A „halott hálószoba” jelenség és megoldásai
- Dátum: 2017.07.24., 17:59
- házimunka, játék, javaslat, megoldás, mozgás, párkapcsolat, pártanácsadás, párterápia, probléma, sport, szerelem, szerepjáték, szeretet, szeretkezés, szex, szexuális élet, szexualitás, tanács, terápia
Rohanó világunkban az együtt élő párok elég magas százalékát sújtja a halott hálószobának nevezett jelenség. A nevéből vajmi egyszerű kikövetkeztetnünk, mit is jelent. De van-e rá megoldás?
Szakértők szerint sajnos egyre több fiatal, a 20-as, 30-as éveiben járó pár szenved a halott hálószobának nevezett jelenségtől. Hiába érzik azt, hogy szeretik egymást, szeretnek együtt lenni, nincs meg köztük a „normálisnak” ítélt szexmennyiség. Természetesen mindenkinek más „mennyiség” szükséges az egyensúlyhoz, ezért gyakran olvashatjuk, hogy a jól működő kapcsolat egyik alapköve, hogy ez az arány a pár két tagjánál hozzávetőleg megegyezzen.
Problémák jelentkezhetnek, ha a két fél szexuális igényei túlzottan eltérnek
Fontos megkeresni a probléma forrását. Először magunkban gondolkodjunk el, és ha nem leljük meg az okokat, párunkkal közösen próbáljuk megtalálni a szex hiányának okait. Szerencsére tudatosan is tehetünk a jobb szexuális élet érdekében! Erre kínálunk most néhány megoldást.
Időzítsük a szexet! Írjuk fel a naptárba, vagy beszéljük meg előre, hogy ezt követően a kedd este lesz az, amikor a szeretkezés lesz a közös időtöltés célja.
Hasznos eszköz lehet az időzített "szexrandi"
Mozogjunk! Kutatási eredmények vannak arra vonatkozóan, hogy a fizikai aktivitás, a mozgás és a szexuális élet gyakorisága között közvetlen összefüggés van. Mozgás közben a szervezetünk endorfint termel, ami pedig a „szex hormonok” felszabadítását stimulálja.
Játsszunk! A szex shopokban kapható apró kiegészítők is feldobhatják a közös nemi életet. De ha ez túl távol áll tőlünk, akkor egy-egy szerepjáték bevállalása is remek ötlet lehet.
A játékosság feldobhatja a szexuális életet
Gondolkodjunk el a terápia lehetőségén! Sok férfi ódzkodik ettől a megoldástól, hiszen nem fűlik a foguk ahhoz, hogy órákon keresztül egy kanapán üldögéljenek, és a nemi életük tökéletlenségeiről beszélgessenek. Azonban nem kell megijedni, párban terápiára járni teljesen más élmény! A terapeuta gyakran feladatokat ad a pároknak, amiket közösen kell elvégezniük, és nem is ott a beszélgetés helyszínén, hanem a következő alkalomig valahol máshol. Jó ötlet, ha elküldi őket, hogy együtt vásároljanak egy szexuális kiegészítőt az ágyba. :)
Nem utolsó sorban pedig teljesen más jellegű példákkal is lehet találkozni a neten. Egy férj eldönti, hogy végre hatékonyabban kiveszi a részét a házimunkából annak érdekében, hogy a feleségét ezzel tehermentesítse. Egyre többet ad, cserébe nem vár el semmit. A történet végére a kapcsolat harmóniája megint beáll, a meghitt, őszinte beszélgetések újra megjelennek, és végül, de nem utolsó sorban a szex is visszatér a házasságba. Pedig nem is ezzel a céllal indult a folyamat.
Felhasznált irodalom: itt
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?
Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?
A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.