Menü

Igen, a csapvíz is víz

Hőség van és az előrejelzések szerint még egy jó darabig marad is a kánikula az országban. Az egyik legfontosabb tanács ilyenkor az, hogy igyunk elegendő folyadékot. Jó, de mit? Nem mindenkinek világos.

Nyilvánvaló, hogy nem mindenki van tisztában azzal, hogy hőségben nem a töménytelen (például tömény) alkohol és nem a cukros üdítők azok, amelyekkel szervezetünk megnövekedett folyadékigényét ki kell elégítsük. A folyadékon ilyenkor elsősorban a vizet értjük, de a vízben gazdag táplálék (például gyümölcsök) is jól tud jönni ilyenkor. Persze vízből is van sokféle, és itt is gyakran megáll a tudomány.

A csapvíz az utóbbi évtizedekben óriásit esett népszerűségéből, sőt talán már nincs is olyan neki, többen megvetendő, maximum mosogatásra alkalmas dologként tekintenek rá. Pedig rosszul teszik, a csapvizet, a jó csapvizet illik megbecsülni és nyugodtan lehet magában fogyasztani is. Vizsgálatok szerint a csapvíz – normál esetben, tehát, ha nem kerül bele szennyeződés, de Magyarországon ritka az ilyen probléma - simán felveszi a versenyt az ásványvizekkel, azaz tartalma nem rosszabb a boltban vásárolt vizénél. Ahogyan általában az íze sem. Tehát, aki szerencsés helyen lakik, nyugodtan megoldhatja folyadékpótlását a hagyományos módon.

Az ásványvizek kínálata óriási. Mindenki az ásványi anyag tartalommal igyekszik hódítani, de tudni kell, hogy nem szabad túlzásba vinni a bevitelt (egész egyszerűen nincs rá szüksége a szervezetünknek), ezer milligramm/liter felett már káros is lehet az összes ásványi anyag tartalom.

A szénsavas fajták helyett mindenképpen érdemes a csökkentett szénsav-tartalmú, vagy a teljesen mentes termékeket választani. Több okból is, például kevesebbet lehet fogyasztani belőle, savas és puffaszt is.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.