Szedjünk vitamint?
- Dátum: 2015.12.07., 07:44
- ásványi anyag, étrend, Étrend-kiegészítő, nyomelem, táplálkozás, vitamin
A különböző étrend-kiegészítők sok ember mindennapjainak részei. Mondják, nélkülözésükkel nem lehet egészséges életmódot folytatni. Igaz ez?
Ezek a készítmények rendkívül népszerűek lettek az utóbbi két-három évtizedben. Használja őket fiatal és idős, a rendszeres sportoló és az egész nap az irodaszékben gubbasztó egyaránt. A vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel tele vannak a reklámok, minden helyzetben ajánlják mindenkinek, a kismamától egészen az aggastyánig.
Mit kell tudni róluk? A piac növekedése egyrészt pozitív, másfelől viszont a kínálat a minőség felhígulását is jelenti egyben. Rengetegféle termék van, ajánlatos biztos helyről, mondjuk gyógyszertárból beszerezni a megfelelőt. Hogy milyet?
Hát, igen. Ez a másik, amit érdemes hangsúlyozni. Mielőtt ilyesmit szedünk, mindenképpen kérjük ki orvosunk tanácsát, véleményét. Természetesen egyáltalán nem mindegy, mit veszünk magunkhoz, hiszen elképzelhető, hogy az adott vitaminra, vagy ásványi anyagra egész egyszerűen nincs is szükségünk.
A legjobb persze az, ha az értékes tápanyagok jelentős részét, netán egészét táplálkozással fedezzük, azonban előfordul, hogy ez nem lehetséges. Itt jönnek a képbe az említett étrend-, vagy táplálék-kiegészítők. A szakemberek egyébként általános helyzetben legtöbbször a multivitamin készítményeket ajánlják, mondván, így nem kell egyenként összeválogatni a termékeket, abban benne van minden fontos vitamin és ásványi anyag.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?