Menü

Az egészségmegőrző szemlélet fontossága

Manapság fordítva állunk az egészség kérdéséhez, mint kellene. Ahelyett, hogy vigyáznánk magunkra, és megőriznénk az egészségünket, bele se gondolunk a saját felelősségünkbe, ami a testünket és egészségi állapotunkat illeti. Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor rohanunk az orvosokhoz, hogy gyógyítsanak meg bennünket. Azt hisszük, hogy működőképes nézőpont, hogy csak bekapunk néhány tablettát, és máris megjavul bennünk, amire elromlott. Pedig ez nem ilyen egyszerű.

Az orvosok nem csodadoktorok, hogy varázspálcával (pontosabban néhány tablettával és kezeléssel) helyrehozzák az életmódunk következményeit. Sok kritika is őket éri emiatt: „nem tudnak semmit!” – szól ellenük a kritika. De biztos, hogy a hiba az ő gépezetükben van?

Lássuk be: a saját testünk a saját felelősségünk. Ha megtiszteljük azzal, hogy vigyázunk rá, egészséges táplálkozással, mozgással, valamint a lelkünkre való odafigyeléssel, azt meg fogja hálálni.

Igen, tény az is, hogy a jelenlegi egészségügyi rendszer elég kevés mozgásteret hagy a doktoroknak. Nincs egészségmegőrző orvoslás, amire pedig óriási szükség lenne! Továbbá kevesen foglalkoznak a betegségek lelki hátterével, és még kevesebben ismerik el azokat. A fizikai gyógyításon túl több nem fér bele.

Legyünk hát mi azok, akik elsősorban gondoskodunk önmagunkról, és az orvosainktól csak ennek a kiegészítését várjuk! Ennek ellenére reménykedünk abban, hogy az egészségmegőrző szemlélet hamarosan nem csak az alternatív gyógyászat területén lesz jelen.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.