Segítsen-e a gyerek a ház körül?
- Dátum: 2016.04.11., 12:14
- allergia, elhízás, fizikum, friss levegő, gyerek, gyereknevelés, házimunka, kerti munka, szabad levegő, tüdőkapacitás
Arról már szóltunk, hogy érdemes bevonni a gyerekeket a házimunkába, de vajon mi a helyzet a kerti feladatokkal? Kérdés, hogy a számítógépek aranykorában mennyire képesek helyt állni az új generáció növendékei e tekintetben? A felmérések szerint a helyzet elkeserítő.
Ezek eredménye ugyanis az lett, hogy a legtöbb gyerek alig ismeri a ház körüli állatokat, szerszámokat, azok funkcióit, nem hogy esetleg használni is tudja azokat… Mindez persze nem csak a funkcionális ügyesség és talpraesettség tekintetében jelentkezik. Amíg régen a fiatalok sokat voltak szabad levegőn – minden időjárási körülmény közepette akár! -, addig a mai gyermekek tüdőkapacitása jóval alacsonyabb, sőt elterjedtebb náluk az allergia a különböző növények kapcsán is, hiszen a szervezetükben nem alakult ki a természetes ellenálló képesség.
A fizikumukról nem is beszélve, már oldalunk is hírt adott több korábbi felmérésről, mely szerint folyamatosan növekszik az elhízott gyermekek aránya, és a testállapot-felmérések sem kecsegtetnek bíztató eredményekkel.
Igen ám, de mit tehet a szülő? Elég sokat! Legfőképpen azt, hogy bevonja a gyerekeket a ház körüli munkába, valamint hogy minél többet terelgeti a szabad levegőn való játékra, szabadidő eltöltésre (tablet helyett biciklit, dvd helyett ugrókötelet kaphat ajándékba). Persze nem mindenki lakik családi házban, hogy ezt megtehesse, de még akkor is sok lehetőség áll rendelkezésre. Pl. nagymamánál, baráti családoknál is lehet élményeket, tapasztalatokat gyűjteni, sok szálláshely pedig eleve a vidéki hangulatra építi a szolgáltatásait. Alakultak már olyan szülő-gyermek körök országszerte, ahol pl. kerékpárt szerelnek együtt a klubfoglalkozások során, vagy meglátogatnak különböző mezőgazdasági üzemeket, ezekhez is érdemes csatlakozni.
Bármilyen igyekezetünk lehet pozitív hatású, a lényeg, hogy mutassuk meg: a farmok nem csak a virtuális térben léteznek, és a kütyükön túl is van élet, sőt: az a valóságos. A gyermekünk egészségét és reális világképét segíthetjük ezzel.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?
Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!
Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje
A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.
Az internetes csalások veszélyei, megelőzése
Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?