Menü

A haj egészsége

A testünk sajnos nem lexikon, hogy egy adott dologhoz mindenféle értelmezést tartalmazzon. Így egyfajta jelenség sok mindent jelenthet. De néha könnyebb követni őket, ha odafigyelünk a részletekre. A hajával az ember általában sokat törődik. Igyekszik megőrizni a szépségét, fényét, tartását, vigyáz a hosszára, színére, ezzel néha hajlamos külsőleg kezelni azt, ami egy belső probléma lenne. A külsőleges kezelés azonban nem lehet elég hatékony, ha nincs mellette belső, a kialakító tényezőt célzó kezelés.

A hajhullás az egyik legkönnyebben észrevehető jelenség, ami végbemegy a testünkben. Sokaknak ismerős lehet a helyzet, hogy reggel fésülködik, a fésűben pedig rengeteg haja ott marad. Ez pedig nem kizárólag néhányszor, hanem rendszeresen így történik. Ha pedig végighúzza a kezét a haján, biztosan marad benne egy kisebb maréknyi, ami általában kétségbeeséssel tölti el az embert. Természetesen nem feltétlenül jelez a hajhullás valami szörnyű dolgot, de érdemes odafigyelni rá. Sok esetben a stressz miatt kezd hullani a haj, de lehet hormonális oka, vitaminhiány, rendszertelen, nem elég alapos hajmosás következménye is. Hajhulláskor érdemes először átgondolni, hogy nem vagyunk-e túl sok stressznek kitéve, elég vitamint és ásványi anyagot viszünk-e be a szervezetünkbe, és ha ezek után sem javul a helyzet, vagy nem találunk magyarázatot, fel kell keresni egy bőrgyógyász szakorvost, aki a számunkra legmegfelelőbb kezelést találja meg.

A korpásodás szintén több okból fordulhat elő. Lehet a nem megfelelő hajmosástól, ekcémától, allergiától, hormonális okokból. A korpásodás elleni samponok nem mindenkinek egyformán használnak, ezért érdemes többet is kipróbálni. Fontos tudni, hogy egy idő után a fejbőr alkalmazkodik az őt ért hatásokhoz, ezért egy idő után az aktuálisan használt sampon helyett másikat kell választani. Nagyon makacs korpásodás esetén pedig a bőrgyógyász gyógyszeres készítményeket is tud ajánlani.

A haj elvékonyodása, gyengülése, töredezése történhet hormonális változások hatására, de túl gyakori, intenzív mechanikai hatások miatt is. Például ha valaki túl sokszor vasalja, szárítja meleg hajszárítóval, fésüli durván a haját, akkor az egy idő után töredezik, egészségtelenné válik, esetleg a növekedése is lelassulhat.

Tehát a hajunk állapotának változását pontosan kötni valamihez nem lehet, de nagyon jó kiindulópont. Megfelelő étkezés, vitaminpótlás, gondos hajmosás, a hajformázás kerülése mind hozzájárulnak a hajunk egészségének megőrzéséhez. Ha pedig ennek ellenére is valami változást tapasztalunk, a bőrgyógyászunk biztosan tudja orvosolni a problémát.

szerző: Varga Ágnes Kata

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.