Menü

Bevált tippek a nyári babaápoláshoz

Babád leégett a napon? Megcsípte a szúnyog? Kiszárította a víz a bőrét? Fejtörést okoz, hogy mivel kezeld azonnal, hogyan oldd meg a felmerülő problémákat otthon, lehetőleg gyógynövényekkel, vegyszerek nélkül, a legegyszerűbben? Íme szakértőnk négy leghasznosabb tippje!

1. Levendula horzsolásokra

A levendula antibakteriális hatása miatt segíti a horzsolások és a zúzódások gyógyulását, továbbá csökkenti a rovarcsípések fájdalmát. A legegyszerűbben úgy tudjuk kihasználni a hatását, ha a levendula illóolajat belecsepegtetjük a baba fürdővízébe. Fontos, hogy mindig terápiás minőségű illóolajat használjunk, ami valóban tartalmazza az értékes komponenseket.

2. A sokoldalú körömvirág

Ha szeretsz főzőcskézni, könnyen készíthetsz körömvirág-krémet a babádnak. A körömvirág a benne található flavonoidok, illóolaj, nyálkaanyag, karotinoid és E-vitamin miatt egyedülállóan jól használható:
- Sebgyógyításra, mert hámosító hatása van
- Rovarcsípésekre és enyhébb napégésre, illetve szoptatós anyukák mellbimbójára, mert gyulladáscsökkentő hatású is
- Újabban rákellenes kutatások is bizonyították már, hogy külsőleg a bőrrák gyógyításában segíthet.
Íme, egy könnyen elkészíthető recept, ami remekül használható a babáknál: http://herbarting.hu/szakertoi-cikkek/mivel-apold-a-babad-boret-nyaron

3. Paradicsom, a nyugtató

A nyár nagy kedvence, a paradicsom több problémán is segít egyszerre. Külsőleg remekül kihasználható a nyugtató, tisztító hatása. Kössük a baba csípésének helyére, és fedjük le gézzel. Így kevésbé fog fájni neki, a csípés is kitisztul, a gyulladás pedig lelohad. Használhatjuk még napégés kezelésére, mivel a benne lévő likopin és E-vitamin hidratálja és regenerálja a bőrt. A legegyszerűbb megoldás, ha paradicsompakolást készítünk: fogunk egy paradicsomot és aprítógépben pépesítjük. Majd felkenjük a bőrre és gézzel stabilizáljuk. Ha a babánk ezt már nem viseli jól, akkor csak kenjük át a bőrét egy félbevágott paradicsommal.

4. Kamilla, a régi segítő

Ki ne ismerné gyerekkorából a kamillát? Mindenkit nyüstölt az anyukája azzal, hogy igya meg a kamillateát és inhaláljon vele. Igaza volt! E gyógynövény tényleg remek hatású, és jól használható a babánál, mivel:
- gyulladáscsökkentő hatása miatt megnyugtatja a bőrt, például a pikkelysömör és az ekcéma gyulladt állapotában
- csökkenti a napozás miatti leégés, a rovarcsípések és a herpesz tüneteit
Legegyszerűbben úgy tudjuk alkalmazni, ha kamillás borogatást rakunk az érintett bőrfelületre. Először 2 dl forró vízben áztassunk ki lefedve 1 evőkanálnyi kamillát 20 percig, majd a főzetet hűtsük le, és borogatásként használjuk.

További érdekességek és információk a gyógynövényes babaápolásról: herbarting.hu

A szerzőről:
Szabó-Vida Zsófia: "Kertészmérnökként már régóta nagyon fontosnak tartom kihasználni mindazt a jót, amit a növények tudnak adni nekünk. 2005-ben végeztem a Kertészeti Egyetemen, gyógynövény-szakon. 2010-ben találtam meg a krémkészítés világát és lettem okleveles szappan- és kencekészítő mester. Célom az, hogy a gyógynövényekben rejlő hatalmas tudást kiaknázva készítsek bio minősítésű, kézzel készült natúrkozmetikumokat, és álmom, hogy a jövőben ezek alapját a saját magam által termesztett bio gyógynövények adják, addig pedig magyar, német és angol partnereim gondoskodnak a kiváló bio alapanyagokról."

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.