Menü

Az újdonság varázsa

Az „újdonság erejét” gyakran emlegetjük, és magyarázzuk vele a félrelépéseket, illetve egy régi kapcsolat újra cserélését. Pedig az újdonság varázsa egy hosszabb ideje működő párkapcsolatban is jótékony hatású lehet.

Egy tartós párkapcsolat olyan fontos dolgokat biztosíthat számunkra, mint a bizalom, megértés, megismerés, biztonság, kiszámíthatóság. Ezek az értékek azonban könnyen elértéktelenednek szemünkben, mikor úgy érezzük, kapcsolatunk ellaposodott, beleszürkült a hétköznapok egyhangúságába. Nagyon fontos tudni, hogy ez ellen lehet tenni, és érdemes is!

Be kell csempészni a szürke hétköznapok közé egy kis izgalmat, valamilyen szokatlant, váratlant. Legyünk kreatívak abban, hogy milyen új, közös élmények jelenthetnének újdonságot párkapcsolatunkban. Nem feltétlenül kell konkrét szexuális jellegű újdonságra gondolni ahhoz, hogy újból szenvedélyt vigyünk együttléteinkbe. Más élményekből származó izgalom is pozitív hatással lehet szexuális életünkre.

Fontos, hogy párunkkal a megszokott környezeten kívül (család, otthon) is töltsünk időt, amikor nem a megszokott szerepeinkben mozgunk, amikor más oldalunkat is megmutathatjuk, felszabadulva a mindennapos rutin alól. Ehhez nem kell egy egzotikus utazás, csak ötlet és elhatározás, hogy néha kiszakadjunk a mindennapokból. A lényeg, hogy legyen időnk egymásra hangolódni, beszélgetni olyan témákról is, melyek nemcsak a családi élet szervezésére korlátozódnak.

Az is fontos, hogy érdeklődésünk ne szűnjön meg párunk iránt! Ez rajtunk is múlik, igen is figyeljünk fel azokra a dolgokra, amelyek fontosak neki. Érdeklődésünket, kíváncsiságunkat mindig éreztessük párunkkal, ezáltal továbbra is fontos lesz neki véleményünk, és motivált lesz arra, hogy megossza velünk élményeit.

A hiány érzése egy jóléti világ közepén

A XXI. század embere furcsa ellentmondásban él. A történelem során soha nem volt még ennyire kényelmes, biztonságos és kiszámítható az élet, mint manapság. A technológia kitágította a lehetőségeket, szolgáltatások sokasága könnyíti meg a mindennapokat, és a fejlett országokban a legtöbben szinte korlátlanul hozzáférhetnek lehetőségekhez és szórakozáshoz. Ennek ellenére érezhetjük úgy, hogy valami mégsem jó. Hová tűnik a vidámság, és miért olyan nehéz jól érezni magunkat, amikor látszólag semmi sem hiányzik.

Személyiségtípus kisokos. Mit árulhat el rólunk négy betű?

Milyenek vagyunk mi valójában? Biztos mindenki ismeri a különböző játékos és összetettebb személyiségteszteket, ennek része, hogy például valaki introvertált, extrovertált, csapatkapitány vagy inkább csapattag. Különböző hobbi típuselméleti próbálkozásokkal rengetegszer találkozni. Azonban kérdéses, hogy a valóságban mennyire komplex egy ember lelkivilága?

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.