Az újdonság varázsa
- Dátum: 2015.11.10., 09:25
- hűség, kreativitás, párkapcsolat, szexualitás, újdonság
Az „újdonság erejét” gyakran emlegetjük, és magyarázzuk vele a félrelépéseket, illetve egy régi kapcsolat újra cserélését. Pedig az újdonság varázsa egy hosszabb ideje működő párkapcsolatban is jótékony hatású lehet.
Egy tartós párkapcsolat olyan fontos dolgokat biztosíthat számunkra, mint a bizalom, megértés, megismerés, biztonság, kiszámíthatóság. Ezek az értékek azonban könnyen elértéktelenednek szemünkben, mikor úgy érezzük, kapcsolatunk ellaposodott, beleszürkült a hétköznapok egyhangúságába. Nagyon fontos tudni, hogy ez ellen lehet tenni, és érdemes is!
Be kell csempészni a szürke hétköznapok közé egy kis izgalmat, valamilyen szokatlant, váratlant. Legyünk kreatívak abban, hogy milyen új, közös élmények jelenthetnének újdonságot párkapcsolatunkban. Nem feltétlenül kell konkrét szexuális jellegű újdonságra gondolni ahhoz, hogy újból szenvedélyt vigyünk együttléteinkbe. Más élményekből származó izgalom is pozitív hatással lehet szexuális életünkre.
Fontos, hogy párunkkal a megszokott környezeten kívül (család, otthon) is töltsünk időt, amikor nem a megszokott szerepeinkben mozgunk, amikor más oldalunkat is megmutathatjuk, felszabadulva a mindennapos rutin alól. Ehhez nem kell egy egzotikus utazás, csak ötlet és elhatározás, hogy néha kiszakadjunk a mindennapokból. A lényeg, hogy legyen időnk egymásra hangolódni, beszélgetni olyan témákról is, melyek nemcsak a családi élet szervezésére korlátozódnak.
Az is fontos, hogy érdeklődésünk ne szűnjön meg párunk iránt! Ez rajtunk is múlik, igen is figyeljünk fel azokra a dolgokra, amelyek fontosak neki. Érdeklődésünket, kíváncsiságunkat mindig éreztessük párunkkal, ezáltal továbbra is fontos lesz neki véleményünk, és motivált lesz arra, hogy megossza velünk élményeit.
Kivándorlási gyász - avagy miért félünk a külföldre költözéstől?
Sokan álmodoznak arról, hogy családi okból, kalandvágyból, esetleg egy stabilabb gazdasági, vagy politikai helyzet reményében kivándorolnak külföldre. Vannak, akik ezt a lépést meg is teszik, és elindulnak egy olyan ismeretlen úton, ami tele van kihívással, lehetőséggel, újfajta tapasztalatokkal, örömökkel, alkalmazkodással – és veszteséggel –. A cikkben azt tudhatjuk meg, hogy miért jár vegyes érzésekkel az áttelepülés, milyen veszteségekkel küzdünk meg a kiköltözés kapcsán, és hogyan érdemes erre felkészülni.
Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…
A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.
Hallottál már az AQ-ról?
Ismerjük az IQ és az EQ kifejezéseket, melyek az intelligenciát és az érzelmi intelligenciát írják le, de ki ismeri az AQ-t?
A családi szocializáció hiánya
A családban-lét nem csupán a felnövő generációk érdeke. Számtalan vizsgálat támasztja alá, hogy a házasságban és családban élő személyek egészségkilátásai jobbak, mint a családon kívül élőkéi (az infarktus-kockázat például nagyobb az egyedül élő, mint a házas férfiaknál). Sőt, a már kialakult betegségek gyógyulási és rehabilitációs esélyei is jobbak azoknál, akik családban élnek. A magányos életmód bizonyos mentális betegségek - a depresszió, az öngyilkosság, az alkoholizmus - szempontjából kifejezetten kockázati tényezőnek minősül.