Segítsen-e a gyerek a ház körül?
- Dátum: 2016.04.11., 12:14
- allergia, elhízás, fizikum, friss levegő, gyerek, gyereknevelés, házimunka, kerti munka, szabad levegő, tüdőkapacitás
Arról már szóltunk, hogy érdemes bevonni a gyerekeket a házimunkába, de vajon mi a helyzet a kerti feladatokkal? Kérdés, hogy a számítógépek aranykorában mennyire képesek helyt állni az új generáció növendékei e tekintetben? A felmérések szerint a helyzet elkeserítő.
Ezek eredménye ugyanis az lett, hogy a legtöbb gyerek alig ismeri a ház körüli állatokat, szerszámokat, azok funkcióit, nem hogy esetleg használni is tudja azokat… Mindez persze nem csak a funkcionális ügyesség és talpraesettség tekintetében jelentkezik. Amíg régen a fiatalok sokat voltak szabad levegőn – minden időjárási körülmény közepette akár! -, addig a mai gyermekek tüdőkapacitása jóval alacsonyabb, sőt elterjedtebb náluk az allergia a különböző növények kapcsán is, hiszen a szervezetükben nem alakult ki a természetes ellenálló képesség.
A fizikumukról nem is beszélve, már oldalunk is hírt adott több korábbi felmérésről, mely szerint folyamatosan növekszik az elhízott gyermekek aránya, és a testállapot-felmérések sem kecsegtetnek bíztató eredményekkel.
Igen ám, de mit tehet a szülő? Elég sokat! Legfőképpen azt, hogy bevonja a gyerekeket a ház körüli munkába, valamint hogy minél többet terelgeti a szabad levegőn való játékra, szabadidő eltöltésre (tablet helyett biciklit, dvd helyett ugrókötelet kaphat ajándékba). Persze nem mindenki lakik családi házban, hogy ezt megtehesse, de még akkor is sok lehetőség áll rendelkezésre. Pl. nagymamánál, baráti családoknál is lehet élményeket, tapasztalatokat gyűjteni, sok szálláshely pedig eleve a vidéki hangulatra építi a szolgáltatásait. Alakultak már olyan szülő-gyermek körök országszerte, ahol pl. kerékpárt szerelnek együtt a klubfoglalkozások során, vagy meglátogatnak különböző mezőgazdasági üzemeket, ezekhez is érdemes csatlakozni.
Bármilyen igyekezetünk lehet pozitív hatású, a lényeg, hogy mutassuk meg: a farmok nem csak a virtuális térben léteznek, és a kütyükön túl is van élet, sőt: az a valóságos. A gyermekünk egészségét és reális világképét segíthetjük ezzel.
Úszni tanulunk felnőttfejjel…
Tudom, mélyen átérzem a bizonytalan első mozdulatokat, az először kellemetlenül hideg vizet, a gyerekeket, akik sebesen és szabályosan úsznak el mellettünk gyorsúszással…hatévesek, akik szelik a vizet háton, miközben mi „jaj én csak mellúszásban tudok” mentegetőzéssel igazítjuk az úszósapkát és merülünk egyet az először mellig érő hullámokba.
Felvételizik a gyerek!
Aki benne van, azért, aki azt gondolja, még messze van ez, annak pedig azért ajánlom a most következő felvételivel kapcsolatos tudnivalók áttanulmányozását. Középiskolai felvételik 2025.
Hideg terápiával az egészség megőrzéséért
Nem is gondolnánk, hogy a hideg mennyi mindenre megoldás lehet, pedig a szervezetünknek időnket, vagy akár minimális dózisokban a mindennapjaink részeként igenis jót tehet a hideg víz, vagy az extrém hőmérsékletek jótékony hatásait kihasználó terápiás módszerek.
Vonzd be a szerencsét Feng Shui-val!
Teljességgel lehetetlen, hogy azonnal elkezdjem a készen és szépen berendezett otthonom megvariálni, átfesteni, újra gondolni, azonban nem elképzelhetetlen néhány egyszerű tipp ahhoz, hogy a Feng Shui-t megteremthessem a lakásomban.
Műszempilla, műköröm és társai tizenéves korban
Normális dolog-e, ha tízévesen gyantáztat a kislány, tizenkét évesen már műszempillát visel, a műköröm pedig már alapdolog – egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek, mit gondolnak erről szakemberek, erről elmélkedünk mai cikkünkben.