Bevált tippek a nyári babaápoláshoz
- Dátum: 2016.07.26., 13:10
- baba, babaápolás, gyógynövény, kamilla, körömvirág, levendula, natúr, natúrkozmetikum, paradicsom, természetes
Babád leégett a napon? Megcsípte a szúnyog? Kiszárította a víz a bőrét? Fejtörést okoz, hogy mivel kezeld azonnal, hogyan oldd meg a felmerülő problémákat otthon, lehetőleg gyógynövényekkel, vegyszerek nélkül, a legegyszerűbben? Íme szakértőnk négy leghasznosabb tippje!
1. Levendula horzsolásokra
A levendula antibakteriális hatása miatt segíti a horzsolások és a zúzódások gyógyulását, továbbá csökkenti a rovarcsípések fájdalmát. A legegyszerűbben úgy tudjuk kihasználni a hatását, ha a levendula illóolajat belecsepegtetjük a baba fürdővízébe. Fontos, hogy mindig terápiás minőségű illóolajat használjunk, ami valóban tartalmazza az értékes komponenseket.
2. A sokoldalú körömvirág
Ha szeretsz főzőcskézni, könnyen készíthetsz körömvirág-krémet a babádnak. A körömvirág a benne található flavonoidok, illóolaj, nyálkaanyag, karotinoid és E-vitamin miatt egyedülállóan jól használható:
- Sebgyógyításra, mert hámosító hatása van
- Rovarcsípésekre és enyhébb napégésre, illetve szoptatós anyukák mellbimbójára, mert gyulladáscsökkentő hatású is
- Újabban rákellenes kutatások is bizonyították már, hogy külsőleg a bőrrák gyógyításában segíthet.
Íme, egy könnyen elkészíthető recept, ami remekül használható a babáknál: http://herbarting.hu/szakertoi-cikkek/mivel-apold-a-babad-boret-nyaron
3. Paradicsom, a nyugtató
A nyár nagy kedvence, a paradicsom több problémán is segít egyszerre. Külsőleg remekül kihasználható a nyugtató, tisztító hatása. Kössük a baba csípésének helyére, és fedjük le gézzel. Így kevésbé fog fájni neki, a csípés is kitisztul, a gyulladás pedig lelohad. Használhatjuk még napégés kezelésére, mivel a benne lévő likopin és E-vitamin hidratálja és regenerálja a bőrt. A legegyszerűbb megoldás, ha paradicsompakolást készítünk: fogunk egy paradicsomot és aprítógépben pépesítjük. Majd felkenjük a bőrre és gézzel stabilizáljuk. Ha a babánk ezt már nem viseli jól, akkor csak kenjük át a bőrét egy félbevágott paradicsommal.
4. Kamilla, a régi segítő
Ki ne ismerné gyerekkorából a kamillát? Mindenkit nyüstölt az anyukája azzal, hogy igya meg a kamillateát és inhaláljon vele. Igaza volt! E gyógynövény tényleg remek hatású, és jól használható a babánál, mivel:
- gyulladáscsökkentő hatása miatt megnyugtatja a bőrt, például a pikkelysömör és az ekcéma gyulladt állapotában
- csökkenti a napozás miatti leégés, a rovarcsípések és a herpesz tüneteit
Legegyszerűbben úgy tudjuk alkalmazni, ha kamillás borogatást rakunk az érintett bőrfelületre. Először 2 dl forró vízben áztassunk ki lefedve 1 evőkanálnyi kamillát 20 percig, majd a főzetet hűtsük le, és borogatásként használjuk.
További érdekességek és információk a gyógynövényes babaápolásról: herbarting.hu
A szerzőről:
Szabó-Vida Zsófia: "Kertészmérnökként már régóta nagyon fontosnak tartom kihasználni mindazt a jót, amit a növények tudnak adni nekünk. 2005-ben végeztem a Kertészeti Egyetemen, gyógynövény-szakon. 2010-ben találtam meg a krémkészítés világát és lettem okleveles szappan- és kencekészítő mester. Célom az, hogy a gyógynövényekben rejlő hatalmas tudást kiaknázva készítsek bio minősítésű, kézzel készült natúrkozmetikumokat, és álmom, hogy a jövőben ezek alapját a saját magam által termesztett bio gyógynövények adják, addig pedig magyar, német és angol partnereim gondoskodnak a kiváló bio alapanyagokról."
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.