Menü

Könyvajánló: Lelki eredetű betegségek lexikona

Ma már a legújabb kutatások sorra alátámasztják, hogy a testi betegségeink milyen szoros kapcsolatban állnak a lelkiállapotunkkal, a gondolatainkkal. A holisztikus szemléletben dolgozó és gondolkozó szakemberek mind egyetértenek abban, hogy bizony nem függetleníthetőek az életünkben megjelenő betegségek a lelki dolgoktól. Noha a materialista, gyógyszeriparra építő nézőpont még próbálja tagadni ezeket a szemléletmódokat, a vizsgálódások már mindinkább ellentmondanak nekik.

A rák gyógyítása például alig lehetséges a lelki okok feltárása és feldolgozása nélkül, azzal együtt viszont nagy az esély megküzdeni a halálosnak hitt kórral. De a többi betegség esetén is igaz, legyen szó kisebb, vagy nagyobb dolgokról, hogy szoros összefüggést mutatnak a lelki tényezőkkel, csak esetleg nem ismerjük azokat, fogalmunk sincs a lehetséges eredetükről.

Jacques Martel Lelki eredetű betegségek lexikona c. könyve nem csak emiatt hiánypótló, hanem azért is, mert kiváló rávilágítással, éppen kellő részletességgel világít rá az egyes betegségek lelki okaira, teljes körű, átfogó szemléletmódot alkalmazva. Legyen szó akár apróbb betegségekről, vagy nagyobbakról, külső és belső megjelenési formájukról, ebben a könyvben mindent megtalálunk. Ráadásul az olvasók tapasztalatai szerint találóan, ugyanis mindenki lel benne éppen aktuális üzenetet, ha valamilyen betegséggel küzd.

A gyógyulást pedig új megvilágításba helyezi, ha nem csupán a felszínt, a testi tünetet próbáljuk kezelni, hanem azzal együttesen megfejtjük a lelki hátterét, és ezáltal komplex módon közelíthetjük meg a gyógyulási folyamatot és a saját, valódi teendőnket amellett, hogy elmegyünk az orvoshoz, és beszedjük a receptre felírt tablettákat.

Ez a kötet rávilágít, hogy felelősek vagyunk a saját életünkért, és többet tehetünk önmagunkért és az egészségünkért, mint eddig gondoltuk volna.

Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.

Felelős állattartás

Az állatvédők, menhelyek sokszor beszélnek és kihangsúlyozzák a felelős állattartás fontosságát, de mi is ez valójában? A helyi rádiónk vendége volt hétvégén a helyi állatvédő egyesület elnöke, akivel nagyon hasznos és tartalmas beszélgetésünk volt a felelős állattartásról.

Tartsd fent a motivációt!

A motiváció fenntartása nem mindig könnyű, de vannak olyan hatékony módszerek, amelyek segíthetnek, hogy folyamatosan lendületben maradjunk.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

A kognitív disszonancia jelensége

A kognitív disszonancia elmélete izgalmas és fontos szempontokat kínál a viselkedésünk és a belső meggyőződéseink közötti feszültség megértésében. Ahogy a leírásban is szerepel, az emberek gyakran tapasztalnak ellentmondást a cselekedeteik és a belső értékrendjük között, és ez a disszonancia kellemetlen érzéseket vált ki, amelyeket igyekszünk csökkenteni.