Menü

Könyvajánló: Lelki eredetű betegségek lexikona

Ma már a legújabb kutatások sorra alátámasztják, hogy a testi betegségeink milyen szoros kapcsolatban állnak a lelkiállapotunkkal, a gondolatainkkal. A holisztikus szemléletben dolgozó és gondolkozó szakemberek mind egyetértenek abban, hogy bizony nem függetleníthetőek az életünkben megjelenő betegségek a lelki dolgoktól. Noha a materialista, gyógyszeriparra építő nézőpont még próbálja tagadni ezeket a szemléletmódokat, a vizsgálódások már mindinkább ellentmondanak nekik.

A rák gyógyítása például alig lehetséges a lelki okok feltárása és feldolgozása nélkül, azzal együtt viszont nagy az esély megküzdeni a halálosnak hitt kórral. De a többi betegség esetén is igaz, legyen szó kisebb, vagy nagyobb dolgokról, hogy szoros összefüggést mutatnak a lelki tényezőkkel, csak esetleg nem ismerjük azokat, fogalmunk sincs a lehetséges eredetükről.

Jacques Martel Lelki eredetű betegségek lexikona c. könyve nem csak emiatt hiánypótló, hanem azért is, mert kiváló rávilágítással, éppen kellő részletességgel világít rá az egyes betegségek lelki okaira, teljes körű, átfogó szemléletmódot alkalmazva. Legyen szó akár apróbb betegségekről, vagy nagyobbakról, külső és belső megjelenési formájukról, ebben a könyvben mindent megtalálunk. Ráadásul az olvasók tapasztalatai szerint találóan, ugyanis mindenki lel benne éppen aktuális üzenetet, ha valamilyen betegséggel küzd.

A gyógyulást pedig új megvilágításba helyezi, ha nem csupán a felszínt, a testi tünetet próbáljuk kezelni, hanem azzal együttesen megfejtjük a lelki hátterét, és ezáltal komplex módon közelíthetjük meg a gyógyulási folyamatot és a saját, valódi teendőnket amellett, hogy elmegyünk az orvoshoz, és beszedjük a receptre felírt tablettákat.

Ez a kötet rávilágít, hogy felelősek vagyunk a saját életünkért, és többet tehetünk önmagunkért és az egészségünkért, mint eddig gondoltuk volna.

A szaglásvesztés kialakulásának tényezői

A szaglásvesztés, más néven anozmia, rendkívül fontos és összetett állapot, amelynek számos lehetséges oka van. A koronavírus-járvány során a szaglás elvesztése kiemelt figyelmet kapott, de más okok is hozzájárulhatnak ehhez a problémához. Az alábbiakban összefoglalom a szaglásvesztés leggyakoribb okait és jellemzőit.

A depresszió sokszínűsége

A mindennapi szóhasználatban sokszor összemosódik szomorúság és depresszió. Adódik a kérdés, hogy hogyan tehetünk különbséget a kettő között? Minden ember ugyanolyan tüneteket produkál? Valamint a depressziónak is számos fajtája lehet, amelyeket nehéz egymástól megkülönböztetni, sőt nem is mindig lehet a mindennapokban. Az alábbi cikkben ennek összetettségéről tudhatunk meg többet.

A fanatizmus sohasem csökken, csak átalakul

A Netflixen 2023-ban bemutatott négyrészes Beckham című dokumentum sorozat fordulatos és lebilincselő karrier összegzés a labdarúgó David Beckham életéről. Önértelmezésként is tekinthetünk az alkotásra mert részben a focista saját filmes gyártócége, a sport tematikájú műsorokkal és dokumentum filmekkel foglalkozó Studio 99 készítette.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

A cipődivat jelentősége és folyamatos változása

A divat világában a cipők mindig is kiemelt szerepet játszottak. Van, aki számára ez az a ruhadarab, amit először megnéz egy emberen. Nemcsak praktikus szerepük van, hanem a személyes stílus kifejezésének egyik legfontosabb eszközei is. A kialakításuk folyamatosan változik, követve a társadalmi, gazdasági és kulturális trendeket, miközben a funkcionalitás és a kényelem is kulcsszerepet kell, hogy kapjon.