb, a nagy mennyiségű fogyasztásukra. A helyzet csak némileg javul felnőtt korban, és sajnos sok szülőben sincs annyi tudatosság (és ismeret), hogy gyerekeit óvja a kifejezetten káros folyadékoktól. Nemcsak a szénsavas üdítőktől, hanem a buborékmentes, de magas cukortartalmú termékektől is.
Több országban is súlyos a probléma, a cukorbetegek aránya ijesztően nagy a fiataloknál.
Fotó:
Pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.