Menü

Egy nagyon egyszerű módszer, amivel megállíthatjuk az egész napos ülés káros hatásainak kialakulását!

Mindenki tisztában van azzal a ténnyel, hogy egész nap egy helyben ülni egészségtelen. Egyes tanulmányok szerint ez olyan rossz a testnek, hogy a szokásos mindennapi edzés sem elég ahhoz, hogy ellensúlyozni tudja az ülés okozta károkat a testben. Mit tehet az ember, ha irodában dolgozik?

A helyzet lehet, hogy egyszerűbben megoldható, mint gondolnánk. Még egy olyan méretű asztal sem szükséges hozzá, amely mellett kényelmes állva dolgozni. Helyette inkább próbáljunk meg a napunk minden órájába beiktatni néhány percet, amikor felállunk, és megyünk két kört az irodában vagy a környékén. A séta a legjobb, mivel ez jóval több kalóriát éget el, mintha csak szimplán felállunk az asztal mellől. De ha csak felállunk, és nyújtunk egy kicsit, már az is jobb, mint lusta módon inkább ülve maradni. Ha napi 8 órában ülőmunkát végzünk, a pihentető séta mindössze 16 percünket veszi el a munkaidőből. Tehát mindössze annyi kell, hogy a hosszú ülőperiódusokat szakítsuk meg egy kevés mozgással! Igaz, hogy egy kis járkálással több kalóriát égetünk el, mint egy egyszeri felállással, de egy tanulmány szerint már ez is 9-cel több kalóriát éget el, mintha ülve maradunk. Nem hangzik túl soknak, de ez a kis mozzanat is napi 80, heti 400, vagy mondhatjuk úgy, hogy havi 1600 kalória elégetését jelenti, ha csak napi 8 órát és heti 5 napot dolgozunk. Ez szép és jó, de egy nemrégiben megjelent folyóirat cikk szerint azok, akik járkálással töltik az óránkénti néhány perc szünetet, háromszor annyi kalóriát égetnek el, mint azok, akik csak felállnak. Ez az adat arra az esetre is vonatkozik, ha csak nagyon könnyű tempóban sétálgatunk.

Egy 2015 júniusában megjelent tanulmány azonban azt javasolja, hogy legalább napi 2 órát töltsünk a székünkön kívül, hogy biztosan megakadályozzuk a szív- és anyagcsere betegségek kialakulását. Ebben az esetben is azt tanácsolják a kutatók, hogy akár állással, akár járkálással, a lényeg, hogy töltsük mással ezt a rövid időt.

Tehát az útravaló a következő: Mozogjunk, amennyit csak tudunk, még akkor is, ha a munkánk egész napos ülésre kényszerít minket! Álljunk fel, sétáljunk, ugráljunk, találjunk ki bármit! A lényeg, hogy szakítsuk meg az egy helyben állomásozó napi rutinunkat valami más mozgásformával! A testünk meg fogja köszönni!

Forrás: www.businessinsider.com
Fotó: sxc.hu

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?