Menü

Fenntartható egészség– életmódváltás tartósan

Legtöbbünk, már biztosan kipróbált legalább egy fajta diétát, vagy életmódváltásba kezdett, de valahogy mégsem sikerült tartósan megőrizni a szokásokat. Íme néhány tipp, amivel segíthetjük az egészséges életmódunk fenntartását hosszútávon.

Elhatározás

Talán nevetségesen hangzik, hiszen olyan egyszerűnek tűnik, azonban mégis ez az egyik legfontosabb lépés. Az a baj, hogy legtöbbször csak mondjuk, hogy elhatároztuk magunkat, miközben, mélyen belül, kiskapukat keresünk. Persze, reális célokat tűzzünk ki, hiszen, ha lehetetlen célokat állítunk, csalódottak leszünk, ha nem sikerül. Még ha tudjuk is, hogy eleve teljesíthetetlen az elvárásunk magunk felé, így pedig a motivációnk is csökkenni fog.

Rendszeresség

Egy életmód fenntartásának egyik kulcsa a rendszeresség, a szokások kialakítása. Ebben sokat segít, ha kialakítunk egyfajta rutint, például: mindig ugyan akkor reggelizünk, vagy vesszük be a napi multivitamint. Egy idő után, már gondolkodás nélkül, természetesen fog jönni az adott cselekvés és ez igaz a testmozgásra is. Eleinte, persze kicsit furcsának tűnhet, hogy szinte naptárban vezetjük, mikor megyünk sétálni, futni vagy éppen biciklizni, de egy idő után már hozzászokunk és igényelni is fogjuk, ha esetleg kimaradna valamelyik nap.

Mértékletesség

A legtöbbször a jojó effektus mögött az áll, hogy túlzásokba esünk. Túlságosan megvonjuk magunktól a tápanyagot és amit szeretünk, aztán pedig a kiéhezett szervezet mohó módon elraktároz mindent egy-egy nagyobb falás alkalmával. Nem kell csirkemellen és zöldségen élni, azonban figyeljünk a mértékletességre.

Víz, víz, víz

A megfelelő mennyiségű folyadékbevitelt nem lehet eléggé hangsúlyozni. Nemcsak a szervezetünk folyamatos hidratáltsága miatt fontos, hogy eleget fogyasszunk egy nap, hanem amiatt is, mert az anyagcsere folyamataink legtöbbje vizet igényel, így sokkal jobb és gyorsabb lesz az emésztésünk, így pedig a fontos tápanyagok felszívódása is könnyebb. Nem mellesleg kikerülhető vele az is, hogy túl sokat együnk, mert „megkívánta a szemünk”.

Minden jobb, mint a semmi

Rossz hozzáállás az, hogy ha nem megy mondjuk az edzés, kihagyjuk, vagy ha egy picit „csaltunk” a diétán, akkor mehet a kukába az egész. Mindig lesznek jó és kevésbé jó napok, nem baj az, ha néha elengedjük magunkat. Viszont, egy kevésbé intenzív edzés is jobb, mint a semmittevés, és egy kis nasi is jobb, mintha egész nap pizzát ettünk volna. Itt leginkább a kitartásunkra és a magabiztosságunkra van szükség.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.