Menü

Segítségért kiált a hajunk a hidegben!

Közelegnek az ünnepek és ilyenkor a nagy rohanásban elfelejtünk magunkról gondoskodni. Feledésbe merül, hogy a hajunk is megsínyli a hideg időt, és gondot kell fordítanunk az ápolására. Néhány jótanács, hogy miként védjük hajunkat a téli időszakban.

A tél eljövetelével eszünkbe juthat, amikor kisebb harcot vívtunk édesanyánkkal a sapkahasználat ügyében. Ő volt az, aki minden reggel elmondta, hogy iskolába menet húzzunk sapkát, mert megfázhat a fejünk. Mi meg természetesen csak addig voltunk hajlandóak a sapkát viselni, míg anyukánk szeme előtt voltunk, majd ezt követően egy határozott mozdulattal a táskánkba rejtettük azt.

Pedig olykor igen hasznos is lehet egy sapka, sál vagy kapucni használata. Nem jó, ha nagy hőingadozásnak tesszük ki a hajunkat vagy akár a fejbőrünket, hiszen akkor könnyen kiszáradhat, rugalmasságát elveszítheti, illetve hajhullást is eredményezhet, mindezek mellett pedig hamar korpásodhat a fejbőrünk - ezt nevezik a fej megfázásának. Ezen ruhadarabok viselése a széltől is megóvhatja a frizuránkat, hiszen az is károsan hathat a haj épségére.

Nagyon fontos még az is, hogy használjunk hidratáró hajpakolást, hajbalzsamot, amely visszaadhatja hajunk nedvességtartamát és megóvja a hajvégeket a töredezettségtől. Viszont óvatosan bánjunk a hajvasalóval! Ha éppen hazaértünk elázott vagy hideg hajjal, akkor ne essünk egyből neki hajvasalóval, inkább várjuk meg, míg felveszi a szobahőmérsékletét. Ennek a fordítottja is igaz: ne akarjunk frissen vasalt hajjal elindulni otthonról. Várjunk pár percet, míg a hajunk lehül, csak aztán induljunk a dolgunkra.

A táplálkozásunk is nagyban befolyásolja hajunk egészségét, minőségét és szépségét. A helyes és egészséges táplálkozás az év bármelyik szakaszában fontos, de a téli időszakban kifejezetten figyelnünk kell rá, hiszen kevesebb ásványi anyaghoz és vitaminhoz jut ilyenkor a szervezetünk. Ezeket zöldség és gyümölcs fogyasztásával tudjuk pótolni. Ezzel nem csak az immunrendszerünket erősítjük, hanem a hajunkat is. A víz-bevitelünkre is oda kell figyelni, hiszen ezzel is hozzájárulunk a hajunk egészségéhez. Egy szó mint száz, igyunk eleget, de ez természetes vízre értendő.

Ha mindezekre gondot, időt és figyelmet fordítunk, hajunk egészséges és szép lesz. Akár még a növekedésében is serkenthetjük csodaszerek nélkül. A festett haj még több odafigyelést igényel, hiszen az is roncsolja a hajat.

Természetesen a nők nagy problémája a téli időszakban, hogy az elkészült gyönyörű frizura a sapka alatt összenyomódhat, tönkremehet. Ez hátrány, viszont az egészség mindennél fontosabb! Ilyenkor visszagondolva édesanyánkra, nem is mondott akkor olyan nagy butaságot, mikor nagy könyörgések árán ránk adta a sapkát.

Írta: Kohajda Wentholin Loretta

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.