Ijesztő dolgokat művelnek a cukros italok
- Dátum: 2015.07.19., 19:55
- cukor, cukorbetegség, Cukros üdítő, daganat, ital, szív és érrendszer
Sajnos sokszor hiába tudjuk egy adott termékről/termékcsoportról, hogy káros az egészségre, évekbe telik azt bebizonyítani. A tudatosítással, figyelemfelkeltéssel, felvilágosítással és újabb kutatásokkal töltött időszak alatt rengetegen esnek áldozatul.
Általában hosszú időbe telik, amíg valamilyen népszerű és sokat használt, de bizonyítottan egészségtelen élelmiszer „kimegy a divatból”. Amíg sikerül kivonni a forgalomból, addig többen betegszenek és halnak meg, mint azt gondolnánk.
Így van ez a cukros üdítőkkel is, amelyek népszerűsége nem csökkent az elmúlt időszakban. Sőt. Pedig számos tanulmány bizonyította, hogy súlyos megbetegedések hozhatóak kapcsolatba a fogyasztásukkal. Elsősorban a cukorbetegség, de különböző szív és érrendszeri, valamint daganatos megbetegedések is. Ezek jó része halálos kimenetelű.
A szénsavas és cukortartalmú üdítőitalok azért különösen veszélyesek, mert a gyerekek, fiatalok körében hódítanak. Gyorsan kedveltté válnak és az élvezők rászoknak a fogyasztásukra, s ami még rosszabb, a nagy mennyiségű fogyasztásukra. A helyzet csak némileg javul felnőtt korban, és sajnos sok szülőben sincs annyi tudatosság (és ismeret), hogy gyerekeit óvja a kifejezetten káros folyadékoktól. Nemcsak a szénsavas üdítőktől, hanem a buborékmentes, de magas cukortartalmú termékektől is.
Több országban is súlyos a probléma, a cukorbetegek aránya ijesztően nagy a fiataloknál.
Fotó:
Pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.