Menü

Könyvajánló: Lelki eredetű betegségek lexikona

Ma már a legújabb kutatások sorra alátámasztják, hogy a testi betegségeink milyen szoros kapcsolatban állnak a lelkiállapotunkkal, a gondolatainkkal. A holisztikus szemléletben dolgozó és gondolkozó szakemberek mind egyetértenek abban, hogy bizony nem függetleníthetőek az életünkben megjelenő betegségek a lelki dolgoktól. Noha a materialista, gyógyszeriparra építő nézőpont még próbálja tagadni ezeket a szemléletmódokat, a vizsgálódások már mindinkább ellentmondanak nekik.

A rák gyógyítása például alig lehetséges a lelki okok feltárása és feldolgozása nélkül, azzal együtt viszont nagy az esély megküzdeni a halálosnak hitt kórral. De a többi betegség esetén is igaz, legyen szó kisebb, vagy nagyobb dolgokról, hogy szoros összefüggést mutatnak a lelki tényezőkkel, csak esetleg nem ismerjük azokat, fogalmunk sincs a lehetséges eredetükről.

Jacques Martel Lelki eredetű betegségek lexikona c. könyve nem csak emiatt hiánypótló, hanem azért is, mert kiváló rávilágítással, éppen kellő részletességgel világít rá az egyes betegségek lelki okaira, teljes körű, átfogó szemléletmódot alkalmazva. Legyen szó akár apróbb betegségekről, vagy nagyobbakról, külső és belső megjelenési formájukról, ebben a könyvben mindent megtalálunk. Ráadásul az olvasók tapasztalatai szerint találóan, ugyanis mindenki lel benne éppen aktuális üzenetet, ha valamilyen betegséggel küzd.

A gyógyulást pedig új megvilágításba helyezi, ha nem csupán a felszínt, a testi tünetet próbáljuk kezelni, hanem azzal együttesen megfejtjük a lelki hátterét, és ezáltal komplex módon közelíthetjük meg a gyógyulási folyamatot és a saját, valódi teendőnket amellett, hogy elmegyünk az orvoshoz, és beszedjük a receptre felírt tablettákat.

Ez a kötet rávilágít, hogy felelősek vagyunk a saját életünkért, és többet tehetünk önmagunkért és az egészségünkért, mint eddig gondoltuk volna.

Általános tudnivalók a vércsoportokról

A vörösvértestek felületén antigének találhatók, amelyek meghatározzák a vércsoportot. A vércsoportokat öröklött gének határozzák meg. Jelenleg 41 vércsoportrendszer van elfogadva, de a legismertebbek az AB0 és az Rh rendszer.

Miért olyan fontos az ölelés?!

Az ölelést a világon mind táján ismerik, alkalmazzák, hiszen a szeretet kimutatásának egyik legősibb formája. Gyógyító céllal is lehet alkalmazni, tessék kipróbálni.

Kütyüfüggőség: ma már a telefon használja az embert

Az okostelefonunk átvette az uralmat az életünk és a szabadidőnk felett. Az értelmes funkciók használata mellett vagy sokkal inkább helyett, haszontalan dolgokkal, végeláthatatlan rövid videók nézésével fárasztjuk magunkat, majd, teljesen jogosan, úgy érezzük, hogy nincs időnk semmire. Ha valamennyire is magadra ismertél, akkor ez a cikk neked szól. Ugyanis az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan alakul ki a telefonfüggőség és mit tehetünk ellene.

Próbálunk segíteni, mégsem sikerül – így alakul ki a téves empátia

Manapság egyre alaposabb tudást szerzünk a másokkal való együttműködés érzelmi hátteréről, emiatt furcsának tűnhet, hogy egy olyan alapkő, mint az empátia fogalma félreérthető lehet. Fontos tisztázni jelentését és megnyilvánulását önmagunkban és mások felé, mert könnyen meglehet, hogy amit együttérzésnek szántunk, az tulajdonképpen csak önsorsrontást hordoz magában.

Katyvaszos montázs ikonikus elemekből

Játékbeli elemmel indítva az írást, a hétköznapi viccelődés az a bohóckodás, de amit az Egy Minecraft film csinál, viszont gyémánt. Leginkább egy abszurdista alkotásnak lehet tekinteni a művet, amit komolyan egyáltalán nem lehet venni. Viszont a játék kedvelőinek szórakoztató lehet, hiszen szinte egy montázst állít össze annak elemeiből.