Menü

Legyen otthon, csak ne idd meg!

Mást se hallani az egészséges életet hirdetőktől, minthogy milyen sok egészségkárosító hatása van a kólának, amit egyébként (zárójelben megjegyzem) már több mint 100 éve iszunk. A kóla cukortartalma is veszélyes, hiszen egy fél literes üvegben majdnem 11 szem kockacukor bújik meg, de a mesterséges édesítőszeres verzió sem jobb, azonban az egészségkárosító egyéb hatásai még megdöbbentőbb képet mutatnak. Ettől függetlenül sokak kedvence.

A kóla rendszeres, nagymértékű és hosszú távú fogyasztásának egészségre gyakorolt negatív hatása vitathatatlan, azonban ennek az üdítőnek van egy sor olyan tulajdonsága is, ami miatt mégis érdemes tartani a háztartásban. Nézzük, milyen ötleteket adhatunk a kóla – fogyasztáson kívüli - használatára!

Sokan állítják, hogy zsírfoltok ellen kiváló megoldás a foltra kólát tenni, ugyanis eltávolítja a zsírt, de vérfoltokra is használható. Gyakorlatilag elmondhatjuk, hogy bármilyen olajfoltot felold, csak rá kell önteni a fekete nedűt, máris lemosható. Lemarja a rozsdát, ezáltal tisztítja a rozsdás csavarokat, így a barkácsműhelyben is helyet kaphat, de motor és gépkocsi akkumulátorok tisztítására is ajánlják a szakértők, s az autók polírozására is alkalmas.

A háziasszonyok réme a leégett serpenyő, s most már azt is tudom, hogy ezzel az öblítővel áztatva, könnyen kitisztítható, így nem kell a kukában végeznie, s a vízforralót is hasonlóképp tisztára varázsolhatjuk vele. A padlón lévő fuga is ragyogni fog tőle, így a fürdőszobaszekrényben is elfér a tisztítószerek között, s kicsit utánakeresve még azt is megtudtam, hogy az üvegek és porcelánok is tisztán tarthatóak vele.

Az megrémiszt, hogy feloldja az emberi és állati fogakat, ha hosszabb időre zárt tartályba tesszük, de sajnos el tudom képzelni, hogy ez igaz, ezért is lehet elgondolni, vajon mit okoz a fogainkkal ez az ital, ha rendszeres fogyasztjuk. Előfordul gyakran, hogy rágógumi kerül a hajunkba, ruhánkba, nos kóla segítségével ez könnyen feloldható és eltávolítható, ráadásul a világos hajszínnel rendelkezők a kólával a hajukat is szőkébbé varázsolhatják.

Szőnyegtisztításra még nem használtam, de talán érdemes egy próbát tenni a szénsavas kedvencünkkel, öntsük inkább a szőnyeg foltjaira, semmint megigyuk azt a fél litert. A WC kagylóba is csorgathatjuk, ragyogni fog tőle, s ugyan lehet, hogy sajnálja az ember a vécébe önteni az üdítőt, mégis gondoljunk arra, hogy az egészségünk szempontjából nem teszünk ezzel rosszat.

Ugyan úgy kezdtem a cikket, hogy mi mindenre használhatjuk a kólát a fogyasztáson kívül, azért kis mennyiségben alkalmanként belefér az egészséges életmódba, az apukám például esküszik rá, hogy a gyomorrontásán kizárólag egy pohár kóla segít. A mérték az érték.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Arcápolási rutin a hideg hónapokra

Egyre hűvösebbek lesznek a napok, és szárazabb lesz a levegő, ami nem csak a hangulatunknak, de a bőrünknek sem tesz túl jót. Ilyenkor érdemes még jobban odafigyelni az arcápolásra, melynek rövid lépéseit és házi praktikáit bárki könnyedén elkezdheti, ha eddig még nem tette!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.