Nem luxus ősszel és télen nyaralni
- Dátum: 2016.09.13., 08:52
- holtszezon, kikapcsolódás, nyár, nyaralás, ősz, repjegy, repülés, repülő, repülőjegy, szabadnap, szabadság, szállás, szezon, szünidő, tavasz, tél, üdülés
Ki ne vágyott volna arra, hogy egy jéghideg téli napon felszálljon a repülőgépre, ami egyenesen a nyárban landol? Azokat leszámítva, akik félnek a repüléstől és az utazástól, sokan álmodoztak már ilyesmiről az életükben. Viszont azt gondolják, hogy a télből utazni a nyárba, vagy legalábbis valamivel kellemesebb hőmérsékletű helyekre óriási luxus és rettenetesen drága. Érdemes jobban utánanézni: bizony olcsóbb lehet ezekben az időszakokban üdülni, mint nyáron a Balatonon kikapcsolódni! Miként lehetséges ez?
Azt, hogy mikor van szezon, nem csak a célállomás időjárása, hanem a hazai szokások is befolyásolják. A magyar emberek jellemzően nyáron nyaralnak, akkor vesznek ki hosszabb szabadságot, és ilyenkor utaznak el külföldre. Ilyen szempontból lényegtelen, hogy az úticél helyszínén is szezon van-e, avagy sem, a hazai repjegy árakat ez az igény határozza meg. Ebből kifolyólag szeptember végétől - októbertől jóval kedvezményesebb áru repülőjegyeket találhatunk.
Olyan helyszíneket is érdemes megnézni, amelyek akár télen, akár nyáron kellemesek, pl. délebbre elhelyezkedő nagyvárosok, ahol bár nincs tavaszi, vagy nyárias időjárás, a hazainál mégis sokkal kellemesebb. Itt is jelentősen olcsó áron üdülhetünk, ha szemfülesek vagyunk, főleg a "holtidőszakokban". Mik ezek? Azok az időpontok, amik általánosan kevésbé kihasználtak az utazások tekintetében. Az ünnepnapok, a szünidők idején mindig sokkal drágábbak a replülőjegyek (sőt, sokszor a szállás árak is!), mint mondjuk január első heteiben.
Érthető, hogy nem könnyű így utazást szerveznie azoknak, akiknek okosan kell gazdálkodnia a munkahelyi szabadnapokkal, viszont lehet, hogy csak a beállítódásunkat kell átállítani: a hosszabb szabadságokat nem nyárra, hanem alternatív időpontokra igazítani. Lehetséges, hogy még a kollégáink is hálásak lesznek érte.
Bizony érdemes "kitanulni" a különböző utazási praktikákat, mert ha már körbenyaraltuk a Balatont, akkor lehet, hogy szívesen elmennénk mondjuk Rómába, vagy Brüsszelbe, esetleg a kellemes tavaszt ígérő tengerpartokra - ugyanabból a pénzügyi keretből, és nem drágábban.
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.
Mit kell tudni a jojobáról?
A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.
Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?
Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!
A Balatonnál télen is van program
A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.
Novemberi kerti teendők
Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.