Menü

Hogy állunk a csontritkulással?

RÖVID HÍREK

Október 15. a csontritkulás Világnapja volt, ilyenkor itt az alkalom, hogy áttekintsük a jelenlegi helyzetet és megismételjünk néhány fontos tudnivalót.

A helyzet sajnos nem túl jó, Magyarországon az emberek csaknem háromnegyede nem jut elég D-vitaminhoz, amelynek hiánya a csontritkulás egyik előidézője. A probléma gyermekkorban kezdődik, és a D-vitamin hiány mellett nem megfelelő kalciumbevitelre vezethető vissza elsősorban.

A csontritkulásban szenvedőknek nemcsak a csontjaik törnek könnyebben, hanem más, egyéb egészségügyi problémáik is keletkezhetnek. A megfelelő étrend mellett a mozgásban gazdag életmód jelenti a megelőzést, ugyanakkor a kezelésekre is oda kell figyelni.

Elalvás előtti rángatózás okai

Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.

Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?

Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?