Menü

Nem luxus ősszel és télen nyaralni

Ki ne vágyott volna arra, hogy egy jéghideg téli napon felszálljon a repülőgépre, ami egyenesen a nyárban landol? Azokat leszámítva, akik félnek a repüléstől és az utazástól, sokan álmodoztak már ilyesmiről az életükben. Viszont azt gondolják, hogy a télből utazni a nyárba, vagy legalábbis valamivel kellemesebb hőmérsékletű helyekre óriási luxus és rettenetesen drága. Érdemes jobban utánanézni: bizony olcsóbb lehet ezekben az időszakokban üdülni, mint nyáron a Balatonon kikapcsolódni! Miként lehetséges ez?

Azt, hogy mikor van szezon, nem csak a célállomás időjárása, hanem a hazai szokások is befolyásolják. A magyar emberek jellemzően nyáron nyaralnak, akkor vesznek ki hosszabb szabadságot, és ilyenkor utaznak el külföldre. Ilyen szempontból lényegtelen, hogy az úticél helyszínén is szezon van-e, avagy sem, a hazai repjegy árakat ez az igény határozza meg. Ebből kifolyólag szeptember végétől - októbertől jóval kedvezményesebb áru repülőjegyeket találhatunk.

Olyan helyszíneket is érdemes megnézni, amelyek akár télen, akár nyáron kellemesek, pl. délebbre elhelyezkedő nagyvárosok, ahol bár nincs tavaszi, vagy nyárias időjárás, a hazainál mégis sokkal kellemesebb. Itt is jelentősen olcsó áron üdülhetünk, ha szemfülesek vagyunk, főleg a "holtidőszakokban". Mik ezek? Azok az időpontok, amik általánosan kevésbé kihasználtak az utazások tekintetében. Az ünnepnapok, a szünidők idején mindig sokkal drágábbak a replülőjegyek (sőt, sokszor a szállás árak is!), mint mondjuk január első heteiben.

Érthető, hogy nem könnyű így utazást szerveznie azoknak, akiknek okosan kell gazdálkodnia a munkahelyi szabadnapokkal, viszont lehet, hogy csak a beállítódásunkat kell átállítani: a hosszabb szabadságokat nem nyárra, hanem alternatív időpontokra igazítani. Lehetséges, hogy még a kollégáink is hálásak lesznek érte.

Bizony érdemes "kitanulni" a különböző utazási praktikákat, mert ha már körbenyaraltuk a Balatont, akkor lehet, hogy szívesen elmennénk mondjuk Rómába, vagy Brüsszelbe, esetleg a kellemes tavaszt ígérő tengerpartokra - ugyanabból a pénzügyi keretből, és nem drágábban.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.