Segítségért kiált a hajunk a hidegben!
- Dátum: 2017.12.14., 19:44
- frizura, haj, hajápolás, hajnövekedés, hajtöredezés, hajvasalás, hideg, hidratálás, hó, hőingadozás, sapka, szépség, tél, víz, vizes haj
Közelegnek az ünnepek és ilyenkor a nagy rohanásban elfelejtünk magunkról gondoskodni. Feledésbe merül, hogy a hajunk is megsínyli a hideg időt, és gondot kell fordítanunk az ápolására. Néhány jótanács, hogy miként védjük hajunkat a téli időszakban.
A tél eljövetelével eszünkbe juthat, amikor kisebb harcot vívtunk édesanyánkkal a sapkahasználat ügyében. Ő volt az, aki minden reggel elmondta, hogy iskolába menet húzzunk sapkát, mert megfázhat a fejünk. Mi meg természetesen csak addig voltunk hajlandóak a sapkát viselni, míg anyukánk szeme előtt voltunk, majd ezt követően egy határozott mozdulattal a táskánkba rejtettük azt.
Pedig olykor igen hasznos is lehet egy sapka, sál vagy kapucni használata. Nem jó, ha nagy hőingadozásnak tesszük ki a hajunkat vagy akár a fejbőrünket, hiszen akkor könnyen kiszáradhat, rugalmasságát elveszítheti, illetve hajhullást is eredményezhet, mindezek mellett pedig hamar korpásodhat a fejbőrünk - ezt nevezik a fej megfázásának. Ezen ruhadarabok viselése a széltől is megóvhatja a frizuránkat, hiszen az is károsan hathat a haj épségére.
Nagyon fontos még az is, hogy használjunk hidratáró hajpakolást, hajbalzsamot, amely visszaadhatja hajunk nedvességtartamát és megóvja a hajvégeket a töredezettségtől. Viszont óvatosan bánjunk a hajvasalóval! Ha éppen hazaértünk elázott vagy hideg hajjal, akkor ne essünk egyből neki hajvasalóval, inkább várjuk meg, míg felveszi a szobahőmérsékletét. Ennek a fordítottja is igaz: ne akarjunk frissen vasalt hajjal elindulni otthonról. Várjunk pár percet, míg a hajunk lehül, csak aztán induljunk a dolgunkra.
A táplálkozásunk is nagyban befolyásolja hajunk egészségét, minőségét és szépségét. A helyes és egészséges táplálkozás az év bármelyik szakaszában fontos, de a téli időszakban kifejezetten figyelnünk kell rá, hiszen kevesebb ásványi anyaghoz és vitaminhoz jut ilyenkor a szervezetünk. Ezeket zöldség és gyümölcs fogyasztásával tudjuk pótolni. Ezzel nem csak az immunrendszerünket erősítjük, hanem a hajunkat is. A víz-bevitelünkre is oda kell figyelni, hiszen ezzel is hozzájárulunk a hajunk egészségéhez. Egy szó mint száz, igyunk eleget, de ez természetes vízre értendő.
Ha mindezekre gondot, időt és figyelmet fordítunk, hajunk egészséges és szép lesz. Akár még a növekedésében is serkenthetjük csodaszerek nélkül. A festett haj még több odafigyelést igényel, hiszen az is roncsolja a hajat.
Természetesen a nők nagy problémája a téli időszakban, hogy az elkészült gyönyörű frizura a sapka alatt összenyomódhat, tönkremehet. Ez hátrány, viszont az egészség mindennél fontosabb! Ilyenkor visszagondolva édesanyánkra, nem is mondott akkor olyan nagy butaságot, mikor nagy könyörgések árán ránk adta a sapkát.
Írta: Kohajda Wentholin Loretta
“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”
Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.
Allergia ősszel
Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!
Amit a nyiroködémáról tudni kell
A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.
Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?
A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?
Az érzékeny bőr okai
Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.