Menü

Mi az a fényterápia?

A fény pozitív hatásait bárki észreveheti magán, a napsütéses évszakokban, időszakokban általában energikusabbak, sőt jókedvűbbek vagyunk. Nagyobb a teljesítőképességünk, fizikális és mentális téren egyaránt erősebbnek érezzük magunkat. Ennek természetesen megvan a biológiai magyarázata, amely nem csak a D-vitaminról szól. Leegyszerűsítve: a fény bizonyos fajta láncreakciót indít el a sejtekben, gyorsítja szervezetünk anyagcseréjét és erősíti az immunrendszert.

Az elsődleges fényterápia maga a napfény (amely nélkülözhetetlen), ugyanakkor számos olyan módszer létezik, amely a fény mesterséges előállításán alapul. Az orvosok évszázadok óta használják a különböző technológiákat (ezek egy része elég bonyolult, hiszen nem mindegy, milyen fajtájú, intenzitású fényről van szó), s évről évre többet tudunk meg az emberre gyakorolt hatásról.

Az egyik ilyen a depresszió sikeres kezelése, a téli, napsütésben szegény időszak lelki megterhelése számos esetben könnyíthető fényterápia segítségével.

A fényterápiát emellett célzottan lehet eredményesen használni különböző betegségekkel szemben, ilyenek például az égési sérülések, bőrproblémák, visszérbetegségek. A jövőben még nagyobb teret kaphatnak a fénnyel kapcsolatos terápiás technikák.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.