Menü

Fenntartható egészség– életmódváltás tartósan

Legtöbbünk, már biztosan kipróbált legalább egy fajta diétát, vagy életmódváltásba kezdett, de valahogy mégsem sikerült tartósan megőrizni a szokásokat. Íme néhány tipp, amivel segíthetjük az egészséges életmódunk fenntartását hosszútávon.

Elhatározás

Talán nevetségesen hangzik, hiszen olyan egyszerűnek tűnik, azonban mégis ez az egyik legfontosabb lépés. Az a baj, hogy legtöbbször csak mondjuk, hogy elhatároztuk magunkat, miközben, mélyen belül, kiskapukat keresünk. Persze, reális célokat tűzzünk ki, hiszen, ha lehetetlen célokat állítunk, csalódottak leszünk, ha nem sikerül. Még ha tudjuk is, hogy eleve teljesíthetetlen az elvárásunk magunk felé, így pedig a motivációnk is csökkenni fog.

Rendszeresség

Egy életmód fenntartásának egyik kulcsa a rendszeresség, a szokások kialakítása. Ebben sokat segít, ha kialakítunk egyfajta rutint, például: mindig ugyan akkor reggelizünk, vagy vesszük be a napi multivitamint. Egy idő után, már gondolkodás nélkül, természetesen fog jönni az adott cselekvés és ez igaz a testmozgásra is. Eleinte, persze kicsit furcsának tűnhet, hogy szinte naptárban vezetjük, mikor megyünk sétálni, futni vagy éppen biciklizni, de egy idő után már hozzászokunk és igényelni is fogjuk, ha esetleg kimaradna valamelyik nap.

Mértékletesség

A legtöbbször a jojó effektus mögött az áll, hogy túlzásokba esünk. Túlságosan megvonjuk magunktól a tápanyagot és amit szeretünk, aztán pedig a kiéhezett szervezet mohó módon elraktároz mindent egy-egy nagyobb falás alkalmával. Nem kell csirkemellen és zöldségen élni, azonban figyeljünk a mértékletességre.

Víz, víz, víz

A megfelelő mennyiségű folyadékbevitelt nem lehet eléggé hangsúlyozni. Nemcsak a szervezetünk folyamatos hidratáltsága miatt fontos, hogy eleget fogyasszunk egy nap, hanem amiatt is, mert az anyagcsere folyamataink legtöbbje vizet igényel, így sokkal jobb és gyorsabb lesz az emésztésünk, így pedig a fontos tápanyagok felszívódása is könnyebb. Nem mellesleg kikerülhető vele az is, hogy túl sokat együnk, mert „megkívánta a szemünk”.

Minden jobb, mint a semmi

Rossz hozzáállás az, hogy ha nem megy mondjuk az edzés, kihagyjuk, vagy ha egy picit „csaltunk” a diétán, akkor mehet a kukába az egész. Mindig lesznek jó és kevésbé jó napok, nem baj az, ha néha elengedjük magunkat. Viszont, egy kevésbé intenzív edzés is jobb, mint a semmittevés, és egy kis nasi is jobb, mintha egész nap pizzát ettünk volna. Itt leginkább a kitartásunkra és a magabiztosságunkra van szükség.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.