Menü

A haj egészsége

A testünk sajnos nem lexikon, hogy egy adott dologhoz mindenféle értelmezést tartalmazzon. Így egyfajta jelenség sok mindent jelenthet. De néha könnyebb követni őket, ha odafigyelünk a részletekre. A hajával az ember általában sokat törődik. Igyekszik megőrizni a szépségét, fényét, tartását, vigyáz a hosszára, színére, ezzel néha hajlamos külsőleg kezelni azt, ami egy belső probléma lenne. A külsőleges kezelés azonban nem lehet elég hatékony, ha nincs mellette belső, a kialakító tényezőt célzó kezelés.

A hajhullás az egyik legkönnyebben észrevehető jelenség, ami végbemegy a testünkben. Sokaknak ismerős lehet a helyzet, hogy reggel fésülködik, a fésűben pedig rengeteg haja ott marad. Ez pedig nem kizárólag néhányszor, hanem rendszeresen így történik. Ha pedig végighúzza a kezét a haján, biztosan marad benne egy kisebb maréknyi, ami általában kétségbeeséssel tölti el az embert. Természetesen nem feltétlenül jelez a hajhullás valami szörnyű dolgot, de érdemes odafigyelni rá. Sok esetben a stressz miatt kezd hullani a haj, de lehet hormonális oka, vitaminhiány, rendszertelen, nem elég alapos hajmosás következménye is. Hajhulláskor érdemes először átgondolni, hogy nem vagyunk-e túl sok stressznek kitéve, elég vitamint és ásványi anyagot viszünk-e be a szervezetünkbe, és ha ezek után sem javul a helyzet, vagy nem találunk magyarázatot, fel kell keresni egy bőrgyógyász szakorvost, aki a számunkra legmegfelelőbb kezelést találja meg.

A korpásodás szintén több okból fordulhat elő. Lehet a nem megfelelő hajmosástól, ekcémától, allergiától, hormonális okokból. A korpásodás elleni samponok nem mindenkinek egyformán használnak, ezért érdemes többet is kipróbálni. Fontos tudni, hogy egy idő után a fejbőr alkalmazkodik az őt ért hatásokhoz, ezért egy idő után az aktuálisan használt sampon helyett másikat kell választani. Nagyon makacs korpásodás esetén pedig a bőrgyógyász gyógyszeres készítményeket is tud ajánlani.

A haj elvékonyodása, gyengülése, töredezése történhet hormonális változások hatására, de túl gyakori, intenzív mechanikai hatások miatt is. Például ha valaki túl sokszor vasalja, szárítja meleg hajszárítóval, fésüli durván a haját, akkor az egy idő után töredezik, egészségtelenné válik, esetleg a növekedése is lelassulhat.

Tehát a hajunk állapotának változását pontosan kötni valamihez nem lehet, de nagyon jó kiindulópont. Megfelelő étkezés, vitaminpótlás, gondos hajmosás, a hajformázás kerülése mind hozzájárulnak a hajunk egészségének megőrzéséhez. Ha pedig ennek ellenére is valami változást tapasztalunk, a bőrgyógyászunk biztosan tudja orvosolni a problémát.

szerző: Varga Ágnes Kata

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.