Közeleg a parlagfű szezonja
Hamarosan indul a parlagfűszezon, amelynek természetesen senki nem örül túlságosan. A növény pollenjét az elmúlt napokban már szerte az országban mérték a levegőben, de az értékek még nem értek el magas koncentrációt. A kánikulát követő enyhébb, csapadékosabb napok szintén elterelhetik a figyelmet a problémáról, pedig jobb, ha nem feledkezünk meg róla.
Legalábbis az, aki kiemelten érzékeny rá. A szakemberek azt tanácsolják, hogy az allergiások még azelőtt kezdjék el szedni gyógyszerüket, mielőtt az első tünetek megjelennének. Így jobb eséllyel vészeljük át a nehezebb napokat, sőt kis szerencsével akár az egész szezont megúszhatják. Sajnos a parlagfű szezonja hosszú, augusztus elejétől/közepétől akár késő őszig is eltarthat.
Azok, akiknél még nem diagnosztizáltak allergiát, de rendszeresen jelentkeznek az orrfolyásos, tüsszentéses, szemviszketéses tünetek, mindenképpen forduljanak orvoshoz, elsőre semmiképpen sem érdemes a vény nélküli gyógyszerek között válogatni.
A gyógyszerek mellett természetesen az allergiások sok minden mást is tehetnek közérzetük, állapotuk javítása érdekében. Ilyen például a gyakori hajmosás, a szabadban tartózkodás időpontjaira való odafigyelés, vagy a különböző ételek okozta keresztallergia kialakulásának megelőzése.
Fotó:
Pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.