Menü

A „halott hálószoba” jelenség és megoldásai

Rohanó világunkban az együtt élő párok elég magas százalékát sújtja a halott hálószobának nevezett jelenség. A nevéből vajmi egyszerű kikövetkeztetnünk, mit is jelent. De van-e rá megoldás?

Szakértők szerint sajnos egyre több fiatal, a 20-as, 30-as éveiben járó pár szenved a halott hálószobának nevezett jelenségtől. Hiába érzik azt, hogy szeretik egymást, szeretnek együtt lenni, nincs meg köztük a „normálisnak” ítélt szexmennyiség. Természetesen mindenkinek más „mennyiség” szükséges az egyensúlyhoz, ezért gyakran olvashatjuk, hogy a jól működő kapcsolat egyik alapköve, hogy ez az arány a pár két tagjánál hozzávetőleg megegyezzen.


Problémák jelentkezhetnek, ha a két fél szexuális igényei túlzottan eltérnek

Fontos megkeresni a probléma forrását. Először magunkban gondolkodjunk el, és ha nem leljük meg az okokat, párunkkal közösen próbáljuk megtalálni a szex hiányának okait. Szerencsére tudatosan is tehetünk a jobb szexuális élet érdekében! Erre kínálunk most néhány megoldást.

Időzítsük a szexet! Írjuk fel a naptárba, vagy beszéljük meg előre, hogy ezt követően a kedd este lesz az, amikor a szeretkezés lesz a közös időtöltés célja.


Hasznos eszköz lehet az időzített "szexrandi"

Mozogjunk! Kutatási eredmények vannak arra vonatkozóan, hogy a fizikai aktivitás, a mozgás és a szexuális élet gyakorisága között közvetlen összefüggés van. Mozgás közben a szervezetünk endorfint termel, ami pedig a „szex hormonok” felszabadítását stimulálja.

Játsszunk! A szex shopokban kapható apró kiegészítők is feldobhatják a közös nemi életet. De ha ez túl távol áll tőlünk, akkor egy-egy szerepjáték bevállalása is remek ötlet lehet.


A játékosság feldobhatja a szexuális életet

Gondolkodjunk el a terápia lehetőségén! Sok férfi ódzkodik ettől a megoldástól, hiszen nem fűlik a foguk ahhoz, hogy órákon keresztül egy kanapán üldögéljenek, és a nemi életük tökéletlenségeiről beszélgessenek. Azonban nem kell megijedni, párban terápiára járni teljesen más élmény! A terapeuta gyakran feladatokat ad a pároknak, amiket közösen kell elvégezniük, és nem is ott a beszélgetés helyszínén, hanem a következő alkalomig valahol máshol. Jó ötlet, ha elküldi őket, hogy együtt vásároljanak egy szexuális kiegészítőt az ágyba. :)

Nem utolsó sorban pedig teljesen más jellegű példákkal is lehet találkozni a neten. Egy férj eldönti, hogy végre hatékonyabban kiveszi a részét a házimunkából annak érdekében, hogy a feleségét ezzel tehermentesítse. Egyre többet ad, cserébe nem vár el semmit. A történet végére a kapcsolat harmóniája megint beáll, a meghitt, őszinte beszélgetések újra megjelennek, és végül, de nem utolsó sorban a szex is visszatér a házasságba. Pedig nem is ezzel a céllal indult a folyamat.

Felhasznált irodalom: itt

Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.

Kötődési típusok bemutatása

A kötődés kérdése évszázadok óta foglalkoztatja az embereket, hiszen alapvető szerepet játszik személyes jólétünkben, kapcsolati mintázatainkban és társas életünkben. A pszichológiában a kötődési stílusok befolyásolják, hogyan érezzük, viselkedésünket és reagálunk másokkal való kapcsolatainkban. A különböző kötődési típusok egymással való kölcsönhatása jelentős hatással lehet párkapcsolataink sikerességére és dinamikájára.

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.