Menü

5 mód, hogy motiváltak maradjunk

A motiváció tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy miért is csináljuk azt, amit csinálunk. Van egy kérdés, amit időnként érdemes feltennünk magunknak: „Ha vezetőként vagyunk jelen az életben, hogyan maradhatunk motiváltak?” Vagy másként: „Mi ad értelmet, jelentést az életemnek?”

Hogyan tarthatjuk magunkat ebben az állapotban? Lentebb néhány egyszerű technikát olvashattok.

1. Hagyjunk időt a visszajelzésre! Az üzletben és a magánéletünkben is rendszerint elfelejtünk reflektálni saját magunkra és arra, hogy mi is történik éppen az életünkben, illetve mit tanulhatunk ezekből a dolgokból.

2. Ne felejtsünk el álmodni! Néhány embert annyira lefoglalnak a mindennapi feladatai, hogy elfelejtenek a jövőről álmodni. Ezért nem vágynak túl sokra vagy túl messzire, sem magukért, sem a szervezetükért, ahol dolgoznak, vagy amivel foglalkozni szeretnének. „Miről álmodok, hogy megvalósítsam az életben? A karrieremben van valami ilyen?”

3. Szenteljünk egy kis figyelmet azoknak, akik sikeresek körülöttünk! Találjunk szerepmintákat, amelyek megérdemlik a figyelmet. Akik úgy irányítják az életüket, a karrierjüket, amilyen módon mi is vágyunk erre. Akik különböznek másoktól olyan módon, ahogyan mi magunk is szeretnénk.

4. Kicsit vonuljunk vissza a haladástól! Legalább egyszer egy évben – ha nem gyakrabban – vizsgáljuk meg az életünket és a céljainkat. Talán szeretnénk is kimozdítani magunkat a mindennapokból, és elmenni valahová, ahol sem telefonon, sem e-mailen keresztül nem érnek el minket.

5. Mentoráljunk valaki mást! A legjobb módja annak, hogy kiszivárogtassuk, amit mi magunk jól tudunk, ha megosztjuk azt másokkal. Segíteni egy másik embernek ráadásul gyümölcsöző lehet motivációnkat illetően.

Forrás: https://marksanborn.com/5-ways-to-stay-motivated/

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?